Buďte pod ochranou SOS karty

SOS karta poskytuje záchranárom okamžite informácie o vašom zdravotnom stave. Stačí si ju vyplniť vo vašej Elektronickej pobočke alebo Mobilnej aplikácii Dôvera.

Buďte pod ochranou SOS karty

Kedy využijete SOS kartu?

Pomoc rýchlej záchrannej služby potrebuje každý rok takmer 100-tisíc našich poistencov - choroba si nevyberá. Záchranári sú každý deň svedkami situácií, keď zdravie alebo život človeka visí doslova na vlásku.

Keby mali kompletné informácie o zdravotnom stave pacienta, odhalili by príčiny náhleho zhoršenia stavu a vedeli by pacientovi poskytnúť účinnú pomoc.

V Dôvere sme sa rozhodli, že v spolupráci s vami sprístupníme záchranárom kľúčové informácie. Veľakrát stačí málo na záchranu ľudského života.

Ako si vyplníte SOS kartu?

1

Prihláste sa do svojej Elektronickej pobočky alebo Mobilnej aplikácie Dôvera.

2

SOS kartu nájdete v Elektronickej pobočke vľavo, v časti "SOS karta", v mobilnej aplikácii ako zelenú záložku vedľa preukazu poistenca.

3

V karte vyplňte svoje údaje o krvnej skupine, o užívaných liekoch, ochoreniach, alergiách a pridajte aj kontakt na blízkeho.

4

V Elektronickej pobočke nezabudnite zaškrtnúť Súhlas so sprístupnením SOS karty záchranárom (nachádza sa pod údajmi), aby sme im vaše údaje mohli zobraziť.

Ako pomáha SOS karta záchranárom?

Privolaní záchranári si priamo z tabletu alebo smartfónu môžu prezrieť podrobnosti o vašom zdravotnom stave, napríklad to, akými ochoreniami trpíte, aké lieky vám lekári predpísali, akých lekárov ste v poslednom čase navštívili alebo či ste boli hospitalizovaní.