DôveraLinka24


DôveraLinka24 prináša všetkým poistencom Dôvery lekára na telefóne 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Aktualizované: 18. 07. 2017

DôveraLinka24 Môžu sa s ním poradiť o tom, ako postupovať v prípade ťažkostí so zdravím, pri problémoch s pochopením odporúčaní po vyšetrení či po zákroku u svojho špecialistu, prípadne pri pochybnostiach o ordinovanej liečbe a o vedľajších účinkoch liekov.

Operátori služby v prípade potreby navigujú do najbližšej ordinujúcej ambulancie či otvorenej lekárne. Samotná služba je bezplatná a dostupná na celom Slovensku aj v zahraničí, volajúci hradí len cenu hovoru podľa taríf svojho telekomunikačného operátora.

Službu DôveraLinka24 môže využívať každý poistenec Dôvery, zavolaním na kontaktné telefónne čísla 0905 500 024 alebo 0850 500 024. Zo zahraničia volajte na číslo +421 905 500 024.

Typické zdravotné ťažkosti, kde vám vie služba pomôcť radou, sú chrípka, prechladnutie, akútne infekcie horných dýchacích ciest, zápaly močových ciest, alergie, bolesti chrbta, náhle hnačky, tráviace ťažkosti či menšie úrazy.

Služba je ideálnym pomocníkom v prípade úrazov alebo ochorenia v zahraničí, keď si nie ste istý, na koho sa obrátiť alebo sa neviete dohovoriť.

Prečo volať DôveraLinku24?

Iba v tejto službe vidí lekár všetky vaše vyšetrenia, hospitalizácie aj predpísané lieky a môže tak lepšie vyhodnotiť vaše prekonané ochorenia a aktuálny zdravotný stav. Na zobrazenie týchto údajov mu dávate vopred svoj súhlas.

Kvalitu poradenstva zabezpečujeme tímom skúsených odborníkov z:

 • internej medicíny, 
 • rýchlej lekárskej pomoci,
 • urgentného príjmu a
 • urgentnej zdravotníckej starostlivosti. 

Vedeli ste, že:

 • Podľa posledných prieskumov v niektorých vyspelých krajinách (USA, Nemecko) až 25-30% ľudí v prípade zdravotných ťažkostí vyhľadáva medicínske informácie na internete?
 • 5-10% volaní na číslo Záchrannej zdravotnej služby sa dnes končí konzultáciou a nie je potrebný výjazd sanitky?
 • Podľa oficiálnych zdrojov až 75% návštev lekára alebo pohotovosti v USA nevyžaduje nevyhnutné poskytnutie zdravotnej starostlivosti a dajú sa efektívne nahradiť nástrojmi telemedicíny (telefonická konzultácia, videohovor a pod.)?

Prečo potrebujeme váš súhlas?

Súhlas so spracovaním osobných údajov v službe DôveraLinka24 udeľujete pre informácie, týkajúce sa vášho zdravotného stavu. Lekár na telefóne tak môže nahliadnuť do údajov o vašej predchádzajúcej liečbe a lepšie vyhodnotiť aktuálny zdravotný stav.

Urýchliť hovor môžete aj tak, že vo svojej Elektronickej pobočke vopred udelíte súhlas so spracovaním osobných údajov.

 1. Prihláste sa do svojej Elektronickej pobočky na dovera.sk
 2. Kliknite na Súhlasy vo svojom profile vpravo hore
 3. Zakliknite Súhlas so spracovaním osobných údajov v službe DôveraLinka24.

Ako môžem službu využiť?

Službu DôveraLinka24 môže využívať každý poistenec Dôvery, zavolaním na kontaktné telefónne čísla 0905 500 024 alebo 0850 500 024. Zo zahraničia volajte na číslo +421 905 500 024.

Samotná služba je bezplatná, platí sa len cena miestneho hovoru, prípadne cena hovoru zo zahraničia, v prípade ak voláte zo zahraničia.

Čo budem potrebovať?

Rozhovor môže obsahovať diskrétne informácie, každé volanie sa preto začína otázkami na identifikáciu volajúceho, prípadne identifikáciu jeho dieťaťa. Pre rýchlejšiu identifikáciu je dobré, aby ste si už pred telefonátom pripravili:

 1. Svoj preukaz poistenca (alebo preukaz poistenca svojho dieťaťa, ak voláte kvôli nemu)
 2. Svoje rodné číslo (alebo rodné číslo svojho dieťaťa, ak voláte kvôli nemu)
 3. IČP – Identifikačné Číslo Poistenca (alebo IČP svojho dieťaťa. Toto číslo nájdete na preukaze poistenca)
 4. Adresu trvalého bydliska
 5. Meno alebo názov platiteľa poistného
 6. Meno vášho všeobecného lekára (alebo meno detského lekára svojho dieťaťa, ak voláte kvôli nemu)
 7. Meno a priezvisko zákonného zástupcu, dátum jeho narodenia a vzťah k dieťaťu (ak voláte kvôli svojmu dieťaťu).

Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu a budete vždy mať všetky potrebné informácie v mobile.

Prečo vám prinášame službu DôveraLinka24?

Hoci je zdravotná starostlivosť na Slovensku dostupnejšia než v iných krajinách, stále sú regióny, kde je najbližší lekár k pacientovi ďaleko. Navyše, ukazuje sa, že priemerný čas ordinačných hodín lekárov v ambulancii nestačí. Ľudia potrebujú radu lekára aj večer či cez víkend. Našou ambíciou nie je nahrádzať lekárov a návštevy v ambulancii. Ale chceme, aby sa poistenci mali na koho obrátiť, kedykoľvek to budú potrebovať.

Dôležité vedieť:

DôveraLinka24 nenahrádza lekársku službu prvej pomoci, ústavnú pohotovostnú službu a záchranné služby. V žiadnom prípade nie je alternatívou k volaniu na linku záchrannej zdravotnej služby. V prípade vážnych akútnych zdravotných problémov volajte číslo 112 alebo 155.