Ďalšia farebná nemocnica

Pobyt v nemocnici bude o niečo veselší pre deti v Ľubovnianskej nemocnici.
Z postieľok už nebudú mať výhľad len na biele steny. Maliari ich zmenili na farebné plátno a pokreslili zvieratkami a farebnými bublinami.

Publikované: 10. 07. 2014

  Ďalšia farebná nemocnica

Priestory detského oddelenia v nemocnici v Starej Ľubovni sa pod rukami maliarov za tri týždne zmenili na nepoznanie. Tí oživili izby pre najmenšie deti s mamičkami, ošetrovne, ale aj priestory pre zdravotný personál.

„Z nového priestoru sa tešia tak deti ako aj rodičia, a tiež personál nemocnice. Keď som videla tie detské obrázky, tie motívy, hviezdičky, mesiačiky tak mi sánka spadla dolu, pretože sa cítim ako keby som chodila na vizitu do detskej izby,“ priznala primárka detského oddelenia MUDr. Tatiana Michrová.

Hneď začiatkom prázdnin sme novo vymaľované detské oddelenie odovzdali symbolickým prestrihnutím stuhy lekárom a zdravotným sestrám.

Ďalšia farebná nemocnica

Stuhu slávnostne prestrihla riaditeľka združenia Osmijanko Jana Pecsérke Kubranská s riaditeľom ZP Dôvera Martinom Kultanom pod dohľadom sestričiek a primárky MUDr. Michrovej.

Farbičkami proti stresu

Podľa slov primárky MUDr. Michrovej má prostredie na hospitalizovaných pacientov naozaj obrovský dopad. Ak nemocničné priestory pôsobia príjemne a ľudsky, zmierňujú stres detí, ale aj rodičov. Práve pre tých je veľakrát najťažšie nechať dieťa v nemocnici, najmä keď vidia, že priestory sú v dezolátnom stave.

Vďaka spolupráci združenia Osmijanko a zdravotnej poisťovne Dôvera sa priestory v detských oddeleniach v nemocniciach už osem rokov menia na nepoznanie. Novo vymaľované oddelenie Ľubovnianskej nemocnice je v poradí už 26. zrenovovaný priestor.

„Tam, kde je potrebné vymaľovať, oživiť priestor kresbami a farbami, pravidelne zasahujú maliari. V nemocniciach, kde deti nemajú priestor na hranie a stretávanie s blízkymi, spoločne renovujeme staré izby a budujeme návštevné miestnosti. Za ten čas sme prešli už mnoho nemocní v rôznych kútoch Slovenska,“ komentovala spoluprácu riaditeľka združenia Osmijanko Jana Pecsérke-Kubranská.

Nemocnica v Starej Ľubovni má medzi pacientmi dobré meno. V tohoročnom prieskume spokojnosti pacientov sa umiestnila na popredných miestach.

Verím, že aj novo vymaľované oddelenie prispeje k ešte väčšej spokojnosti pacientov. Rozhodne s renováciou nemocníc plánujeme pokračovať aj naďalej. Každý rok, tak ako doteraz, zútulníme ďalšie a ďalšie oddelenia po celom Slovensku.“ dodal na záver riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.