Vďaka spolupráci Združenia Osmijanko a zdravotnej poisťovne Dôvera sa priestory v nemocniciach po celom Slovensku už dvanásty rok menia na priateľskejšie k deťom. Počas vzájomnej spolupráce sme zrenovovali už 46 detských oddelení.

IMG_9987-Pano.jpg

„S Dôverou spolupracujeme dlhodobo na tom, aby sa oddelenia, ktoré slúžia tým najmenším pacientom, menili na krajšie, veselšie a útulnejšie. A nemocnice sa zase s dôverou obracajú na nás, čo nás nesmierne teší a motivuje k realizácii ďalších projektov,“ povedala Jana Pecsérke-Kubranská, riaditeľka Združenia Osmijanko.

Priestory detského oddelenia v nemocnici v Považskej Bystrici už nutne potrebovali renováciu. Na oddelení, ktoré dlhé roky slúži detským pacientom, sme vo všetkých izbách, vyšetrovniach aj v spoločných priestoroch zrenovovali steny, upravili nátery a oživili ich farebnými obrázkami, ktoré deti potešia aj rozptýlia. Okrem toho sme sa postarali aj o výmenu sklených plôch medzi izbami, ktoré boli v zlom stave, pričom celková investícia sa vyšplhala na 18-tisíc eur. Stavbári a maliari strávili na oddelení letné mesiace, pretože práve tie sú na takúto renováciu ideálne. Detských pacientov je tu vtedy najmenej.

IMG_0262.jpg Na začiatku školského roka si vynovené priestory symbolickým prestrihnutím stuhy prevzali zamestnanci oddelenia a vedenie nemocnice. Na odovzdaní nechýbali ani zdravotní klauni zo združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorí deti na oddelení pravidelne navštevujú a spríjemňujú im  dlhé dni bez kamarátov a rodiny.

„Z prieskumov, ktoré každoročne robíme medzi pacientmi, často vyplýva, že je to práve zastaraný vzhľad nemocníc, ktorý im prekáža pri návšteve zdravotníckych zariadení. Niet sa čo čudovať, veď väčšina nemocníc na Slovensku slúži pacientom už desaťročia bez výraznejších investícií do ich obnovy. Dlhodobo hľadáme spôsoby, ako priestory v nich meniť na modernejšie, kde sa pacienti budú cítiť príjemnejšie,“ zhodnotil Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

IMG_0132.jpg Pri slávnostnom strihaní stuhy so zdravotnými klaunmi zľava: Igor Steiner (riaditeľ nemocnice), Jana Pecsérke-Kubranská (riaditeľka Združenia Osmijanko) a Martin Kultan (riaditeľ Dôvery).

V tomto roku sme vymaľovali priestory detského oddelenia v nemocnici v Liptovskom Mikuláši a Kliniku detí a dorastu v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach. Do konca roka vďaka nám ožije aj detské oddelenie v nemocniciach vo Veľkom Krtíši a v Piešťanoch.