SOS karta pomáha zachraňovať životy

Spojili sme svoje sily so záchranármi a prinášame novinku, ktorá im pomôže pri záchrane života. Dôležité informácie o zdraví našich poistencov odteraz poskytneme záchrannej službe už priamo pri zásahu.

Publikované: 09. 08. 2016

SOS karta pomáha zachraňovať životy Pomoc rýchlej záchrannej služby potrebuje každý rok takmer 100-tisíc našich poistencov. Záchranári sú každý deň svedkami situácií, keď zdravie alebo život človeka visí doslova na vlásku. Ak majú k dispozícii len nekompletné informácie o zdravotnom stave pacienta, ich prácu to komplikuje.

Keď ide o sekundy

Záchranári sú najčastejšie privolaní ku pacientom s esenciálnou hypertenziou, ku kolapsom a pacientom v bezvedomí. Dostať sa k relevantnej informácii o ich zdravotnom stave je často ťažké, ba až nemožné.

„Často zasahujeme u ľudí, ktorí užívajú viacero liekov, pričom neraz nepoznajú ich názvy a v kritickej chvíli ich nevedia alebo nemôžu identifikovať ani s pomocou blízkych,“  prezradil v rozhovore Matej Polák, riaditeľ záchrannej služby ZaMED.

Dôvera sa, ako jediná zdravotná poisťovňa preto rozhodla, že sprístupní záchranárom kľúčové informácie o zdraví svojich poistencov. Veľakrát aj tie stačia na to, aby privolaný záchranár odhalil príčiny náhleho zhoršenia stavu a vedel pacientovi poskytnúť účinnú pomoc.

Pár klikov k zdravotným záznamom

Priamo v teréne sa z tabletu alebo zo smartfónu záchranári dozvedia o poistencovi napríklad to, akými ochoreniami trpí, aké lieky mu lekári predpísali, akých lekárov v poslednom čase navštívil alebo či bol hospitalizovaný.

Vyplňte si SOS kartu

Ak je pre vás zdravie na prvom mieste, vyplňte si údaje vo svojej SOS karte v Elektronickej pobočke poistenca alebo v aplikácii Dôvera vo vašom mobile. Uvidia ich záchranári, keď budete potrebovať ich pomoc vy alebo vaše deti.

Zaberie vám to maximálne pár minút, ktoré získate, keď budú rozhodovať sekundy.
Návod ako si vyplniť svoju SOS nájdete TU.