Lekári a zdravotnícke zariadenia

Keď potrebujete ošetrenie, na výber máte viac ako 11-tisíc našich zmluvných lekárov, nemocníc a ďalších zdravotníckych zariadení po celom Slovensku. Vybrať si môžete slobodne. Preverte si však pred ošetrením, či má lekár s nami zmluvu. Inak hrozí, že si vyšetrenie budete musieť zaplatiť sami.

Aktualizované: 14. 05. 2018

Ako nájsť lekára

Vyhľadať lekára podľa sídla jeho ambulancie, typu zdravotnej starostlivosti alebo odbornosti môžete na tejto stránke alebo vo vyhľadávači nášho webu. Stačí zadať meno lekára alebo názov odbornosti.

Novinka: Lekárov špecialistov v 20 najnavštevovanejších odbornostiach odteraz nájdete aj v prehľadnej interaktívnej mape zdravotníctva. Kliknite sem.

Radšej u zmluvných

Odporúčame vám nechať sa ošetriť u lekárov, ktorí majú s nami zmluvu. U nezmluvných lekárov totiž hrozí, že si náklady budete hradiť sám/sama. Výnimky sú dve:

  • ste v akútnom ohrození života - vtedy vás ošetrí akýkoľvek lekár a my mu zaplatíme,
  • nie ste v akútnom stave, ale starostlivosť u nezmluvného lekára sme vám vopred schválili podľa stanovených kritérií a na základe žiadosti.

Všetko o vyšetrení u nezmluvného lekára, podaní žiadosti a kritériách na preplatenie ošetrenia nájdete na tejto stránke.

Cesta po lekároch

Pri bežných ochoreniach by ste mali najskôr navštíviť vášho všeobecného lekára. On rozhodne, či vás bude liečiť alebo vás pošle k špecialistovi alebo priamo do nemocnice. Vhodnou alternatívou hospitalizácie je moderná jednodňová starostlivosť v špeciálnych klinikách alebo v nemocniciach.

Ambulantnú, jednodňovú aj nemocničnú starostlivosť nariadenú lekárom vám preplatíme. Rovnako tak máte zo zákona nárok na liečbu v našich zmluvných kúpeľoch, na lieky, zdravotnícke pomôcky a ďalšiu zdravotnú starostlivosť.

Lekára navštívte, aj keď nie ste chorý - preventívne prehliadky vám môžu zachrániť život.

Projekt DôveraPomáha

Cieľom projektu DôveraPomáha je spojiť lekárov, pacientov a zdravotnú poisťovňu v snahe zlepšiť zdravotnú starostlivosť pacientov a zvýšiť kvalitu ich života pri udržateľných nákladoch. Dôvera týmto spôsobom pomáha zlepšiť zdravie svojich poistencov a uľahčiť im starostlivosť o zdravie.

V rámci projektu preto spolupracujeme s vybranými lekármi a prinášame im nástroje, aby naozaj dokázali svojich pacientov kvalitne a efektívne liečiť. Druhý dôležitý aspekt projektu DôveraPomáha je dôraz na aktívnu rolu pacienta v procese liečby a starostlivosti o svoje zdravie. Projekt vyvíja nástroje na to, aby podporil zodpovednosť pacientov za svoje zdravie, pretože zapojenie pacienta, predovšetkým v ére chronických chorôb, je kľúčový predpoklad úspechu liečby.

Využívať benefity, ktoré prináša projekt DôveraPomáha môže automaticky každý poistenec Dôvery, ktorý je kapitovaný u niektorého zo zapojených všeobecných lekárov v niektorom z regiónov, v ktorých je projekt spustený, alebo je registrovaný v programe starostlivosti chronicky chorých DôveraPomáha diabetikom.

Dostupnosť služieb

Projekt momentálne prebieha v pilotnej prevádzke v 3 regiónoch

  • Región Košice (okresy Košice, Košice-okolie, Michalovce a Sobrance)
  • Región Prešov (okres Vranov nad Topľou, v blízkom čase rozšírenie do okresov Humenné a Snina)
  • Región Nitra (okresy Komárno, Levice, Nové Zámky)

DôveraPomáha poistencom prináša

V novom programe využijeme klientmi najoceňovanejšie benefity, vylepšíme objednávkový systém, zlepšíme komunikáciu s poistencami a posilníme spoluprácu s lekármi (všeobecnými aj špecialistami).

DôveraPomáha nám poskytuje výbornú strechu pre ďalšie programy pre chronicky chorých pacientov, ktoré máme v pláne už v blízkej budúcnosti.

Viac o projekte DôveraPomáha nájdete na tejto stránke.

Súvisiace články

Na cestu do EÚ si pribaľte európsky preukaz
Prvá zastávka: Ambulancia
Vážnejšie prípady idú do nemocnice