Výhody pre darcov krvi

Využite nárok na balenie vitamínových doplnkov alebo zľavy až do výšky 25 % v najznámejších kúpeľoch Slovenska.

Výhody pre darcov krvi

Vitamíny pre darcov krvi

Poistenci, ktorí bezplatne darovali krv, získajú po každom odbere plnej krvi vitamínový doplnok, ktorý pomáha k rýchlejšej regenerácii organizmu po darovaní krvi. Každý poistenec má nárok na jedno balenie vitamínov za jeden odber.

Nárok na vitamínový doplnok má každý darca krvi bez ohľadu na to, či daruje krv alebo len krvnú plazmu či krvné doštičky.

Ako získať vitamínový doplnok

1

Po odbere krvi si na transfúznej stanici vyzdvihnite potvrdenie o darovaní krvi.

2

Potvrdenie odovzdajte na ktorejkoľvek pobočke, pošlite poštou alebo prostredníctvom kontaktného formuláru. Potvrdenie nesmie byť staršie ako 3 mesiace.

3

Vitamíny vám následne pošleme poštou.

Zľava do kúpeľov pre darcov krvi

Naši poistenci, držitelia plakiet za mnohonásobné darovanie krv, môžu využiť zľavy až do výšky 25 % v najznámejších kúpeľoch Slovenska zameraných na reumatické ochorenia - Piešťany a Smrdáky.

Aké sú zľavy pre darcov?

Hodnota plakety
Výška zľavy
Bronzová 10%
Strieborná 15%
Zlatá
20%
Diamantová
25%

Zľavu môžete využiť na zakúpenie akéhokoľvek kúpeľného alebo relaxačného pobytu vo všetkých hoteloch v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany alebo Smrdáky. Stačí, ak sa pri nahlasovaní do kúpeľov preukážete preukazom poistenca a preukazom darcu krvi s vyznačením udelenia Janského plakety. Zľava sa nevzťahuje na pobyty, ktoré sú čiastočne hradené zdravotnou poisťovňou.


Moja krvná skupina

Moja krvná skupina je spoločným dielom Dôvery a Slovenského Červeného kríža. Jej cieľom je pomôcť v prípade nedostatku krvi pre konkrétnych pacientov, poradiť v otázkach darovania krvi a posmeliť prvodarcov.

Ako sa pridať k darcom krvi

Život projektu sa odohráva na najmä sociálnej sieti Facebook. Stačí dať „Páči sa mi“ vašej krvnej skupine hneď na úvodnej stránke www.mojakrvnaskupina.sk a ak niekto s rovnakou krvnou skupinu ako vy bude potrebovať krv, budete o tom vedieť.

Na www.mojakrvnaskupina.sk sa môžete prihlásiť do newslettera pre darcov krvi a niekoľkokrát v roku dostať do emailovej schránky zaujímavé články súvisiace s darcovstvom krvi.