V minulosti v 14 nemocniciach siete pribudlo 1700 lavičiek s 5 800 pohodlnými miestami na sedenie. Projekt nových lavičiek vznikol na základe iniciatívy Pekná nemocnica. V rámci nej mali všetci zamestnanci siete možnosť navrhnúť zlepšenia, ako by bolo možné skrášliť a zútulniť priestory nemocníc Svet zdravia. Práve lavičky patria k najkritizovanejším v slovenských nemocniciach. Často sú zničené a pôsobia odpudivo. Ich počet je navyše nedostatočný a pacienti pri čakaní nemajú zabezpečené dostatočné pohodlie. Prebiehajúca generálna výmena všetkých lavičiek prináša nový štandard v čakárňach aj v Železničnej nemocnici. Nové lavičky sa vyznačujú dobrou ergonómiou sedadiel, odolnosťou a jednoduchou hygienickou údržbou.

lavicky.jpg Pacienti Železničnej nemocnice sa môžu tešiť na 215 lavičiek so 590 miestami na sedenie.

Zdĺhavému sedeniu a čakaniu pred vyšetrením v ambulancii sa často nevyhneme. To, v akých podmienkach tento čas trávime, dokáže ovplyvniť našu náladu ako aj celkový dojem zo služieb nemocnice. Pacienti si zaslúžia istú úroveň komfortu. Dôvera preto od roku 2012 zabezpečila takmer 7 400 nových a pohodlných miest na sedenie v slovenských nemocniciach a v poliklinikách,“ generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.

 

V nemocnici sa snažíme organizovať zdravotnú starostlivosť tak, aby pacienti museli na ňu čakať čo najmenej. Som však rada, že sa nám podarilo zjednotiť štandard sedenia v celej budove a že okrem zvýšeného pohodlia pre pacientov sa stala naša nemocnica ešte krajšou,“ vysvetlila Mária Grüllingová, riaditeľka Železničnej nemocnice Svet zdravia v Košiciach.