Poistení pre prípad zásahu horskej služby by preto mali byť okrem neplnoletých všetci. Inak budú musieť zaplatiť výjazd horským záchranárom sami. Výnimkou je jedine prípad, kedy horská služba zasahuje na oficiálnej zjazdovke a pomáha človeku s riadne zakúpeným skipasom. Vtedy za jej zásah zranený neplatí.

shutterstock_708529348_web.jpg

Ak sa chystáte stráviť jarné prázdniny s deťmi na horách, nepodceňujte riziko a myslite na poistenie. Bez ohľadu na to, či ich budete tráviť na Slovensku alebo v zahraničí. Inak sa zo sumy, ktorú budete musieť uhradiť v prípade nešťastia napríklad za prevoz vrtuľníkom či za pátraciu akciu, váš rozpočet už nikdy nemusí spamätať.

V zahraničí sa oplatí mať uzavreté poistenie aj s krytím zodpovednosti za škodu (pokrýva napríklad aj náklady na právnika).

Aby ste mohli využiť jedno z najvýhodnejších poistení na trhu, dohodli sme sa na spolupráci s poisťovňou Generali.

Vďaka tomu máte zľavu na všetky balíky cestovného poistenia na neobmedzený počet výjazdov do celého sveta vo výške 15 percent, na všetky balíky jednorazového cestovného poistenia vo výške  30 percent, ale i zľavu 15 percent na krátkodobé cestovné poistenie na študijný či au-pair pobyt a zľavu 15  percent na poistenie do hôr.

Pre získanie zvýhodneného poistenia navštívte stránku www.dovera.sk/cp, kde si vyberiete poistenie, o ktoré máte záujem. Zadajte svoje identifikačné číslo poistenca, ktoré máte na  preukaze poistenca, a e-mail, na ktorý chcete dostať link na zľavu.
Po kliknutí na tento odkaz sa dostanete na webovú stránku poisťovne Generali. Tam nájdete poistenie, ktoré ste si vybrali, už aj so započítanou zľavou.

Zo zásahov Horskej záchrannej služby v roku 2019*
  • 6.2. pomáhala HZS z Kremnických vrchov skialpinistovi, ktorý spadol v oblasti Kordíkov
  • 5.2. pátrala HZS po pešom turistovi, ktorý zablúdil v Malej Fatre na zaviatom turistickom chodníku v blízkosti Žobráka
  • 31.1. HZS pomáhala snoubordistke, ktorá sa zranila pri páde na sankárskej dráhe vedúcej do Starého Smokovca
  • 30.1. zachraňovala HZS v kolibe pod Pustou v Západných Tatrách 37-ročného muža, ktorý dostal mozgovú príhodu
  • 25. 1.  ratovala HZS porezaného muža na Chate Kosodrevina v Nízkych Tatrách s masívnym krvácaním
  • 23.1. požiadal HZS o pomoc bežkár, ktorý si pri páde poranil členok na Javorníckej magistrále pred Semetešom
  • 22.1. HZS pomáhala 72-ročnej turistke, ktorá sa pošmykla na chodníku na Hrebienku 

*zdroj: www.hzs.sk