Elektronická pobočka pre poistenca

S bezplatnou službou Elektronická pobočka získate elektronické zdravotníctvo budúcnosti už dnes. Máte s ňou prístup k svojim zdravotným údajom a zároveň jednoduchý nástroj na pohodlnú komunikáciu s nami.

Aktualizované: 09. 02. 2015

Elektronická pobočka pre poistenca Ak ju ešte nemáte, aktivujte si Elektronickú pobočku na tejto stránke alebo pokračujte v čítaní a zistite o nej viac. 

Elektronická pobočka obsahuje:

Zdravotnú kartu

Nájdete v nej kompletný prehľad o návštevách u všetkých zmluvných lekárov, hospitalizáciách, údaje z laboratórií, o vašich diagnózach, zdravotných výkonoch, predpísaných liekoch. Ak narazíte na chybné informácie, máme možnosť podať online reklamáciu (pritom vidíte prehľad podaných reklamácií a stav ich riešenia). Ak je vaše dieťa našim poistencom, dostanete sa aj k jeho zdravotným záznamom.

Prehľad o zdraví vašich detí

Ak máte u nás poistené dieťa do 18 rokov, môžete si ho pridať do svojej Elektronickej pobočky (alebo mu vytvoriť vlastnú). Získate prístup do jeho elektronickej zdravotnej karty, a tak jednoducho zistíte kedy naposledy užívalo antibiotiká alebo kedy absolvovalo očkovania.

Službu Bezpečné lieky

Tá vás upozorní na kombinácie liekov, ktoré užívate, či sa znesú s potravinami a či môžu mať vplyv na zdravie vás alebo vašich blízkych. Zároveň eviduje koľko ste za lieky zaplatili a koľko ste mohli ušetriť, ak by ste si na recept od lekára vybrali cenovo výhodné generické lieky.

Peniaze späť

Cez Elektronickú pobočku nás môžete požiadať o vrátenie doplatku za lieky až do výšky 200 eur pre každého z rodiny. Stačí jeden klik a peniaze vám pošleme priamo na účet.

Hodnotenie lekárov

V Elektronickej pobočke môžete hodnotiť svojho lekára alebo lekára svojich detí a vyjadriť názor na jeho prácu a prístup k pacientovi. Ak zvažujete zmenu svojho lekára, vidíte ako ho hodnotia aj iní pacienti, čo vám pomôže sa rozhodnúť.

Pripomienky preventívnych prehliadok

Elektronická pobočka eviduje absolvované preventívne prehliadky a zároveň vám aj vašim deťom pripomenie, kedy je opäť čas ísť k lekárovi. Zároveň eviduje plánované hospitalizácie v nemocnici a včas vás na ne upozorní SMS správou alebo e-mailom.

SOS kartu prvej pomoci

Súčasťou E-pobočky je SOS karta. V nej si môžete uložiť najdôležitejšie údaje o vašom zdravotnom stave. My ich v prípade potreby sprístupnime záchrannej službe. Ak o niektorých vašich alergiách, intoleranciách, krvnej skupine či o užívaných liekoch záchranári nevedia, môže sa prvá pomoc skomplikovať.

Čo ešte v E-pobočke môžete:

 • Využiť elektronické predvyplnené tlačivá a žiadosti o vystavenie náhradného certifikátu, európskeho preukazu, národného preukazu poistenca či výpisu z elektronickej karty poistenca.
 • Elektronicky požiadať o prednostné mamografické vyšetrenie do 10 dní.
 • Požiadať o potvrdenie poistného vzťahu
 • Požiadať o zaslanie preukazu poistenca

Ak ste samoplatiteľ, v E-pobočke môžete:

 • Plniť si oznamovacie povinnosti (napríklad upraviť si adresu, kontakty, nahlásiť nám zmenu svojho platiteľa).
 • Vidieť, kto a v akom období za vás platil zdravotné odvody a dostať upozornenie, ak niektorého z vašich platiteľov nepoznáme.
 • Možnosť podať námietky voči výkazu nedoplatkov alebo upomienke a byť informovaný o jej riešení.
 • Zaplatiť dlh alebo preddavok na poistné online cez internetbanking prostredníctvom služieb VÚB Pay, Tatra Pay alebo formou CardPay, ktorá umožňuje realizovať úhradu platobnou kartou bez ohľadu na to, v ktorej banke bola vydaná. Podrobnosti nájdete tu.
 • Požiadať o splátkový kalendár na dlžné poistné alebo o vrátenie preplatku na poistnom.

Môžete si stiahnuť zadarmo aj aplikáciu Dôvera a získať s ňou prístup do Elektronickej pobočky aj mnohé ďalšie funkcionality priamo z vášho mobilu. Viac o aplikácii nájdete na tejto stránke.

Najčastejšie sa pýtate

Nemám Elektronickú pobočku a chcem ju využívať. Ako ju získam?

Stačí sa registrovať na tejto stránke. Registrácia má niekoľko krokov:

Čítať celú odpoveď
Už mám Elektronickú pobočku. Čo naviac s aplikáciou získam?

Aplikácia obsahuje tú istú elektronickú zdravotnú kartu, akú vidíte vo svojej Elektronickej pobočke. Takisto máte k dispozícii službu Bezpečné lieky.

Čo získate naviac:

 • pripomienky formou push notifikácie, informáciu o schválenej hospitalizácii a pripomienky preventívnych prehliadok, upozornenia na liekové a potravinové interakcie
 • vyhľadávač najbližších pohotovostí, lekární, odberných miest a pobočiek Dôvery,
 • otváracie hodiny pohotovostných lekární
 • geolokalizáciu,
 • SOS kartičku prvej pomoci,
 • preukaz poistenca,
 • národný aj európsky preukaz poistenca vášho dieťaťa spolu s jeho zdravotnou kartou
 • prepojenie na projekt pre darcov krvi Mojakrvnaskupina.sk.
Čítať celú odpoveď
Nekomunikujem elektronicky. Akú máte poštovú adresu?

Rešpektujeme vaše rozhodnutie, hoci elektronická komunikácia je najjednoduchšie riešenie pre poistencov, platiteľov aj poskytovateľov.

Naša korešpondenčná adresa je:

DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.
Cintorínska 5
949 01 Nitra


Čítať celú odpoveď

Súvisiace články

Mobilná aplikácia Dôvera je medzi TOP 25 v App Store
Už tristotisíc z vás používa Elektronickú pobočku
Aby boli vaše lieky bezpečné
Elektronická pobočka pre platiteľa
Prečo sa poistiť u nás
Práva a povinnosti poistenca