Cez víkend behom Od Tatier k Dunaju

V júni ste s nami krúžili 24 hodín po štadióne na Štiavničkách v Banskej Bystrici a tento víkend ste s nami vydržali utekať ešte dlhšie – Od Tatier až k Dunaju, teda celých 29 hodín a 22 minút!

Publikované: 18. 08. 2014

Polovicu z nášho bežeckého tímu Dôvera deťom tvorili naši poistenci, ktorí zareagovali na výzvu a prihlásili sa do štafety naprieč Slovenskom. Celý tím, 6 žien a 6 mužov, sa držal vynikajúco – do cieľa sme dobehli o dve hodiny skôr, než bol náš odhadovaný čas. Bežali sme dňom i nocou, cez mestá, dediny, polia i lesy, každý trikrát po desať kilometrov.

  Cez víkend behom Od Tatier k Dunaju

Z 15 tímov v našej kategórii sme skončili na úžasnom piatom mieste a v rámci absolútneho poradia sme zo 157 registrovaných tímov obsadili takisto skvelé 68. miesto. 

Výhra nie je všetko

Do pretekov sme dali všetko, naším cieľom však nebolo zvíťaziť. Bežali sme za dobrú vec – chceli sme zviditeľniť zbierku Hodina deťom, ktorú organizuje už 16. rok Nadácia pre deti Slovenska. Jednak sme rodinná poisťovňa, a tiež vieme, že deti našu pomoc potrebujú neustále. A bežali sme aj preto, aby sme vám dali najavo, že ťaháme s vami za jeden povraz. Sme jeden tím, podržíme vás, keď treba. 

Víťazné trofeje pre najlepších bežcov špeciálne pre túto príležitosť vyrobili v chránenej dielni OZ Barlička v Prešove. Aj oni boli podporení prostredníctvom zbierky Hodina deťom.

  Cez víkend behom Od Tatier k Dunaju

Náš tím bol naozaj výnimočný – spolovice ho tvorili naši poistenci, spolovice naši zamestnanci. Šéfovala nám kapitánka Gabika Marcinková, herečka a vynikajúca bežkyňa zároveň. Úspešne nás doviedla až do cieľa s pokrikom „Hugo-go-go-go!“ (Hugo – maskot zbierky, go – z angličtiny, voľne preložené ako „ideš“).

Úspešná aj 24-hodinovka

Cieľ sa nám podarilo dosiahnuť aj počas júnového podujatia Dôvera banskobystrická 24hodinovka. Chceli sme rozhýbať obyvateľov banskobystrického regiónu a odbehnúť spoločne aspoň sto maratónov, teda viac ako 4 200 kilometrov. Nebežalo sa pre medaily a víťazné trofeje, ale pre dobrý pocit z pohybu a podporu myšlienky zdravého životného štýlu.

Na veku a ani na počte odbehnutých kilometrov pritom nezáležalo. Bežali deti z materských škôl, školáci aj bežci v najlepších rokoch, ktorí predviedli vynikajúce športové výkony. A bežali sme aj my, lebo drukujeme behu. Počas dvadsiatich štyroch hodín sa na atletickom ovále banskobystrickej Dukly prebehlo až 1 866 bežcov. Zabehli spolu neuveriteľných 4 337 kilometrov a nakrúžili tak 10 842 kôl.

Mierime aj do Košíc

Keďže sa nám čím ďalej, tým viac potvrdzuje, že bežať je lepšie ako ležať, podporíme aj jesenný, už 90. Medzinárodný maratón mieru v Košiciach. Nielen ako partner podujatia, ale aj ako váš partner - ak máte záujem zúčastniť sa ktorejkoľvek bežeckej disciplíny na tomto podujatí, napíšte nám na beh@dovera.sk do 31.8.2014. Vyžrebujeme troch z vás, ktorým uhradíme štartovné.