Dali sme to! Polmaratón Beh Si Ty 2013

Poslednú júnovú nedeľu vymenilo pohodlie gauča za bežecké preteky v rámci prvého ročníka letného  Run Festu na bratislavskej Železnej Studničke 700 mužov, žien i detí.

Publikované: 01. 07. 2013

Najväčší záujem bol o hlavný Beh Si Ty Polmaratón. Svetový rekord 58:23 min síce odolal, ale najrýchlejší bežec podujatia Gabriel Švajda  z Bratislavy sa za svoj čas 1:17:23 hod tiež nemusí hanbiť. Medzi ženami najrýchlejšie zdolala 21,1 km dlhú trať  Jitka Hudáková z Trenčína za 1:32:03 hod.

Dali sme to! Polmaratón Beh Si Ty 2013

Akciu s celodenným bežeckým programom, ktorú zorganizovala agentúra Quinta Essentia, odštartoval Beh detí do 10 rokov. Hneď po ňom sa na trať dlhú 3,5 kilometra vydali rodičia s deťmi v kočíkoch. Bežali mamy aj otcovia s klasickými, ale aj terénnymi kočíkmi a na víťazstvo si trúfol tiež plne obsadený dvojkočík. Práve tento beh si pod svoju záštitu zobrala zdravotná poisťovňa Dôvera.

„Ak športujú rodičia, je pravdepodobné, že k športu povedú aj svoje deti. Čo oceňujeme obzvlášť v dnešnej dobe, keď povážlivo rastie počet obéznych detí. Tešíme sa z každého jedného bežeckého nadšenca,“ pochválil účastníkov podujatia Dušan Lukáčik, riaditeľ úseku služieb poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera.

Dali sme to! Polmaratón Beh Si Ty 2013