Zmluvy s viac ako 90 % lekárov na Slovensku

Každý poistenec má právo na slobodný výber lekára. Je na vás, ku ktorému špecialistovi sa vyberiete. Viac ako 90 % všetkých lekárov na Slovensku má s Dôverou podpísanú zmluvu, k dispozícii je vám teda viac ako 11-tisíc zmluvných lekárov.

Zmluvy s viac ako 90 % lekárov na Slovensku

Všeobecní aj pediatri - všetci majú zmluvu

Ku všeobecnému či detskému lekárovi (pediatrovi) zavítame najčastejšie. Je preto praktické mať ho čo najbližšie. Preferujete lekára, na ktorého ste dostali dobré referencie? Pokojne si vyberte toho, ktorý vám najviac vyhovuje. Dôvera má podpísanú zmluvu so všetkými všeobecnými lekármi pre deti aj dospelých na Slovensku, ak má s ním uzavretú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti aspoň jeden náš poistenec.

Lekári ‒ špecialisti

Zmluvných lekárov špecialistov dôsledne vyberáme, hodnotíme a kontrolujeme, aby ste dostali čo najkvalitnejšiu starostlivosť. Ak s niektorým lekárom nemáme zmluvu, dôvodom môže byť, že neplní kritériá alebo máme v danom regióne už dostatok zmluvných lekárov s rovnakou špecializáciou.
Kompletný detailný prehľad našich zmluvných lekárov a zdravotníckych zariadení nájdete na tejto stránke .

V akútnych prípadoch vás ošetrí každý

Ak sa stane, že budete urgentne potrebovať lekársku pomoc a najbližší lekár s nami nemá podpísanú zmluvu, nemusíte sa obávať. Podľa zákona je každý lekár povinný vás ošetriť a my túto neodkladnú starostlivosť preplatíme.

Kde máte najbližšieho špecialistu?

Zistite si to v mape slovenského zdravotníctva . Dôvera prináša jedinečnú pomôcku, ktorá vám poradí pri hľadaní a výbere špecialistu vo vašom okolí. Pomôže vám, najmä ak sa chystáte k špecialistovi prvýkrát.

Stačí vám pár klikov a zistíte, kde vo vašom okolí sú najbližšie ambulancie, s ktorými máme uzavretú zmluvu, či prijímajú nových pacientov a akými diagnózami sa lekár najviac zaoberá. Samozrejmosťou sú kontaktné údaje a otváracie hodiny u väčšiny lekárov. Zistíte aj, koľko MR a CT pracovísk je vo vašom okrese či kraji a aká je priemerná vzdialenosť pacienta na tieto vyšetrenia.

Mapa zatiaľ pokrýva 20 odborností s najväčším množstvom pacientov, ďalšie budú pribúdať.

Vybrali ste si nezmluvného lekára ‒ preplatíme to

Ak ste sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodli, že chcete absolvovať ošetrenie u lekára, s ktorým nemáme uzavretú zmluvu, rešpektujeme to. Uhradíme vám 80 % nákladov za toto ošetrenie. Okrem neho vám preplatíme aj lieky, dietetické potraviny a zdravotnícke pomôcky, ktoré vám lekár predpísal. Toto ošetrenie vám však musíme vopred schváliť. Viac sa dozviete na tejto stránke.

Mnohé očkovania sú povinné, našim poistencom však preplácame aj viaceré dobrovoľné očkovania - napríklad očkovanie proti chrípke