Využite mamografiu prednostne

Chcete ísť na preventívnu mamografiu? Získajte ju prednostne už do 10 dní. Objednajte sa osobne alebo telefonicky priamo u nášho zmluvného partnera.

Využite mamografiu prednostne

Pravidelná prehliadka raz za dva roky

Pri odhalení skorého štádia rakoviny sa zvyšuje pravdepodobnosť, že sa ochorenie podarí vyliečiť. Mamografické vyšetrenie pomáha identifikovať rakovinu prsníka už v počiatku.

V spolupráci s vybranými mamografickými zariadeniami na celom Slovensku zabezpečujeme pre naše klientky od 40 do 69 rokov preventívne mamografické vyšetrenie do 10 pracovných dní od objednania. Absolvovať ho môžete raz za dva roky, aj keď nemáte žiadne príznaky alebo bolesti.

V zložitých prípadoch si zaslúžite špeciálnu starostlivosť

Ak užívate hormóny, máte v rodine niekoho, kto mal v minulosti rakovinu prsníka, alebo máte ťažko prehľadný mamografický obraz, môžete absolvovať mamografiu častejšie . Rozhodne o tom váš ošetrujúci lekár.

Kde a ako sa môžete objednať?

Objednať sa dá telefonicky alebo osobne priamo u zazmluvneného zdravotníckeho zariadenia. Zoznam mamografických zariadení, kam sa môžete objednať, nájdete nižšie na našej stránke. V prípade nejasností alebo problémov s objednaním vám radi pomôžeme na našom kontaktnom centre.

V prípade, že vám ponúknutý termín nebude vyhovovať, vyberiete si iný. V takom prípade vám však už, bohužiaľ, negarantujeme vyšetrenie do 10 dní.

Ako by ste mali postupovať?

1

Navštívte vášho gynekológa a požiadajte ho o odporučenie na vyšetrenie.

2

Objednajte sa priamo u nášho zmluvného partnera. Aktuálny zoznam mamografov nájdete nižšie.

3

Mamografické pracoviská vám ponúknu termín vyšetrenia. V prípade problémov s objednaním vyplňte, prosím, tento formulár.

4

Po absolvovaní vyšetrenia vám na mamografickom pracovisku oznámia, kedy budete mať výsledky. Spolu s lekárskou správou vám ich odovzdajú do vlastných rúk.

5

Výsledky dajte vášmu gynekológovi. Ten vyšetrenie vyhodnotí a poskytne vám všetky dôležité informácie.

Aktuálny zoznam mamografov