Návod, ako platiť odvody

Poistné alebo odvody platia povinne zo zákona každý mesiac:

  • zamestnanec,
  • zamestnávateľ,
  • samostatne zárobkovo činná osoba,
  • štát (za svojich poistencov - teda deti, dôchodcov, rodičov na materskej dovolenke, nezamestnaných a pod.),
  • dobrovoľne nezamestnaná osoba alebo samoplatiteľ.

Výška platby, termíny aj čísla účtov sú odlišné pre každú jednu skupinu. Detailné informácie nájdete v konkrétnych návodoch.

Pomôžeme vám zorientovať sa v najčastejších životných situáciách - ak napríklad začínate podnikať, idete na materskú, prišli ste o zamestnanie alebo končíte štúdium. Zistíte, koľko a kedy máte platiť a aké ďalšie povinnosti treba splniť.


Modelové situácie pri platení odvodov Modelové situácie pri platení odvodov Pridané 04. 01. 2016

Ukončili ste štúdium, začínate podnikať, idete na materskú dovolenku, prišli ste o prácu, meníte zamestnávateľa alebo rušíte živnosť? Prečítajte si čo sa pre vás zmení z pohľadu platenia zdravotných odvodov.

Platiť poistné nebolo nikdy jednoduchšie Platiť poistné nebolo nikdy jednoduchšie Pridané 25. 03. 2015

S pomocou novej služby KomfortPlatba je platenie poistného komfortnejšie ako kedykoľvek predtým. Všetko vykonáme za vás, iba na základe vášho súhlasu, takže nemusíte riešiť termín ani výšku úhrady.

Prehľad výšky poistného po rokoch Prehľad výšky poistného po rokoch Pridané 26. 01. 2015

V tomto článku nájdete prehľad výšky preddavkov za posledné roky podľa jednotlivých kategórií (zamestnanec, zamestnávateľ, samoplatiteľ, SZČO).

Cez Elektronickú pobočku už zaplatí poistné každý Cez Elektronickú pobočku už zaplatí poistné každý Pridané 21. 03. 2014

Cez Elektronickú pobočku môžete svoje poistné zaplatiť akoukoľvek kreditnou alebo debetnou kartou online. Preddavky, dlžné poistné, ročné zúčtovanie uhradíte bez zbytočnej návštevy banky či pošty. 

Aké čísla účtov používať Aké čísla účtov používať Pridané 21. 02. 2012

Pozor, rôzne skupiny platiteľov majú odlišné čísla účtov aj identifikačné údaje. Odporúčame vám skontrolovať si, či máte platby správne označené a či odchádzajú na správne číslo účtu.

Konkrétne návody, ako platiť odvody Konkrétne návody, ako platiť odvody Pridané 19. 02. 2012

Tu sa dozviete všetko dôležité, čo potrebujete vedieť o platení odvodov na verejné zdravotné poistenie. Rozdelili sme platiteľov podľa toho  či ste samoplatiteľ, živnostník, zamestnávateľ, zamestnanec alebo poistenec štátu.