Preplatíme vám až 150 € ročne za zubára

Výhoda Zdravé zuby patrí medzi najobľúbenejšie výhody našich poistencov. Vďaka nej  každý rok vrátime až 5 x 30 € za zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu deťom aj dospelým.

Ako získať príspevok

Zdravé zuby 2023

Na čo si môžete uplatniť príspevok

Na čo si môžete uplatniť príspevok

 • na bežné stomatologické výkony , na ktoré si pacienti doplácajú
 • ošetrenie zubného kazu
 • plastické výplne
 • výplne koreňových kanálikov
 • na dentálnu hygienu
 • na pečatenie trvalých zubov u detí do 14 rokov
 • na zhotovenie zubných mostíkov a koruniek u dospelých
Prečítať kritériá benefitu external link icon
Ako postupovať pri životných zmenách?

Podmienky získania príspevku

Na získanie príspevku na bežné stomatologické výkony (ošetrenie zubného kazu, plastické výplne, výplne koreňových kanálikov)

 1. Preventívna prehliadka u zubára z roku 2022.

 2. Preventívna prehliadka u všeobecného lekára raz za dva roky, u detí podľa dovŕšeného veku.

 3. Príspevok sa vzťahuje na ošetrenie u zubára, ktorý má zmluvu s Dôverou .

 4. Na príspevok majú nárok len poistenci, ktorí nemajú dlh na zdravotnom poistení a nemajú vo svojej minulosti obdobia, počas ktorých za nich neboli odvádzané platby na zdravotné poistenie.
 1. Preventívna prehliadka u zubára   (z roku 2022)

 2. Preventívna prehliadka u všeobecného lekára raz za dva roky, u detí podľa dovŕšeného veku.

 3. Príspevok sa vzťahuje na ošetrenie u zubného lekára, .

 4. Na príspevok majú nárok len poistenci, ktorí nemajú dlh na zdravotnom poistení a nemajú vo svojej minulosti obdobia, počas ktorých za nich neboli odvádzané platby na zdravotné poistenie.

Pri žiadostiach o príspevok na dentálnu hygienu, korunky a mostíky u dospelých a pečatenie trvalých zubov u detí do 14 rokov stačí preventívnu prehliadku u stomatológa absolvovať v priebehu roku 2023, najneskôr však v deň výkonu.

Poistenci môžu uhradiť dlh alebo si doplniť platiteľa poistného priamo pri podávaní žiadosti.

Preventívku u všeobecného lekára alebo u pediatra musíte absolvovať do 90 kalendárnych dní od podania žiadosti. V tejto lehote musí lekár zároveň preventívku vykázať zdravotnej poisťovni.

Ako získať príspevok?

1

Navštívte svojho zubára. Zaplaťte za ošetrenie a nezabudnite si odložiť doklad.

2

Žiadosť podajte v mobilnej aplikácii Dôvera alebo v elektronickej pobočke do 5 kalendárnych dní od vystavenia dokladu za ošetrenie.

2

Žiadosť môžete podať v mobilnej aplikácii alebo v elektronickej pobočke do 5 kalendárnych dní od vystavenia dokladu za ošetrenie.

3

Doklad o zaplatení nahrajte k žiadosti do 30 kalendárnych dní .

3

Po vystavení dokladu ho nahrajte k žiadosti do 30 kalendárnych dní .

4

Ak je žiadosť v poriadku, najneskôr do 90 kalendárnych dní vám peniaze pošleme na bankový účet.

Dentálny balíček pre najmenších v hodnote 30 €

Dentálny balíček pre najmenších v hodnote 30 €

Na balíček plný praktických pomôcok na starostlivosť o zúbky máte nárok, ak vaše dieťa dovŕši 4 roky od 1. októbra 2023 do 31. decembra 2023.

O možnostiach vydania balíčka vás budeme informovať. Nezabudnite si preto vo svojej apke alebo v e-pobočke skontrolovať, či máme na vás aktuálny kontakt.

Ak sa nám s vami nepodarí spojiť, ako zákonný zástupca nás môžete kontaktovať kedykoľvek od 1. novembra 2023 do 31. decembra 2023 a dohodnúť si miesto aj čas odovzdania balíčka.

Aby ste mohli požiadať o dentálny balíček, vaše dieťa musí spĺňať rovnaké podmienky ako pri zubnom benefite.
icon zrdrave zuby deti

Má váš lekár zmluvu s Dôverou?

Preveríme, či je váš lekár naším zmluvným partnerom

Časté otázky

V takom prípade si priamo u svojho zubára overte, či nám vykazuje výkony on alebo to zaňho robí iný lekár v zdravotníckom zariadení, kde pracuje. Takáto situácia nastáva napríklad vtedy, keď je v jednom zariadení viacero zubných ambulancií a výkony za všetkých stomatológov do poisťovne vykazuje len jeden z nich (majiteľ, konateľ celého zariadenia). Toho pečiatka musí byť aj na žiadosti o zubný benefit.

Môže vám pomôcť vaša zdravotná karta v elektronickej pobočke – pozrite si, ktorému zubárovi sme zaplatili za vašu preventívnu prehliadku.

Ak váš zubár a ani zariadenie, kde pracuje, nemá s nami zmluvu, nárok na zubný benefit nemáte.

V jeden deň môžete podať najviac dve žiadosti - jednu za dentálnu hygienu a jednu za ošetrenie zubov. Je to preto, že žiadosť o preplatenie sa automaticky páruje s reálne vykázanou zdravotnou starostlivosťou a v jeden deň je možné absolvovať maximálne jedno ošetrenie u zubára a jednu dentálnu hygienu. Zároveň však platí, že ďalšiu žiadosť môžete podať až po doložení dokladu o zaplatení k predchádzajúcej žiadosti. Ak stihnete doložiť doklady o zaplatení k prvej žiadosti, môžete následne podať v ten istý deň druhú žiadosť na iný typ výkonu ako je ten, na ktorý ste podali prvú žiadosť.

Dôležité sú údaje na doklade o zaplatení. Ak dentálna hygienička pracuje pod poskytovateľom, s ktorým má Dôvera zmluvu a na doklade o zaplatení sú údaje tohto zazmluvneného poskytovateľa, máte nárok na príspevok. Ak hygienička pracuje samostatne a na doklade sú uvedené jej údaje, príspevok nemôžeme poskytnúť.

Prejsť do poradne
Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!

Čo o nás hovoria naši poistenci?

Ako nová mamička som zrazu potrebovala veľa vecí. Babybox od Dôvery mi urobil veľkú radosť.

Natália W.

Babybox bol po pôrode veľmi príjemným prekvapením. O chvíľu čakáme druhé a už teraz sa tešíme na ďalšiu praktickú tašku.

Hana K.

Syn potreboval okuliare a tak som si v apke pozrel, či je jeho očný lekár zmluvný a máme nárok na benefit. Okuliare už veselo nosí a ja som mal peniaze do týždňa na účte.

Boris H.

Mám 3 deti a tak aj zdravotná starostlivosť môže byť niekedy nákladnejšia. Našťastie som nikdy nemala problém a Dôverami preplatila nielen zubné ošetrenia, ale aj doplatky za lieky.

Petra R.

V Dôvere si vážim najmä benefity. Často využívam zubný benefit, 300 € za lieky aj rôzne zľavy v lekárni Dr.Max.

Andrej Z.

V poisťovni Dôvera som spokojná. Peniaze za zubný benefit mám vždy do týždňa na účte. Aj nová apka sa mi zdá oveľa prehľadnejšia.

Lenka K.

V Dôvere som poistený celý svoj život. Keď mi lekári predpíšu lieky, vďaka benefitu 300 € za lieky platím buď nič alebo minimum.

Igor S.

Záleží mi na prevencii a tak pravidelne navštevujem všeobecného lekára aj zubára. Benefit Zdravé zuby využívam každý rok, peniaze mám na účte rýchlo.

Tomáš M.

Vďaka apke Dôvery si nikdy nezabudnem vybrať lieky, ktoré užívam pravidelne. Som s ňou spokojná.

Barbora Š.

Keďže užívam viacero liekov, cením si najmä benefit 300 € za lieky, vďaka ktorému sa mi vrátia naspäť peniaze za doplatky.

Daniel J.

Chcem sa prepoistiť