DôveraPomáha diabetikom

Až 85 % liečby cukrovky máte vo svojich rukách. Preto vám do nich vkladáme účinnú pomoc pre boj s týmto ochorením v podobe programu DôveraPomáha diabetikom.

DôveraPomáha diabetikom

Ak ste diabetik 2. typu (získali ste cukrovku počas života) alebo prediabetik (zistili vám posledné štádium pred prepuknutím cukrovky), program je určený práve vám. Naučíte sa mať cukrovku čo najviac pod kontrolou a viesť s ňou plnohodnotný život. Tak, aby vás neobrala napríklad o nohu alebo o zrak. Lebo cukrovka je zákerná. Nebolí, ale potichu pácha v tele nenapraviteľné škody. Ničí cievy, nervy, skracuje život. Nedá sa vyliečiť.

Ale úspešné príbehy mnohých pacientov, ktorí sa zapojili do programu DôveraPomáha diabetikom, dokazujú, že vďaka nemu viete zabrániť nástupu komplikácií cukrovky alebo ho výrazne spomaliť.

Za týmto úspechom stojí:

  • skorá a kvalitná liečba bez čakania
  • vzdelávanie pacientov a poradenstvo
  • stretnutia s inými diabetikmi a výmena skúseností

Aké sú výhody programu pre pacientov?

Dbáme o kvalitnú liečbu
Lekári zapojení do programu dodržiavajú najnovšie medicínske postupy a nič nenechávajú na náhodu. Poskytujeme im online nástroje, aby mali k dispozícii všetky dôležité informácie o vašej chorobe. Navyše ich odmeňujeme aj za kvalitu liečby. Chceme tak zabezpečiť, že dostanete najlepšiu a najefektívnejšiu starostlivosť.

Radiť vám budú odborníci na cukrovku
Vďaka bezplatnému vzdelávaniu budete mať k dispozícii komplexné informácie o svojej chorobe a liečbe. Čakajú vás tri až štyri stretnutia so skúsenými edukátormi. Naučia vás zvládať cukrovku v každodenných situáciách, ale i počas cestovania či počas nečakaných udalostí. Pomôžu vám správne nastaviť váš životný štýl a stravovacie návyky.

Objednáte sa k lekárom bezplatne
Okrem diabetológa potrebujete aj pravidelné kontroly u iných lekárov, ktorí dávajú pozor na vašu cukrovku - očného lekára, cievneho lekára, neurológa i nefrológa. Ku všetkým vám umožníme objednať sa na presný deň a hodinu, aby ste nemuseli sedieť v čakárni. Termín vyšetrenia vám včas pripomenieme cez sms.

Získate zľavy v lekárňach
Ak budete dodržiavať rady lekárov a edukátora a budete plniť to, na čom ste sa s nimi dohodli, odmeníme vás. Získať môžete napríklad poukážky na nákup voľnopredajného tovaru v lekárňach Dr.Max.

Kto sa môže prihlásiť do programu?

Zapojiť sa do programu môže poistenec Dôvery od 18 rokov, ktorý:

  • má diabetes 2. typu a jeho diabetológ  zapojený v programe DôveraPomáha diabetikom je z okresov: Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Košice, Košice – okolie, Levice, Michalovce, Nové Zámky, Prešov, Sabinov, Skalica, Šaľa, Trnava, Vranov /n Topľou
  • má prediabetes a jeho všeobecný lekár zapojený v programe DôveraPomáha je z okresov: Humenné, Komárno, Košice, Košice – okolie, Snina, Sobrance, Levice, Michalovce, Nové Zámky, Vranov /n Topľou   

Ako sa zapojiť do programu DôveraPomáha diabetikom?

  1. Ak ste diabetik, opýtajte sa svojho diabetológa, či je zapojený do programu. Ak ste prediabetik, opýtajte sa na to svojho všeobecného lekára.
  2. Ak sú zapojení, požiadajte ich o registráciu do programu.
  3. Ak nie sú zapojení, spýtajte sa na ďalší postup na našej Zákazníckej linke 0850 850 850 alebo emailom s adresou info@dovera.sk
  4. Ak nie ste z vyššie uvedených okresov alebo sa z iných dôvodov nemôžete zapojiť do programu, a potrebujete nemedicínsku radu, ako zvládať cukrovku, využite našu telefonickú Dialinku 0850 850 888 v pracovných dňoch v čase od 8:30 do 12:00 a od 12:30 do 15:30 hod. Poradia vám cez ňu naši skúsení edukátori.
  5. Účasť v programe je bezplatná, môžete sa z neho kedykoľvek odhlásiť.