Skontrolujte si interakcie liekov

Mnohí pacienti užívajú viacero druhov liekov a nepamätajú si ich presné názvy. To môže spôsobiť zdravotné ťažkosti. S nami máte k dispozícii nielen presný zoznam liekov, ale aj to, či ich užívate bezpečne.Využite službu Bezpečné lieky vo vašej Elektronickej pobočke

Skontrolujte si interakcie liekov

Čo sú liekové interakcie a prečo sa vás týkajú?

Odborne sa nevhodné kombinácie medzi liekmi navzájom, ale aj medzi liekmi a potravinami, resp. nápojmi nazývajú interakcie . Môžu negatívne vplývať na vaše zdravie alebo znížiť účinnosť liečby. Ak užívate pravidelne viacero druhov liekov a neinformujete o nich svojho lekára, riskujete, že sa nežiaduca interakcia týka aj vás.

Vieme vám však pomôcť. Dáme vám zoznam všetkých vašich liekov, ako nám ich nahlásili lekári a lekárne . Ukážte ich lekárovi vždy, ak vám predpisuje ďalší liek. Ďalej vám zobrazíme (a pošleme správu na e-mail alebo mobil), ak sa tieto lieky vzájomne neznášajú a vznikla vám nežiaduca interakcia. Upozorníme vás aj na to, akým potravinám či nápojom je vhodné, či priam nevyhnutné sa vyhýbať pri užívaní liekov .

Dávajte pozor aj na svojich blízkych

Ak máte u nás poistené svoje deti, môžete mať pod kontrolou aj ich lieky a interakcie . Pridajte si ich vo svojej Elektronickej pobočke a získate prístup do ich zdravotnej karty.

Okrem toho môžete použiť rýchly a jednoduchý vyhľadávač liekových aj potravinových interakcií. Vyhnite sa zavádzajúcim informáciám na internete . Zadajte do vyhľadávača lieky svojich rodičov, starých rodičov alebo blízkych a okamžite viete, či je všetko v poriadku alebo je vhodné, aby užívanie týchto liekov konzultovali so svojím lekárom.

Aké možnosti vám ponúka služba Bezpečné lieky?

So službou Bezpečné lieky môžete okamžite:

  • vidieť úplný prehľad liekov , ktoré vám predpísali alebo podali lekári a nám o tom dali vedieť,
  • zistiť, či sa niektoré lieky či potraviny, ktoré užívate, neznášajú alebo inak neovplyvňujú ,
  • overiť si, kedy a aké antibiotiká užívali vaše deti ,
  • vyhľadať a overiť liekové a potravinové interakcie ľubovoľných liekov hradených z verejného zdravotného poistenia.

Ako službu využiť?

1

Prihláste sa do svojej Elektronickej pobočky.

2

Všetky informácie o užívaných liekoch nájdete v časti “Moje lieky”

3

Ak užívate viacero liekov, môžete si vytlačiť liekovú knižku a vziať si ju so sebou k lekárovi

4

Môžete si overiť, či sa vzájomne neovplyvňujú lieky, ktoré uźívajú vaši blízki

5

Zistíte, či a koľko ste mohli pri nákupe liekov ušetriť

6

Ak zistíme nežiaduce interakcie liekov, ktoré vám predpísal lekár, upozorníme vás na ne prostredníctvom e-mailu alebo sms správy.