100 eur na ošetrenia zubov

Kto by nechcel mať pekný úsmev so zdravými zubami? My vám k nim pomôžeme. Od 1. januára 2019 môžete využiť novú výhodu Zdravé zuby. Vrátime vám doplatky za ošetrenie u zmluvného zubára a odmeníme vás pri tom za vernosť. Tým, ktorí sú u nás poistení viac ako rok, prispejeme na zuby štyrikrát po 25 eur, dokopy 100 eur ročne. Ostatným dvakrát po 25 eur, teda dokopy 50 eur.

Aktualizované: 29. 05. 2019

100 eur na ošetrenia zubov

Vlani absolvovali naši poistenci viac ako 3 milióny vyšetrení u svojich zubárov a my sme za to zaplatili viac ako 35 miliónov eur. Išlo o zákroky, ktoré sú hradené z verejného zdravotného poistenia, napríklad preventívne prehliadky, akútne vyšetrenie, injekčná anestéza, odstránenie zubného povlaku alebo kameňa, ošetrenie zubného kazu či vytrhnutie zubu.

Zubár niečo stojí

O vyšetrenie u zubára sa málokedy zaobíde bez doplatkov, preto sme sa rozhodli prispieť vám na najčastejšie zákroky v zubárskom kresle, najmä na ošetrenie zubného kazu plombami a dentálnu hygienu. Zoznam výkonov spolu s presnými kritériami nájdete na tejto stránke. Nastavili sme ich tak, aby ste nemali pocit, že vám ponúkame nezmyselný dentálny balík, ale reálny benefit dostupný čo najväčšiemu počtu poistencov.

Rozdelenie platieb

Platby sme rozdelili na 4 x 25 eur, respektíve 2 x 25 eur na odporúčanie samotných stomatológov. Upozornili nás, že niektoré vyšetrenia je možné absolvovať len s odstupom času. Príkladom je ošetrenie zubného kazu a poskytnutie dentálnej hygieny počas jednej návštevy zubnej ambulancie. Pri ošetrení zubného kazu môže dôjsť ku podráždeniu a krvácaniu z ďasien, čo znemožňuje poskytnutie kvalitnej dentálnej hygieny hneď po ošetrení kazu. Lepšie je teda dentálnu hygienu odložiť o pár dní. Rovnako to platí pri odporúčaní stomatológov absolvovať dentálnu hygienu častejšie než jeden krát za rok.

Preventívna prehliadka je podmienkou

Pomáhame teda tým, ktorí chodia k zubárovi častejšie a k svojmu chrupu sa správajú zodpovedne. K zodpovednému prístupu určite nepatrí ignorovanie preventívnej prehliadky, ktorú by mali dospelí jedinci absolvovať raz ročne, deti dvakrát za rok. Podľa našich údajov chodí na preventívnu prehliadku sotva každý druhý dospelý poistenec. Aj to sa snažíme zmeniť, preto je účasť na preventívnej prehliadke v predchádzajúcom roku podmienkou pre čerpanie benefitu v nasledujúcom roku.

Postup, ako si uplatniť výhodu Zdravé zuby

  1. Absolvujte preventívnu prehliadku u svojho zubára ešte tento rok.
  2. Overte si či má váš zubár zmluvu s Dôverou.
  3. Najneskôr v deň ošetrenia požiadajte o uplatnenie benefitu vyplnením jednoduchého oznámenia vo svojej Elektronickej pobočke.
  4. Vytlačte si žiadosť a zoberte si ju k svojmu zubárovi.
  5. Zaplaťte zubárovi za ošetrenie a dajte si potvrdiť žiadosť.
  6. Doručte potvrdenú žiadosť s dokladom o zaplatení (účtovný doklad) do Dôvery prostredníctvom Elektronickej pobočky ako fotku alebo scan.
  7. Najneskôr do 90 dní vám Dôvera pošle peniaze na účet.