Elektronická pobočka pre poistenca

S bezplatnou službou Elektronická pobočka získate elektronické zdravotníctvo budúcnosti už dnes. Máte s ňou prístup k svojim zdravotným údajom a zároveň jednoduchý nástroj na pohodlnú komunikáciu s nami.

Publikované: 09. 08. 2016

Elektronická pobočka pre poistenca Ak ju ešte nemáte, aktivujte si Elektronickú pobočku na tejto stránke alebo pokračujte v čítaní a zistite o nej viac. 

Elektronická pobočka obsahuje:

Zdravotnú kartu

Nájdete v nej kompletný prehľad o návštevách u všetkých zmluvných lekárov, hospitalizáciách, údaje z laboratórií, o vašich diagnózach, zdravotných výkonoch, predpísaných liekoch. Ak narazíte na chybné informácie, máme možnosť podať online reklamáciu (pritom vidíte prehľad podaných reklamácií a stav ich riešenia). Ak je vaše dieťa našim poistencom, dostanete sa aj k jeho zdravotným záznamom.

Prehľad o zdraví vašich detí

Ak máte u nás poistené dieťa do 18 rokov, môžete si ho pridať do svojej Elektronickej pobočky (alebo mu vytvoriť vlastnú). Získate prístup do jeho elektronickej zdravotnej karty, a tak jednoducho zistíte kedy naposledy užívalo antibiotiká alebo kedy absolvovalo očkovania.

Službu Bezpečné lieky

Tá vás upozorní na kombinácie liekov, ktoré užívate, či sa znesú s potravinami a či môžu mať vplyv na zdravie vás alebo vašich blízkych. Zároveň eviduje koľko ste za lieky zaplatili a koľko ste mohli ušetriť, ak by ste si na recept od lekára vybrali cenovo výhodné generické lieky.

Peniaze späť

Cez Elektronickú pobočku nás môžete požiadať o vrátenie doplatku za lieky až do výšky 200 eur pre každého z rodiny. Stačí jeden klik a peniaze vám pošleme priamo na účet.

Hodnotenie lekárov

V Elektronickej pobočke môžete hodnotiť svojho lekára alebo lekára svojich detí a vyjadriť názor na jeho prácu a prístup k pacientovi. Ak zvažujete zmenu svojho lekára, vidíte ako ho hodnotia aj iní pacienti, čo vám pomôže sa rozhodnúť.

Pripomienky preventívnych prehliadok

Elektronická pobočka eviduje absolvované preventívne prehliadky a zároveň vám aj vašim deťom pripomenie, kedy je opäť čas ísť k lekárovi. Zároveň eviduje plánované hospitalizácie v nemocnici a včas vás na ne upozorní SMS správou alebo e-mailom.

SOS kartu prvej pomoci

Súčasťou E-pobočky je SOS karta. V nej si môžete uložiť najdôležitejšie údaje o vašom zdravotnom stave. My ich v prípade potreby sprístupnime záchrannej službe. Ak o niektorých vašich alergiách, intoleranciách, krvnej skupine či o užívaných liekoch záchranári nevedia, môže sa prvá pomoc skomplikovať.

Čo ešte v E-pobočke môžete:

  • Využiť elektronické predvyplnené tlačivá a žiadosti o vystavenie náhradného certifikátu, európskeho preukazu, národného preukazu poistenca či výpisu z elektronickej karty poistenca.
  • Elektronicky požiadať o prednostné mamografické vyšetrenie do 10 dní.
  • Požiadať o potvrdenie poistného vzťahu
  • Požiadať o zaslanie preukazu poistenca

Ak ste samoplatiteľ, v E-pobočke môžete:

  • Plniť si oznamovacie povinnosti (napríklad upraviť si adresu, kontakty, nahlásiť nám zmenu svojho platiteľa).
  • Vidieť, kto a v akom období za vás platil zdravotné odvody a dostať upozornenie, ak niektorého z vašich platiteľov nepoznáme.
  • Možnosť podať námietky voči výkazu nedoplatkov alebo upomienke a byť informovaný o jej riešení.
  • Zaplatiť dlh alebo preddavok na poistné online cez internetbanking prostredníctvom služieb VÚB Pay, Tatra Pay alebo formou CardPay, ktorá umožňuje realizovať úhradu platobnou kartou bez ohľadu na to, v ktorej banke bola vydaná. Podrobnosti nájdete tu.
  • Požiadať o splátkový kalendár na dlžné poistné alebo o vrátenie preplatku na poistnom.

Môžete si stiahnuť zadarmo aj aplikáciu Dôvera a získať s ňou prístup do Elektronickej pobočky aj mnohé ďalšie funkcionality priamo z vášho mobilu. Viac o aplikácii nájdete na tejto stránke.