Všetko o dlhoch a dlžníkoch

Platiť poistné je jednou zo základných povinností, ktoré zákon určuje zamestnávateľom, zamestnancom, živnostníkom, iným samostatne zárobkovo činným osobám, samoplatiteľom aj štátu. Z týchto financií zabezpečujeme zdravotnú starostlivosť a služby pre našich poistencov.

Ak neplatíte, riskujete, že budete musieť napokon zaplatiť viac na úrokoch či trovách exekúcie. Navyše vám hrozí, že vás lekári ošetria iba v akútnom prípade - všetko ostatné si budete platiť z vlastného vrecka. Dlžníci majú problém aj pri získavaní úverov či eurofondov.

Kto je dlžník, zistíte na tejto stránke - stačí zadať rodné číslo osoby alebo IČO platiteľa. Tu nájdete zase našich najväčších dlžníkov. Ak sa v zozname nachádzate, čo najskôr si svoje podlžnosti vyrovnajte.

Ak sme vás už kontaktovali a chcete voči vášmu dlhu vzniesť námietky, urobte tak na stránke dlhy.dovera.sk.

Stačí dodržiavať základné inštrukcie a dlhom sa pohodlne vyhnete.

Máte nedoplatok? Možno sú za ním nepriradené platby Pridané 03. 05. 2017

 Každú platbu, ktorú nám pošlete so správnymi údajmi a v správnej výške, spárujeme s príslušnou položkou na úhradu (predpisom). Môže sa však stať, že niektoré platby ostanú nepriradené – napríklad chybou vo variabilnom symbole alebo kvôli nesprávne uvedenému, prípadne chýbajúcemu špecifickému symbolu.

Ako sa nestať dlžníkom Ako sa nestať dlžníkom Pridané 19. 07. 2016

Najjednoduchšou cestou ako sa nezaradiť na zoznam dlžníkov je platiť odvody načas, v správnej výške, na správny účet a so správnymi identifikačnými údajmi.

Podmienky pre posúdenie žiadosti o splátkový kalendár Podmienky pre posúdenie žiadosti o splátkový kalendár Pridané 04. 02. 2016

Ak potrebujete svoj dlh voči zdravotnej poisťovni rozložiť na splátky, môžete si podať žiadosť o uzavretie dohody o plnení dlhu v splátkach (ďalej „splátkový kalendár“).

Čo robiť, keď máte dlh Čo robiť, keď máte dlh Pridané 18. 02. 2015

Ak ste sa našli v zozname dlžníkov na zdravotnom poistení, situáciu riešte čo najskôr. Preverte si všetky informácie a dohodnite sa na vyrovnaní dlhu, inak sa nevyhnete jeho vymáhaniu.

Čo riskujete, keď neplatíte Čo riskujete, keď neplatíte Pridané 18. 02. 2015
Neplatiť odvody prináša veľké riziká. Podstupujú ich najčastejšie samoplatitelia a samostatne zárobkovo činné osoby - osem z desiatich našich dlžníkov, dokopy dlhujú na zdravotných odvodoch desiatky miliónov eur.
Podmienky pre posúdenie žiadosti o splátkový kalendár platné do 19. februára 2015 Podmienky pre posúdenie žiadosti o splátkový kalendár platné do 19. februára 2015 Pridané 06. 02. 2014

Nasledovné podmienky na schválenie žiadosti o splátkový kalendár, sú platné do 19. februára 2015. Aktuálne platné podmienky pre uzavretie splátkového kalendára si môžete prečítať na tejto stránke.