Pomáhame diabetikom

Až 85 % liečby cukrovky máte vo svojich rukách. Preto vám do nich vkladáme účinnú pomoc pre boj s týmto ochorením v podobe programu DôveraPomáha diabetikom.

Vstúpiť do programu
Pomáhame diabetikom

Pre koho je program určený?

Ak ste diabetik 1., 2. typu, prediabetik (zistili vám posledné štádium pred prepuknutím cukrovky) alebo máte tehotenskú cukrovku, program je určený práve vám. Naučíte sa mať cukrovku čo najviac pod kontrolou a byť aj s ňou vo forme. Tak, aby vás neobrala napríklad o nohu alebo o zrak. Lebo cukrovka je zákerná. Nebolí, ale potichu pácha v tele nenapraviteľné škody. Ničí cievy, nervy, skracuje život.

Úspešné príbehy mnohých pacientov, ktorí sa zapojili do programu DôveraPomáha diabetikom, dokazujú, že vďaka nemu viete zabrániť nástupu komplikácií cukrovky alebo ich výrazne spomaliť.

Za týmto úspechom stojí:

  • vzdelávanie pacientov a poradenstvo
  • skorá a kvalitná liečba bez čakania

Aké sú výhody programu pre pacientov?

Vzdelávať vás budú odborníci na cukrovku

Vďaka bezplatnému vzdelávaniu budete mať k dispozícii komplexné informácie o svojej chorobe a liečbe. Čakajú vás tri až štyri vzdelávacie lekcie so skúsenými edukátormi. Naučia vás zvládať cukrovku v každodenných situáciách, ale i počas cestovania či počas nečakaných udalostí. Pomôžu vám správne nastaviť životný štýl a stravovacie návyky.

Nechajte si poradiť cez telefón

Dialinka je nemedicínske telefonické poradenstvo. Možno čelíte novým životným situáciám či zmenám a nemáte priestor ich konzultovať u lekára. Odpovieme vám na každodenné otázky o cukrovke i o programe DôveraPomáha diabetikom. Zavolajte na Dialinku 0850 850 888, voľba 2. Radi poradíme každý pracovný deň od 8:30 do 12:00 a od 12:30 do 15:30 hod.

K vybraným lekárom sa objednáte bezplatne

Okrem diabetológa potrebujete aj pravidelné kontroly u iných lekárov, ktorí dávajú pozor na vašu cukrovku - očného lekára, cievneho lekára, neurológa i nefrológa. K vybraným lekárom vám umožníme objednať sa na presný deň a hodinu, aby ste nemuseli sedieť v čakárni. Termín vyšetrenia vám včas pripomenieme cez sms.

Dbáme o kvalitnú liečbu

Lekárov v programe motivujeme, aby vás liečili podľa najnovších medicínskych postupov či inovatívnych nástrojov a vy ste dostali adekvátnu zdravotnú starostlivosť. Dbáme o to, aby všetci lekári mali dôležité informácie o vašej chorobe.

Získate zaujímavé odmeny

Ak budete dodržiavať rady lekárov a edukátora a budete plniť to, na čom ste sa s nimi dohodli, získate rôzne odmeny.

Kto sa môže prihlásiť do programu?

Zapojiť sa do programu môže poistenec Dôvery od 18 rokov, ktorý:

  • nie je dlžníkom zdravotnej poisťovne
  • má diabetes 1., 2. typu, prediabetes, tehotenskú cukrovku

Spôsoby, ako sa môžete prihlásiť do programu DôveraPomáha diabetikom:

  • udeľte súhlas pre vstup do programu vo svojej Elektronickej pobočke
  • zavolajte na Dialinku 0850 850 888, voľba č. 2, (poradíme aj s registráciou do programu cez Elektronickú pobočku)
  • vyplňte formulár na tejto stránke
  • navštívte pobočku Dôvery
  • ak ste diabetik 1,. 2. typu, žena s tehotenskou cukrovkou, požiadajte o registráciu diabetológa zapojeného do programu DôveraPomáha diabetikom
  • ak ste prediabetik, požiadajte o registráciu všeobecného lekára zapojeného do programu DôveraPomáha

Účasť v programe je bezplatná, môžete sa z neho kedykoľvek odhlásiť.

Neviete, či máte cukrovku alebo vám hrozí?

Nevynechajte preventívnu prehliadku u svojho všeobecného lekára, na ktorú máte nárok každé dva roky. V rámci nej lekár sleduje aj hladinu cukru v krvi.

Chcete zistiť, či ste v rizikovej skupine alebo máte prediabetes – (štádium pred vypuknutím cukrovky)? Vyplňte dotazník a zistite riziko vzniku cukrovky. Ak máte  stredné alebo vysoké riziko, vybraní lekári v programe DôveraPomáha vám vyšetria hladinu cukru v krvi – náhodnú glykémiu. Ak to bude potrebné, lekár odmeria hladinu cukru nalačno či oGTT testom (orálny glukózový tolerančný test).

Cukrovka nebolí a rovnako nebolí ani fáza pred ňou – prediabetes, preto je dôležité jej včasné odhalenie.

Naučíme vás, ako mať cukrovku pod kontrolou. Navštívte web dovera.sk/cukrovka,
kde nájdete mnoho rád a tipov a sami sa môžete prihlásiť do programu DôveraPomáha diabetikom.