Od 1.1.2022 prispejeme deťom až 50 € ročne na okuliarové rámy a sklá

Od 1. januára 2022 prispejeme deťom každý rok až 50 € na okuliarový rám a okuliarové šošovky.

Dioptrické okuliare sú pre mnohých z nás nenahraditeľným pomocníkom. Zrak detí sa neustále vyvíja a niektoré potrebujú nové dioptrické okuliare aj každý rok. Pre rodičov máme dobrú správu. Od januára 2022 pribudne medzi naše benefity príspevok Zdravé oči na očné zdravotnícke pomôcky pre deti do 18 rokov.

Od 1.1.2022 prispejeme deťom až 50 € ročne na okuliarové rámy a sklá

Na čo si môžete uplatniť príspevok

Príspevok na Zdravé oči pre deti až do výšky 50 eur môžete získať raz ročne na zakúpenie dioptrických okuliarových rámov či skiel. Ide o očné pomôcky s doplatkom pacienta.

O príspevok môžete požiadať už od 1. januára 2022. Stačí podať žiadosť a predložiť doklad o kúpe očnej pomôcky. Peniaze vám pošleme na bankový účet.

Kto má nárok na príspevok

Od roku 2022 budú môcť benefit využiť všetci naši poistenci do 18 rokov. Podmienkou je absolvovanie preventívnej prehliadky u pediatra podľa veku dieťaťa.

Výhodou je, že túto prehliadku nemusí mať dieťa za sebou v čase podávania žiadosti. Stačí, keď ju absolvuje do 60 dní od jej podania.

Ak si nepamätáte, či vaše dieťa preventívnu prehliadku u detského lekára absolvovalo, overte si to v Elektronickej pobočke alebo v mobilnej aplikácii Dôvera.

Žiadosť o príspevok podáva za svoje deti rodič alebo zákonný zástupca. Viac informácií o benefite nájdete v Kritériách platných od 1.1.2022.

Ako získam príspevok?

1

Navštívte s dieťaťom očného lekára, ktorý má zmluvu s Dôverou.

2

Lekár vám predpíše poukaz na optickú pomôcku.

3

Pomôcku si vyberte a nechajte zhotoviť v očnej optike, s ktorou máme uzavretú zmluvu.

4

Najneskôr do 5 kalendárnych dní od prevzatia okuliarov alebo šošoviek nás požiadajte o príspevok cez svoju Elektronickú pobočku alebo v mobilnej aplikácii Dôvera (táto funkcionalita bude sprístupnená v januári 2022).

5

Vyplňte požadované údaje a naskenujte doklad o zaplatení pomôcky (pokladničný blok alebo faktúru).

6

Do 90 dní vám vyplatíme príspevok v maximálnej výške 50 eur na bankový účet, ktorý v žiadosti uvediete.