Prihláška a preukaz poistenca

Zmenili ste alebo chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu, narodilo sa vám dieťa alebo ste sa vrátili zo zahraničia a musíte si opäť nájsť zdravotnú poisťovňu na Slovensku? Pridajte sa k štvrtine obyvateľov Slovenska a vyberte si Dôveru. Každému poistencovi vydáme kombinovaný preukaz - národný aj európsky. Ak ho stratíte alebo sa niektoré vaše údaje zmenia, bezplatne vám vydáme nový.


Aktualizované: 04. 12. 2018

Kedy sa poistiť

Poistený, až na výnimky, musí byť každý. Najčastejšie poistenie riešite, keď:

  • sa vám narodí dieťa,
  • vrátili ste sa zo zahraničia, kde ste boli aj poistený,
  • chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu.

Zdravotnú poisťovňu môžete zmeniť raz do roka, vždy do 30. septembra s účinnosťou od 1. januára nasledujúceho roka. Dôvody, prečo si vybrať konkrétnu poisťovňu, sú viaceré - v prieskume sme sa pýtali klientov, prečo sú spokojní s Dôverou.

Ak sa vám narodilo dieťa, poistiť ho musíte do 60 dní od narodenia. V prípade, že ste boli poistený v zahraničí a vrátili ste sa na Slovensko, na poistenie máte osem dní.

Ako sa poistiť

Stať sa naším klientom môžete z pohodlia domova. Stačí zatelefonovať na Zákaznícku linku 0850 850 850 alebo vyplniť online prihlášku. Kuriér vám ju bezplatne prinesie, vy ju podpíšete a ostatné vybavíme za vás. Poistíme vás aj osobne v každej našej pobočke, prípadne nám vyplnenú a podpísanú prihlášku zašlite poštou na adresu DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s., Cintorínska 5, 949 01 Nitra.

Rodičia novorodencov si môžu telefonicky dohodnúť konzultáciu s naším odborníkom a keď chcú, prihlášku s ním rovno vyplnia. Pokojne aj doma, aby nemuseli s bábätkom nikam chodiť. Všetko o službe Poistenie v pohodlí domova spolu s kontaktmi nájdete na tejto stránke.

Keď vašu prihlášku akceptuje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, potvrdíme ju a zašleme vám o tom informáciu aj s preukazom poistenca a informačnou brožúrou.

Preukaz poistenca

1) Ak poistenec NEMÁ občiansky preukaz s čipom

Od 1.7.2018 každému poistencovi, ktorý nemá občiansky preukaz s elektronickým čipom, vydáme kombinovaný preukaz poistenca, ktorý je platný na Slovensku aj v zahraničí. Použiť ho môžete v krajinách EÚ, v Srbsku, vo Švajčiarsku, v Nórsku, v Lichtenštajnsku a na Islande. 

Prihláška a preukaz poistenca


2) Ak poistenec MÁ občiansky preukaz s čipom

Poistencovi, ktorý vydaný občiansky preukaz s elektronickým čipom, vydáme európsky preukaz zdravotného poistenia, ktorý je platný v zahraničí. Použiť ho môžete v krajinách EÚ, v Srbsku, vo Švajčiarsku, v Nórsku, v Lichtenštajnsku a na Islande.

Prihláška a preukaz poistenca


3) Detský kombinovaný preukaz poistenca, ktorý sa vydáva deťom do 10 rokov

Prihláška a preukaz poistenca


Stratu, poškodenie alebo krádež preukazu nám čo najskôr nahláste na Zákazníckej linke 0850 850 850, na info@dovera.sk alebo v ktorejkoľvek pobočke. Preukaz vydáme v priebehu niekoľkých dní.

Preukaz v mobile

Svoj preukaz poistenca môžete mať aj v mobile vďaka našej unikátnej aplikácii Dôvera.

Aplikácia je zadarmo a o preukaze v nej sme informovali aj lekárov a ich zástupcov. Naším cieľom je, aby pri vyšetrení akceptovali aj preukaz v mobile. Viac o aplikácii nájdete na tejto stránke.

Ak vám európsky preukaz v blízkej dobe prestane platiť a chystáte sa na dovolenku, požiadajte nás o vydanie nového. Ak na neplatnosť preukazu prídete až v deň odchodu, zatelefonujte na našu Zákaznícku linku 0850 850 850, pošleme vám náhradný certifikát k európskemu preukazu zdravotného poistenia do e-mailu.


Najčastejšie sa pýtate

Ako si vymením preukaz?

Ak si chcete vymeniť preukaz poistenca, urobíme to bezplatne a v ktorejkoľvek pobočke. Prípadne nám pošlite žiadosť o výmenu preukazu na adresu preukaz@dovera.sk. E-mail nazvite Záujem o výmenu preukazu. Do tela e-mailu napíšte vaše meno, priezvisko, dátum narodenia alebo vaše identifikačné číslo poistenca (pod skratkou IČP ho nájdete na súčasnom preukaze poistenca).

Ak si želáte, aby sme preukazy vymenili aj vašim deťom, pripojte do e-mailu ich mená a dátumy narodenia.

Nemusíte chodiť do pobočky, nový preukaz vám zašleme najneskôr do 30 dní.

Čítať celú odpoveď

Súvisiace články

Keď sa vám narodilo dieťa
Prečo sa poistiť u nás
Kto všetko musí byť poistený