Lekári a zdravotnícke zariadenia

Keď potrebujete ošetrenie, na výber máte viac ako 11-tisíc našich zmluvných lekárov, nemocníc a ďalších zdravotníckych zariadení po celom Slovensku. Vybrať si môžete slobodne. Preverte si však pred ošetrením, či má lekár s nami zmluvu. Inak hrozí, že si vyšetrenie budete musieť zaplatiť sami.

Aktualizované: 30. 08. 2013

Ako nájsť lekára

Vyhľadať lekára podľa sídla jeho ambulancie, typu zdravotnej starostlivosti alebo odbornosti môžete na tejto stránke alebo vo vyhľadávači nášho webu. Stačí zadať meno lekára alebo názov odbornosti.

Radšej u zmluvných

Odporúčame vám nechať sa ošetriť u lekárov, ktorí majú s nami zmluvu. U nezmluvných lekárov totiž hrozí, že si náklady budete hradiť sám/sama. Výnimky sú dve:

  • ste v akútnom ohrození života - vtedy vás ošetrí akýkoľvek lekár a my mu zaplatíme,
  • nie ste v akútnom stave, ale starostlivosť u nezmluvného lekára sme vám vopred schválili podľa stanovených kritérií a na základe žiadosti.

Všetko o vyšetrení u nezmluvného lekára, podaní žiadosti a kritériách na preplatenie ošetrenia nájdete na tejto stránke.

Cesta po lekároch

Pri bežných ochoreniach by ste mali najskôr navštíviť vášho všeobecného lekára. On rozhodne, či vás bude liečiť alebo vás pošle k špecialistovi alebo priamo do nemocnice. Vhodnou alternatívou hospitalizácie je moderná jednodňová starostlivosť v špeciálnych klinikách alebo v nemocniciach.

Ambulantnú, jednodňovú aj nemocničnú starostlivosť nariadenú lekárom vám preplatíme. Rovnako tak máte zo zákona nárok na liečbu v našich zmluvných kúpeľoch, na lieky, zdravotnícke pomôcky a ďalšiu zdravotnú starostlivosť.

Lekára navštívte, aj keď nie ste chorý - preventívne prehliadky vám môžu zachrániť život.

Na východe MEDIPARTNER®

Naši poistenci v Košiciach a v okolí môžu využiť aj členstvo v Pláne MEDIPARTNER®. Stretnúť sa s ním môžete u svojho lekára aj v nemocnici. Jeho výsledkom má byť kvalitnejšia a efektívnejšia zdravotná starostlivosť. Podobný projekt sa už realizoval v Českej republike v rokoch 2006 – 2010. Na Slovensku sme ho vybudovali so spoločnosťou Klient Pro SK.

Plán MEDIPARTNER® poistencom prináša:

  1. Objednávkový systém, ktorý vám šetrí čas. Už nemusíte čakať, lekár vás objedná na vybrané termíny vyšetrení zdarma.
  2. Rýchlu orientáciu v zdravotníctve. Sieť kvalitných lekárov a nemocníc umožňuje úzku spoluprácu, čo oceníte najmä pri odborných ošetreniach. Vďaka zdieľaniu informácií dostanete kvalitnejšiu a integrovanejšiu starostlivosť. Nebudete užívať duplicitné lieky ani absolvovať neúčinné či nepotrebné vyšetrenia.
  3. Motiváciu starať sa o vlastné zdravie. Za aktivitu a dodržiavanie inštrukcií od lekára získavate body a odmeny. Tie môžete využiť na nákup služieb a produktov u partnerov plánu Medipartner. Mimochodom, vedeli ste, že až 40 percent zdravotného stavu dokážeme ovplyvniť svojím správaním?

Klientom Plánu MEDIPARTNER® sa môže stať každý náš poistenec, ktorého všeobecný alebo detský lekár je tiež zapojený do Plánu MEDIPARTNER®. V pláne hrá totiž kľúčovú úlohu všeobecný lekár, ktorý pôsobí ako koordinátor zdravotnej starostlivosti pre svojich registrovaných pacientov. 

Viac o Pláne MEDIPARTNER®  nájdete na tejto stránke.


V Pláne MEDIPARTNER® je už zapojených 55 všeobecných lekárov s kmeňom 40-tisíc poistencov Dôvery aj Nemocnica Šaca a Železničná nemocnica. Projekt plánujeme rozširovať do ďalšieho regiónu.

Súvisiace články

Na cestu do EÚ si pribaľte európsky preukaz
Prvá zastávka: Ambulancia
Vážnejšie prípady idú do nemocnice