Zamrzol mi úsmev na tvári

Dosiahli sme nový rekord. Prekročili sme hranicu 4 miliónov elektronicky vydaných receptov. Skúsenosť s prvou online službou v slovenskom zdravotníctve má už 1,3 milióna našich poistencov a celkove v tejto službe prebehlo viac ako 20 miliónov úkonov.  Všetky tie ohromujúce čísla slúžia jedinému cieľu – pomôcť lekárom aj lekárnikom pri nastavovaní bezpečnejšej a kvalitnejšej liečby pre pacientov. To je dôvod na radosť. Nie na dlho.

Publikované: 16. 06. 2015

Zamrzol mi úsmev na tvári Úsmev na tvári mi zamrzol, keď som si vypočul požiadavku zástupcov lekárov zvýšiť úhrady za zdravotnú starostlivosť pre našich poistencov. Vraj štát im zákazom poplatkov peniaze vzal a zdravotné poisťovne im majú dať. Ako túto požiadavku vyriešiť?

Dohodou. Povedali sme dobre, pridáme vám požadovaných 20 – 30 % na platbách, ale nech to pocítia pacienti. Nech dostanú kvalitnejšiu a bezpečnejšiu liečbu, veď sa to dá odmerať a sú na to patričné praktické pomôcky. Lenže lekári chcú vyššie platby bez akýchkoľvek podmienok. A tak podali výpovede platných zmlúv, aby mali lepšiu pozíciu pri vyjednávaní o podpise tých nových.

A toto nedopustíme, preto sme lekárom vyšli v ústrety a ponúkli im zvýšenie platieb. Akurát na to potrebujeme podklady – účtovné výkazy od lekárov. Na základe týchto výkazov garantujeme plnú kompenzáciu výpadku príjmov spôsobených zrušenými poplatkami. Myslím, že teraz už nič nebráni tomu, aby sme s lekármi opäť našli spoločnú reč a vám poistencom zabezpečili to, na čo máte nárok. Kvalitnú zdravotnú starostlivosť.

Skrátka, dohodneme sa.

Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera