DôveraPomáha diabetikom

Až 85 % liečby cukrovky máte vo svojich rukách. Preto vám do nich vkladáme účinnú pomoc pre boj s týmto ochorením v podobe programu DôveraPomáha diabetikom.

DôveraPomáha diabetikom

Pre koho je program určený?

Ak ste diabetik 2. typu (získali ste cukrovku počas života) alebo prediabetik (zistili vám posledné štádium pred prepuknutím cukrovky), program je určený práve vám. Naučíte sa mať cukrovku čo najviac pod kontrolou a viesť s ňou plnohodnotný život. Tak, aby vás neobrala napríklad o nohu alebo o zrak. Lebo cukrovka je zákerná. Nebolí, ale potichu pácha v tele nenapraviteľné škody. Ničí cievy, nervy, skracuje život. Nedá sa vyliečiť.

Ale úspešné príbehy mnohých pacientov, ktorí sa zapojili do programu DôveraPomáha diabetikom, dokazujú, že vďaka nemu viete zabrániť nástupu komplikácií cukrovky alebo ho výrazne spomaliť.

Za týmto úspechom stojí:

 • skorá a kvalitná liečba bez čakania,
 • vzdelávanie pacientov a poradenstvo,
 • stretnutia s inými diabetikmi a výmena skúseností.

Aké sú výhody programu pre pacientov?

Dbáme o kvalitnú liečbu

Lekárov v programe motivujeme, aby vás liečili podľa najnovších medicínskych postupov a vy ste dostali patričnú zdravotnú starostlivosť. Dbáme o to, aby všetci lekári mali dôležité informácie o vašej chorobe.

Radiť vám budú odborníci na cukrovku

Vďaka bezplatnému vzdelávaniu budete mať k dispozícii komplexné informácie o svojej chorobe a liečbe. Čakajú vás tri až štyri stretnutia so skúsenými edukátormi. Naučia vás zvládať cukrovku v každodenných situáciách, ale i počas cestovania či počas nečakaných udalostí. Pomôžu vám správne nastaviť váš životný štýl a stravovacie návyky.

Objednáte sa k lekárom bezplatne

Okrem diabetológa potrebujete aj pravidelné kontroly u iných lekárov, ktorí dávajú pozor na vašu cukrovku - očného lekára, cievneho lekára, neurológa i nefrológa. Ku všetkým vám umožníme objednať sa na presný deň a hodinu, aby ste nemuseli sedieť v čakárni. Termín vyšetrenia vám včas pripomenieme cez sms.

Získate zľavy v lekárňach

Ak budete dodržiavať rady lekárov a edukátora a budete plniť to, na čom ste sa s nimi dohodli, odmeníme vás. Získať môžete napríklad poukážky na nákup voľnopredajného tovaru v lekárňach Dr.Max.

Kto sa môže prihlásiť do programu?

Zapojiť sa do programu môže poistenec Dôvery od 18 rokov, ktorý:

 • nie je dlžníkom zdravotnej poisťovne,
 • má diabetes 2. typu alebo prediabetes,
 • je z okresov: Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Košice, Košice-okolie, Levice, Michalovce, Nové Zámky, Prešov, Sabinov, Skalica, Snina, Sobrance, Šaľa, Trnava,  Vranov n/ Topľou  alebo okolitých okresov.  

Ako sa môžete prihlásiť do programu DôveraPomáha diabetikom?

 • Vyplňte formulár na tejto stránke,
 • zavolajte na Dialinku 0850 850 888, voľba č. 2,
 • navštívte pobočku Dôvery vo vyššie uvedených okresoch,
 • ak ste diabetik 2. typu, požiadajte o registráciu diabetológa zapojeného do programu DôveraPomáha diabetikom,
 • ak ste prediabetik, požiadajte o registráciu všeobecného lekára zapojeného do programu DôveraPomáha.

Účasť v programe je bezplatná, môžete sa z neho kedykoľvek odhlásiť.

V prípade, ak sa nemôžete zapojiť do programu a potrebujete radu ohľadne cukrovky, poradia vám skúsené edukátorky. Stačí zavolať na Dialinku 0850 850 888 v pracovných dňoch od 8:30 do 12:00 alebo od 12:30 do 15:30. 

Naučíme vás ako mať cukrovku pod kontrolou! Navštívte web Lepší život s cukrovkou,
kde nájdete mnoho rád a tipov a sami sa môžete prihlásiť do programu DôveraPomáha diabetikom