Milión eur navyše pre našich poistencov

Opäť sme v rámci grantového programu Bojovníci za zdravie podporili ľudí so zdravotným problémom, aby si splnili svoj sen o lepšom zdraví. V tomto roku sme prekročili magickú hranicu milión eur. Toľko sme venovali našim poistencom na absolvovanie zdravotnej starostlivosti nad rámec bežného zdravontého poistenia.

Aktualizované: 17. 12. 2018

O tom, že zdravie je to najcennejšie, čo máme, počúvame neustále. Kým sme zdraví, nezamýšľame sa nad tým. Sú však medzi nami ľudia, ktorí každý deň zvádzajú neľahký boj s chorobou, prekonávajú prekážky, ktoré sa nám zdravým zdajú neprekonateľné. A aj napriek tomu, a možno aj vďaka tomu, sú silní, optimistickí a odhodlaní bojovať. Bojovať za lepšie zdravie, za lepší život. Príbeh bojovníčky Soničky (2), ktorá v tomto roku získala podporu z grantového programu Bojovníci za zdravie, hovorí za všetko.

Milión eur navyše pre našich poistencov Diagnóza bez mena

Diana prežila bezproblémové tehotenstvo, aj pôrod bez väčších komplikácií a tešila sa z vysnívanej dcérky. Bábätko sa jej po čase zdalo málo aktívne a neprosperovalo tak, ako by malo. Preto sa začal kolobeh vyšetrení. „Navštívili sme neurologickú ambulanciu, kde jej robili najrôznejšie testy, aby odhalili príčinu jej zdravotného stavu," začína svoj príbeh mamička.

Ťažké skúšky

V piatom mesiaci Sonička prestala priberať na váhe a postupne jej zoslabol sací a prehĺtací reflex. Potrava sa jej dostala do pľúc, čo viedlo k ich zlyhaniu, a Soničku museli uviesť do umelého spánku. Následne jej lekári museli zaviesť umelú pľúcnu ventiláciu, ktorá jej pomáha s dýchaním, kŕmeniu napomáha výživová sonda. „Bolo to pre nás veľmi stresujúce obdobie. Celkový pobyt v nemocnici trval skoro tri mesiace,“ rozpráva mamička Diana, ktorá si s malou dcérkou prešla tými najťažšími skúškami.

Milión eur navyše pre našich poistencov Špeciálny kočík pre malú slečnu

Keďže takmer dvojročná Sonička neovláda svoje telíčko, nepohne rukami ani nohami, neudrží hlavičku a nikto nepozná príčinu tohto stavu, neostávalo mladej rodine nič iné len neustále posilňovať svalstvo. „Denne cvičíme Vojtovu metódu, chodíme plávať a kúpili sme rôzne zdravotnícke pomôcky, aby sme jej pomohli rozhýbať sa,“ prezrádza matka, ktorá nás v rámci projektu Bojovníci za zdravie požiadala o špeciálny polohovací kočík v hodnote 4.000 eur. Ten pomohol Soničke so správnym držaním tela, stabilitou sedenia a prispel tak aj k mentálnemu rozvoju malého dievčatka. „Chceme len, aby bola naša dcérka šťastná, aby mala pekný denný režim, aj keď je to veľakrát ťažké a pre obyčajnú rodinu finančne veľmi náročné. Doteraz nevieme jej presnú diagnózu, ale nevzdávame sa a veríme, že jedného dňa bude naša dcéra zdravá,“ uzatvára rozprávanie Diana.

V tomto roku sme okrem Soničky podporili ďalších 215 bojovníkov, ktorým sme darovali takmer 300-tisíc eur na absolvovanie potrebných rehabilitácií, terapií, nákup zdravotníckych pomôcok aj liekov, ktoré nie sú preplácané zo zdravotného poistenia.

O projekte Bojovníci za zdravie

Unikátny grantový program Bojovníci za zdravie pripravila pre svojich poistencov zdravotná poisťovňa Dôvera. V rámci neho dvakrát ročne finančne podporí svojich poistencov s akýmkoľvek zdravotným problémom, ktorého liečbu nie je možné zo zákona hradiť z verejného zdravotného poistenia. Program pomohol už viac ako 850 žiadateľom z celého Slovenska, ktorí dokopy získali finančné príspevky vo výške viac ako milión eur. Program bude pokračovať aj v nasledovnom roku. Pre viac informácií sledujte stránku bojovnicizazdravie.sk alebo stránku dovera.sk, kde sa dozviete viac.