Nová recepcia sa nachádza pri hlavnom vchode do nemocnice na prízemí. Jej zamestnanci sú pripravení poskytovať informácie o prevádzke nemocnice, rozsahu zdravotnej starostlivosti jednotlivých oddelení a ambulancií, nadštandardných službách alebo o dopravnej zdravotnej službe.

Rozsah služieb poskytovaných novou recepciou:

  • Poskytnutie všeobecných informácií o nemocnici, oddeleniach a o ambulanciách;
  • Poskytovanie informácií o nadštandardných službách, cenách, liečebnom režime, strave a o diétach;
  • Prvotná evidencia sťažností a podnetov;
  • Manažovanie prednostného riešenia akútnych stavov (neodkladná starostlivosť);
  • Riešenie núdzových a krízových situácií v nemocnici (úraz, požiar, krádež, havária);
  • Prezentácia a ponuka zdravotného poistenia v zdravotnej poisťovni Dôvera;
  • Straty a nálezy;
  • Flexibilná pomoc pri riešení ostatných podnetov pacientov a návštevníkov;
  • V budúcnosti aj objednanie/preobjednanie pacienta na vyšetrenie/ošetrenie, bonifikácia parkovacích lístkov a platby za nadštandardné služby.

2017-09-08-SZ-TO-Nova recepcia-2.jpg

Generálna výmena lavičiek

Lavičky patria k najkritizovanejším v slovenských nemocniciach. Často sú zničené a pôsobia odpudivo. Ich počet je navyše nedostatočný a pacienti pri čakaní nemajú zabezpečené dostatočné pohodlie. Výmena všetkých lavičiek prináša nový štandard v čakárňach aj v topoľčianskej nemocnici. Nové lavičky sa vyznačujú dobrou ergonómiou sedadiel, odolnosťou a jednoduchou hygienickou údržbou. Pacienti nemocnice sa môžu tešiť na 121 nových lavičiek so 450 miestami na sedenie. Celková investícia si vyžiadala takmer 18 tisíc eur.

lav.jpg

Dve nové nadštandardné izby

Zdravotná poisťovňa Dôvera podporila vybudovanie dvoch nových VIP izieb na internom oddelení (ženská aj mužská časť). Predstavujú najvyšší lôžkový štandard v sieti Svet zdravia (samostatné sociálne zariadenie, harmonický interiér a LCD TV). Poistenci ZP Dôvera majú 50 % zľavu na denný poplatok v hodnote 20 eur.

vip.jpg
Pohodlné lavičky, moderné recepcie či VIP izby s hotelovým štandardom budujeme postupne vo všetkých nemocniciach siete Svet zdravia. Obyvatelia Topoľčian a jeho okolia už dnes nájdu vynovené priestory vo svojej nemocnici, ktorými im pobyt na lôžku aspoň čiastočne spríjemníme,“ vysvetlil generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.