Pomoc pacientom po prekonaní covidu

Poistencom, ktorí prekonali koronavírus a dlhodobo majú zdravotné problémy, ponúkame nový benefit. Bezplatný prístup do mobilnej aplikácie Zhiva pre pacientov po covide. Vďaka aplikácii môžu sledovať svoj zdravotný stav, naučiť sa špeciálne dychové cvičenia a získať množstvo informácií, ktoré im pomôžu zmierniť ich komplikácie.

Pomoc pacientom po prekonaní covidu

Pre koho je aplikácia určená

Odhaduje sa, že zdravotné problémy spojené s covidom pociťuje každý desiaty nakazený, a to aj týždne či mesiace po jeho prekonaní. Dnes už hovoríme o novom chronickom ochorení, takzvanom dlhom covide (long covid), ktorý sprevádza vyše 200 príznakov. Medzi najčastejšie patria: únava, problémy s dýchaním, spánkom či pocity úzkosti. Lekári často nevedia týchto pacientov liečiť, keďže výsledky ich laboratórnych testov sú v poriadku. Pritom ide o početnú skupinu. Len na Slovensku je pacientov s dlhodobými následkami po covide niekoľko desiatok tisíc.

Čo je aplikácia Zhiva

Slovenská mobilná aplikácia s názvom Zhiva [živa] môže pomôcť našim poistencom lepšie zvládať následky prekonaného koronavírusu a vrátiť sa k plnému zdraviu.

Ponúka nasledovný balík služieb:

  • vstupnú prehliadku, ktorá posúdi vážnosť vašich symptómov a celkový vplyv choroby na organizmus a vaše hodnoty porovná so štandardnými hodnotami zdravej populácie
  • možnosť svoje symptómy pravidelne merať a sledovať tak, ako sa váš zdravotný stav vyvíja
  • dychové cvičenia vytvorené pre pacientov s dlhým covidom, ktoré pomáhajú proti únave, dýchavičnosti, ale aj stresu
  • online kurz o tom, ako riešiť najčastejšie problémy sprevádzajúce dlhý covid
  • Covidpediu - prehľad problémov a diagnóz, s ktorými sa pacienti stretávajú, ale aj možných riešení vrátane príbehov iných pacientov
  • kontakt na poskytovateľov zdravotnej starostlivosti , ktorí majú skúsenosti s liečbou dlhého covidu
  • rady, ako získať kúpele a na čo sa pýtať lekára

Ako sa k aplikácii dostanem

Aplikácia je dostupná pre používateľov zariadení Android aj Apple . Poistenci Dôvery ju môžu získať bezplatne. Stačí, ak pri stiahnutí do smartfónu alebo tabletu zadáte jedinečný kód, ktorý vám zašleme na váš e-mail.

Ako získať jedinečný kód?

1

Kliknite na tlačidlo Získať kód .

2

Zadajte svoje identifikačné číslo poistenca z preukazu poistenca.

3

Uveďte svoju e-mailovú adresu, na ktorú vám kód zašleme.

4

Stiahnite si aplikáciu Zhiva do mobilu alebo tabletu.

5

Pri stiahnutí zadajte kód, ktorý ste od nás dostali.