Hlavnou myšlienkou aktuálneho 16. ročníka zbierky je poukázať na to, že každé dieťa potrebuje niekoho blízkeho a zaslúži si detstvo bez starostí. Ak nemá blízkeho človeka vo svojej rodine, je dôležité, aby ho našiel aspoň medzi profesionálmi.

Podporujeme najmenších

Naša zdravotná poisťovňa pomáha svojim najmenším pacientom dlhodobo. Neustále pre ne skvalitňuje zdravotnú starostlivosť, zútulňuje nemocničné priestory na detských oddeleniach, pomáha preplatiť nadštandardné zákroky či rehabilitácie nad rámec zákona. Pred tromi rokmi sme sa rozhodli našu podporu ešte rozšíriť a voľba padla na zbierku Hodina deťom.

Nadácia pre deti Slovenska je dôveryhodnou organizáciou a zbierka Hodina deťom dnes už etablovanou značkou. Po troch rokoch spolupráce vieme, že tak ako je zdravie u nás v najlepších rukách, tak sú aj všetky príspevky vyzbierané v rámci Hodiny deťom v tých najlepších rukách, ktoré ich odovzdajú deťom a mládeži,“ zhodnotil spoluprácu Martin Kultan, generálny riaditeľ Dôvery.

hd-tlacovka_x-4.jpg

Tlačová konferencia k 16 ročníku zbierky Hodina deťom. Zľava: Martin Kultan (generálny riaditeľ Dôvery), Emília Vášáryová, Dana Rušinová (správkyňa Nadácie pre deti Slovenska), Katarína Brychtová.

Hugo v uliciach

Zbierka v uliciach je tradičnou súčasťou projektu už od jeho začiatku. Konala sa koncom novembra v 94 slovenských mestách a na jej konto pribudlo vďaka ľuďom s dobrým srdcom viac ako 25-tisíc eur.

Zbierka.jpg.jpg

Zbierku v uliciach podporilo na celom Slovensku až 1 700 dobrovoľníkov.

Benefičná aukcia

December patril charitatívnej dražbe umeleckých fotografií, obrazov aj grafík známych aj začínajúcich umelcov v netradičných priestoroch Bratislavského vodárenského múzea. Aukcia s 12-ročnou tradíciou privítala viac ako 100 hostí. Prvýkrát v dvanásťročnej histórii aukcie sa dražili aj diela hendikepovaných talentovaných detí.

TV šou

Vyvrcholením projektu je už každoročná benefičná TV šou Hodiny deťom. Tento rok ste ju mohli sledovať poslednú adventnú nedeľu. Okrem skvelého programu nechýbali osobnosti slovenského šoubiznisu so svojimi rodinami, stávky a živé vstupy z vianočných trhov na Hlavnom námestí v Bratislave.

Známe tváre neváhali a pre dobrú vec dokázali podstúpiť už na prvý pohľad riskantné stávky. Katka Brychtová prešla bosá po ostrých sklených črepinách, herečka Zuzana Fialová zlanila 12 metrov vysokú budovu starej radnice a moderátor Andrej Bičan sa neváhal okúpať v ľadovej vode priamo na námestí.

Poslednou stávkou večerného programu bolo „zhromaždenie Mikulášov“. Každý, kto v ten večer prišiel na pódium na námestí v mikulášskej čiapke, pomohol naplniť stávku našej poisťovne a navýšiť vyzbieranú sumu o ďalších 10-tisíc eur. 

DSC_9699.JPG  
Ľudia v mikulášskych čiapkach pomohli zbierke získať 10-tisíc eur navyše

Celkovo sa od spustenia zbierky až do konca večera podarilo vyzbierať neuveriteľných 270-tisíc eur. Každé euro poputuje na podporu projektov pre deti a mladých ľudí.

„Úlohu partnera Hodiny deťom berieme veľmi zodpovedne. Okrem finančnej podpory sa po celý rok angažujeme pri oslovovaní potenciálnych darcov medzi našimi zamestnancami aj našimi poistencami,“ povedal priamo v TV šou Martin Kultan, ktorý na námestie zavítal tiež so svojou rodinou.

Nasledovníci

Herci Emília Vášáryová a Ladislav Chudík sú dlhoročnými podporovateľmi zbierky Hodina deťom. Vzhľadom na ich ubúdajúce sily a stále nabitý program sa po dohode s nadáciou rozhodli odovzdať žezlo mladším kolegom, ktorí ich dokážu plnohodnotne zastúpiť a šíriť dobré meno zbierky a podporu aj medzi mladšími ročníkmi. Priamo v TV šou sa novými ambasádormi stali herci Helena Krajčiová a Tomáš Maštalír.

TVsoufoto.jpg.jpg

Moderátorka večera Iveta Malachovská v TV šou privítala novú tvár zbierky Herečku Helenu Krajčiovú.

Ešte je čas

Ak máte záujem prispieť aj vy na dobrú vec, zapojte sa do zbierky Hodiny deťom. Ešte je čas. Prispieť na účet Hodiny deťom dobrovoľnou sumou alebo zaslať darcovskú SMS na číslo 800 v hodnote 4 eurá môžete až do 31. marca, keď sa 16. ročník zbierky uzavrie. Všetkým dobrým ľuďom v mene nadácie ďakujeme!