Investujeme do renovácie nemocníc

Väčšina nemocníc na Slovensku stojí desaťročia bez výraznejšej rekonštrukcie či investície. Zastarané priestory aj vybavenie, strohé steny, v zime zima a v lete horúco. To je realita väčšiny z nich. Vieme, že staré nemocnice neprestaviame za noc, ale v Dôvere dlhodobo investujeme čas aj  financie, aby sa priestory priblížili k moderným štandardom a aby boli vyšetrenia pre pacientov o čosi príjemnejšie.

Aktualizované: 17. 12. 2018

Aj v tomto roku sme vynaložili viac ako 200-tisíc eur a pomohli sme 22 nemocniciam s modernizáciou priestorov. Prispeli sme k ich zútulneniu či lepšiemu materiálnemu a prístrojovému vybaveniu. Z reakcií okolia vyplýva, že to nie sú iba naši poistenci, kto oceňuje naše úsilie.

V roku 2018 sme investovali

Investujeme do renovácie nemocníc 50-tisíc eur na renováciu detských oddelení

Rukami šikovných maliarov prešlo ďalších päť detských oddelení v nemocniciach v Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Piešťanoch, vo Veľkom Krtíši a v Považskej Bystrici. Spoločne so Združením Osmijanko už dvanásty rok zútulňujeme priestory, v ktorých trávia čas tí najzraniteľnejší pacienti. Cieľom je zmierniť ich strach z hospitalizácie a z odlúčenia od rodičov. Pre tých je totiž pobyt ich detí v nemocnici často najviac stresujúci. Maliari reparujú staré steny a všetky izby, jedáleň, herňu, učebňu či chodbu pokryjú farebným náterom a veselými obrázkami. Vo farebnej izbe plnej rozprávkových motívov ubehne hospitalizovaným deťom čas predsa len o trochu rýchlejšie.

Investujeme do renovácie nemocníc Nové priestory pre pacientov na onkológii a psychiatrii

Tento rok sme v nemocnici Svet zdravia v Trebišove predstavili novinku v podobe komunitných miestností. Pilotný projekt na oddelení onkológie a psychiatrie v hodnote 18-tisíc eur prinesie pacientom najmä súkromie a priestor na relax a trávenie času s príbuznými v príjemnom prostredí. 
Na oboch oddeleniach trávia hospitalizovaní pacienti väčšinou dlhší čas. Naším cieľom bolo preto spríjemniť im pobyt v cudzom prostredí čo najviac. Nová komunitná miestnosť na onkologickom oddelení poskytuje pacientom priestor na relax pri čítaní knihy, pri počúvaní hudby, ale aj na rozhovory s rodinou či psychológom. Komunitná miestnosť na psychiatrii slúži na nácvik relaxačných techník, muzikoterapiu, psychosociálnu rehabilitáciu ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Pacienti v izbách nájdu klasické i polohovateľné kreslá, knižnicu, interaktívnu stenu, HiFi súpravu či kávovar.

Investujeme do renovácie nemocníc Podporili sme modernú komunikáciu medzi pacientom a sestrou

Inovácie nám v Dôvere vôbec nie sú cudzie. Na vybraných oddeleniach v šiestich nemocniciach patriacich do siete Svet zdravia (Partizánske, Topoľčany, Humenné, Dunajská Streda, Spišská Nová Ves a Košice) sme investovali 36-tisíc eur do zavedenia novej formy komunikácie medzi pacientom a zdravotnou sestrou. Hospitalizovaní pacienti si dokážu zdravotnú sestru privolať z ktoréhokoľvek miesta a veľmi jednoducho prostredníctvom náramku na ruke. Ten dostanú hneď pri príchode na hospitalizáciu. Po privolaní sestra okamžite vie, ktorý pacient a na ktorej izbe jej pomoc potrebuje. Moderný náramok je vodotesný a bezdrôtový, nahradí doteraz fungujúce nemocničné telefóny, ktoré boli najmä pre pacientov v zlom zdravotnom stave nekomfortné, a zvýši ich bezpečnosť.

Investujeme do renovácie nemocníc Zrekonštruované rehabilitačné oddelenie na špičkovej úrovni

Sumou takmer 20-tisíc eur sme podporili renováciu priestorov fyziatricko-rehabilitačného lôžkového oddelenie v nemocnici Svet zdravia v Galante. Na mimoriadne vyťaženom oddelení sa ročne liečia stovky pacientov s ochoreniami pohybového a nervového systému, po úrazoch, cievnej mozgovej príhode alebo po ortopedických operáciách. Nemocnica investovala do nutnej výmeny podláh, vymaľovania priestorov, pribudli umývateľné tapety s prírodnými motívmi. Vynovená je aj kuchynka a jedáleň so špeciálnymi stolmi pre pacientov po operácii chrbtice a pribudli tiež nové nástenné držadlá po celej chodbe pre väčšiu bezpečnosť pacientov.  

Investujeme do renovácie nemocníc Aby nemocnica nebola bludiskom

Vybudovanie desiatej modernej recepcie sme tento rok financovali vo svidníckej nemocnici. Recepcia už štandardne pripomína skôr hotelovú recepciu ako bežnú vrátnicu, na ktorú sme z našich nemocníc zvyknutí. Nová recepcia sa nachádza vo vestibule pri hlavnom pohotovostnom vchode do nemocnice a slúži ako miesto prvého kontaktu. Pacienti aj návštevníci nemocnice tu získajú všetky potrebné informácie na jednom mieste. Sympatické recepčné im pomôžu pri orientácii v nemocnici, poskytnú informácie o jej prevádzke, o rozsahu zdravotnej starostlivosti jednotlivých oddelení a ambulancií, nadštandardných službách alebo o dopravnej zdravotnej službe. Takisto je tu možné realizovať platby za nadštandardné výkony a dozvedieť sa viac o službách zdravotnej poisťovne Dôvera.

Investujeme do renovácie nemocníc Väčší komfort pre pacientov v nadštandardných izbách

Aj tento rok sme investovali do vybudovania ďalších nadštandardných nemocničných izieb na oddelení dlhodobo chorých a na detskom oddelení v rožňavskej nemocnici a na neurologickom oddelení v ProCare Trnavské Mýto. V nemocniciach Svet zdravia po celom Slovensku je ich už viac ako 50. Všetky nadštandardné izby sú maximálne dvojlôžkové, hospitalizovaným pacientom preto poskytujú súkromie a komfort, na ktorý nie sme v nemocnici bežne zvyknutí. Každá izba ma vlastné sociálnym zariadenie a sprchový kút, samozrejmosťou je chladnička, televízia, internet a rýchlovarná kanvica. Výška poplatku za využitie nadštandardnej izby je v každej nemocnici individuálna a pohybuje sa od 15 do 30 eur (deň/izba). Všetci poistenci Dôvery však zaplatia za pobyt v nadštandardnej izbe oproti ostatným poistencom len polovicu.

Viac o našich projektoch renovácie nájdete aj na tejto stránke.