Komfort ako v hoteli

Okrem kvalitnej zdravotnej starostlivosti sa dlhodobo snažíme poskytnúť pacientom aj niečo navyše. Renovujeme, budujeme a modernizujeme pre vás priestory v nemocniciach, pretože aj príjemné prostredie pomáha liečiť.

Publikované: 22. 09. 2015

Počas septembra sme pacientom vo viacerých nemocniciach predstavili hneď niekoľko noviniek.

Nadštandardné izby

Komfort ako v hoteli Pobyt v nemocnici nie je pre nikoho z nás príjemný. Ak vás už choroba pripúta na lôžko, chcete sa aj v nemocnici cítiť čo najpríjemnejšie. Okrem kvalitnej zdravotnej starostlivosti je pre pacientov veľmi dôležitá aj úroveň ubytovania.

V uplynulých dvoch rokoch sme vybudovali spolu 22 nadštandardných nemocničných izieb. Tento rok k nim pribudlo ďalších jedenásť izieb. Naši poistenci ich môžu využívať s 50-percentnou zľavou.

Viac informácií  a kompletný zoznam nadštandardných izieb nájdete na tejto stránke.

Nemocničné recepcie ako v hoteli

Komfort ako v hoteli Recepcia je jedným z najdôležitejších priestorov v nemocnici. Slúži ako miesto prvého kontaktu, kde sa pacienti dozvedia všetky dôležité informácie a kde im pomôžu pri orientácii v nemocnici. Mala by byť reprezentatívnym priestorom, aj keď často je to práve naopak.

V nemocniciach patriacich do siete Svet zdravia v Trebišove a v Spišskej Novej Vsi sme preto investovali do ich renovácie. Moderným vzhľadom a rozsahom svojich služieb pripomínajú skôr hotelovú recepciu.

Viac o službách, ktoré poskytujú nové recepcie sa dozviete na tejto stránke.

Detský svet

Komfort ako v hoteli V priebehu septembra sme otvorili aj dve nové návštevné miestnosti pre malých pacientov na pediatrických oddeleniach v Spišskej Novej Vsi a v Rimavskej Sobote. Miestnosti primárne slúžia na stretávanie sa hospitalizovaných detí s rodičmi a blízkymi, ale aj ako herňa a mnohokrát aj ako učebňa alebo jedáleň.

Renovácie na detských oddeleniach realizujeme už deviaty rok v spolupráci so Združením Osmijanko. Spoločne sme zrenovovali priestory detských oddelení už v 34 nemocniciach na Slovensku.

Ako sa premenili staré izby na krásne nové detské izby, si pozrite na tejto stránke.

Prosím, posaďte sa

Komfort ako v hoteli Aj taká základná vec, ako miesta na sedenie, sú vo väčšine našich nemocníc nedostatkom. Často sú popísané, zničené, dotrhané alebo jednoducho chýbajú.

Už v uplynulom roku sa naša zdravotná poisťovňa rozhodla finančne podporiť výmenu všetkých lavičiek v 12 nemocniciach siete regionálnych nemocníc Svet zdravia. Postupne v čakárňach a na chodbách nemocníc pribudlo 4.100 pohodlnými miest na sedenie.

V tomto roku sme pokračovali v nemocniciach Svet zdravia v Galante a v Dunajskej Strede. Prvá časť výmeny lavičiek prebehla už počas septembra. Všetky lavičky budú v nemocniciach vymenené do konca tohto roka.

Viac o výmene lavičiek v nemocniciach sa dozviete na tejto stránke.