mojakrvnaskupina.sk

Projekt Moja krvná skupina je spoločným dielom Dôvery a Slovenského Červeného kríža. Jeho cieľom je pomôcť nájsť darcov pacientom s konkrétnou krvnou skupinou, poradiť pri zdravotných problémoch darcom krvi a posmeliť prvodarcov.

Ako sa pridať k darcom krvi?

Život projektu sa odohráva na sociálnej sieti Facebook, prednedávnom sme si otvorili aj kanál na Twittri. Projekt zastrešuje stránka www.mojakrvnaskupina.sk. Cez ňu sa dostanete k ľuďom s vašou krvnou skupinou na Facebooku. Stačí dať Páči sa mi k vybranej skupine hneď na úvodnej stránke.

Prečo práve darovanie krvi?

K myšlienke záchrany cez sociálnu sieť nás priviedli vlastné skúsenosti či skúsenosti našich známych. Často na sociálnych sieťach kolovali oznamy o tom, že niekto súrne hľadá darcov určitej krvnej skupiny. Na internete sa objavovali stále tie isté výzvy o pacientoch, ktorí, v lepšom prípade, boli už vyliečení doma, v horšom nad nimi choroba zvíťazila.

Overené výzvy

Pritom každá takáto výzva človeka chytí za srdce, ľudia chcú pomôcť, no často nevedia, či je správa aktuálna a kam treba ísť. Cítili sme, že ak by sme sa tomu venovali a manažovali informácie od darcov, prijímateľov a odberných miest, vieme vytvoriť bezpečné a dôveryhodné miesto na zdieľanie a šírenie takýchto dôležitých informácií.

Kúpele zadarmo pre držiteľov plakety Pridané 02. 06. 2015

Viete, prečo sa za darovanie krvi neplatí? Pretože táto pomoc je nevyčísliteľná. Darovanie krvi je o pomoci jeden druhému, o záchrane života a o pomoci pri liečbe veľakrát cudzích ľudí. Aj keď staršie ročníky si pamätajú na niektoré výhody, ktoré boli mnohonásobným darcom poskytované, postupom času je týchto výhod čoraz menej, riešia sa nesystémovo, rozumej ako-kde.

Ďakujeme darcom krvi Pridané 02. 06. 2015

Zdravotná poisťovňa Dôvera sa rozhodla poďakovať a oceniť aspoň niekoľkých mnohonásobných darcov viac než to robí  zvyčajne. Projektu Moja krvná skupina venovala niekoľko poukazov na víkendový kúpeľný pobyt v Kúpeľoch Brusno.

Ambasádorkou darcov krvi je Aneta Parišková Pridané 13. 08. 2014

Trojnásobná matka, moderátorka a držiteľka mnohých diváckych ocenení Aneta Parišková sa stala ambasádorkou projektu mojakrvnaskupina.sk. Zastrešovať bude aktivity pre darcov krvi.

Leto s Mojou krvnou skupinou Pridané 12. 08. 2014

Projekt mojakrvnaskupina.sk vyráža na roadshow po Slovensku. Do konca leta si môžete dať zistiť svoju krvnú skupinu v piatich slovenských mestách.

Užívate lieky a chcete darovať krv? Skontrolujte si, či je to možné Pridané 06. 06. 2014

Každý darca odteraz môže jednoducho zistiť, či lieky, ktoré užíva, nemajú vplyv na jeho krv, a teda či ju môže darovať. Niektoré lieky totiž môžu darcu krvi vyradiť z procesu darovania. Unikátny vyhľadávač pre nich stvorili zdravotná poisťovňa Dôvera a Slovenský Červený kríž v spoločnom projekte Moja krvná skupina.

Chcete získavať užitočné informácie o darovaní krvi? Prihláste sa k odberu newslettra Pridané 19. 02. 2014

Môžu darovať krv ľudia s nízkym či vysokým tlakom? Prečo sa treba pred odberom hlavne dobre napiť? A čo si o darcoch myslí prezident Slovenského Červeného kríža, Viliam Dobiáš? Prihláste sa na odber newslettra pre darcov krvi cez www.mojakrvnaskupina.sk. V ňom sa to dozviete.

Začína sa Valentínska kvapka krvi Pridané 06. 02. 2014

Celoslovenská kampaň Slovenského Červeného kríža Valentínska kvapka krvi opäť rozprúdi krv v žilách na celom Slovensku. Začína už v pondelok 10. februára a potrvá do 14. marca.

Hľadáte darcu krvi? Nájdete ho aj cez twitter Pridané 16. 01. 2014

Hľadáte pre svojho blízkeho darcu krvi? Dajte nám o tom vedieť a my ho pre vás budeme hľadať. Odteraz už aj cez twitter.

Prvá mobilná aplikácia pre darcov krvi Pridané 21. 11. 2013

Chceli by ste darovať krv a neviete, kde je najbližšie odberné miesto? Stiahnite si do svojho smartfónu mobilnú aplikáciu Dôvera. Ukáže vám najbližšiu transfúznu stanicu alebo iné odberné miesto, nasmeruje vás a ukáže aj ordinačné hodiny.

Obleč si tričko, zachráň život! Pridané 14. 06. 2012

Slovenský Červený kríž a zdravotná poisťovňa Dôvera si pripomínajú Svetový deň darcov krvi. Na letné mesiace pripravili pre širokú verejnosť akciu „Obleč tričko, zachrániš život!“ Odmenou za finančný dar v ľubovoľnej výške je tričko propagujúce myšlienku darcovstva.

Naspať