mojakrvnaskupina.sk

Projekt Moja krvná skupina je spoločným dielom Dôvery a Slovenského Červeného kríža. Jeho cieľom je pomôcť nájsť darcov pacientom s konkrétnou krvnou skupinou, poradiť pri zdravotných problémoch darcom krvi a posmeliť prvodarcov.

Ako sa pridať k darcom krvi?

Život projektu sa odohráva na sociálnej sieti Facebook, prednedávnom sme si otvorili aj kanál na Twittri. Projekt zastrešuje stránka www.mojakrvnaskupina.sk. Cez ňu sa dostanete k ľuďom s vašou krvnou skupinou na Facebooku. Stačí dať Páči sa mi k vybranej skupine hneď na úvodnej stránke.

Prečo práve darovanie krvi?

K myšlienke záchrany cez sociálnu sieť nás priviedli vlastné skúsenosti či skúsenosti našich známych. Často na sociálnych sieťach kolovali oznamy o tom, že niekto súrne hľadá darcov určitej krvnej skupiny. Na internete sa objavovali stále tie isté výzvy o pacientoch, ktorí, v lepšom prípade, boli už vyliečení doma, v horšom nad nimi choroba zvíťazila.

Overené výzvy

Pritom každá takáto výzva človeka chytí za srdce, ľudia chcú pomôcť, no často nevedia, či je správa aktuálna a kam treba ísť. Cítili sme, že ak by sme sa tomu venovali a manažovali informácie od darcov, prijímateľov a odberných miest, vieme vytvoriť bezpečné a dôveryhodné miesto na zdieľanie a šírenie takýchto dôležitých informácií.

O zisťovanie krvnej skupiny je veľký záujem Pridané 14. 09. 2011

Si nula alebo béčko? Táto otázka trápi veľa Slovákov. Mnohí z nás totiž nevedia, aká krv im koluje v žilách. Zisťovanie krvných skupín v réžii Dôvery a Slovenského Červeného kríža má preto veľký úspech.

Si nula alebo béčko? Pre nás si to najdôležitejšie! Pridané 08. 09. 2011

Už takmer 17-tisíc fanúšikov získal unikátny projekt Moja krvná skupina, ktorý doslova zachraňuje životy vďaka sociálnej sieti Facebook.

Záchrana života cez Facebook - vďaka projektu Moja krvná skupina Pridané 24. 03. 2011

Už viac ako 10-tisíc fanúšikov získal za krátky čas fungovania unikátny projekt, ktorý zachraňuje životy na sociálnej sieti Facebook.

Ďalej