Buďte pod ochranou SOS karty

SOS karta poskytuje záchranárom okamžite informácie o vašom zdravotnom stave. Stačí si ju vyplniť vo vašej Elektronickej pobočke alebo Mobilnej aplikácii Dôvera.

Buďte pod ochranou SOS karty

Kedy využijete SOS kartu?

Pomoc rýchlej záchrannej služby potrebuje každý rok takmer 100-tisíc našich poistencov - choroba si nevyberá. Záchranári sú každý deň svedkami situácií, keď zdravie alebo život človeka visí doslova na vlásku.

Keby mali kompletné informácie o zdravotnom stave pacienta, odhalili by príčiny náhleho zhoršenia stavu a vedeli by pacientovi poskytnúť účinnú pomoc.

V Dôvere sme sa rozhodli, že v spolupráci s vami sprístupníme záchranárom kľúčové informácie. Veľakrát stačí málo na záchranu ľudského života.

Ako pomáha SOS karta záchranárom?

Privolaní záchranári si priamo z tabletu alebo smartfónu môžu prezrieť podrobnosti o vašom zdravotnom stave, napríklad to, akými ochoreniami trpíte, aké lieky vám lekári predpísali, akých lekárov ste v poslednom čase navštívili alebo či ste boli hospitalizovaní.

Ako si vyplníte SOS kartu vo svojej Elektronickej pobočke?

1
Prihláste sa do svojej Elektronickej pobočky. Ak ju ešte nemáte, vytvorte si svoje konto jednoducho podľa tohto návodu.
2

Na úvodnej stránke vľavo sa vám zobrazí časť „SOS karta".

3

V nej vyplňte, doplňte alebo aktualizujte svoje údaje o krvnej skupine, o užívaných liekoch, ochoreniach, alergiách a pridajte aj kontakt na blízkeho.

4

Nezabudnite zaškrtnúť Súhlas so sprístupnením SOS karty záchranárom (nachádza sa pod údajmi), aby sme im vaše údaje mohli zobraziť.

Ako si vyplníte SOS kartu v Mobilnej aplikácii Dôvera?

1

Prihláste sa do svojej Mobilnej aplikácie Dôvera. Ak ju ešte nemáte stiahnutú,  všetko sa dozviete na tejto stránke.

2

Nájdite SOS kartu, hľadajte ju ako zelenú záložku.

3

V nej vyplňte, doplňte alebo aktualizujte svoje údaje o krvnej skupine, užívaných liekoch, ochoreniach, alergiách a pridajte aj kontakt na svojho blízkeho.