Lieky a zdravotnícke pomôcky

Lieky a zdravotnícke pomôcky sú bežnou súčasťou liečby mnohých ochorení. Niektoré si voľne kupujete v lekárni alebo výdajni (zmluvy máme so všetkými na Slovensku), iné dostanete len na lekársky predpis.

Niektoré špeciálne lieky či pomôcky vopred schvaľujeme na základe žiadosti vášho lekára. Robíme tak maximálne do 30 dní. Môže sa stať, že potrebujete liek, ktorý nie je registrovaný na Slovensku alebo nie je u nás dostupný. Vtedy by mal konať váš lekár a vyžiadať si povolenie od ministerstva zdravotníctva.

Ak ste dôchodca, invalid alebo ťažko zdravotne postihnutý a splníte zákonné podmienky, doplatky za lieky nad určitý limit vám vrátime

Aby boli vaše lieky bezpečné, prečítjte si naše rady. Nezabudnite hlavne informovať svojho lekára o všetkých liekoch, ktoré užívate. Vyhnete sa tak nežiaducej liekovej interakcii - teda nežiaducemu ovplyvňovaniu sa dvoch liekov, ktoré má vplyv aj na vaše zdravie. Pomôže vám s tým bezplatná služba Bezpečné lieky dostupná v Elektronickej pobočke.

Limit spoluúčasti Limit spoluúčasti Pridané 17. 01. 2018

Zdravotné poisťovne vracajú podľa zákona niektorým skupinám poistencov doplatky za lieky, dietetické potraviny a zdravotnícke pomôcky na predpis. Ak za niektoré z nich zaplatíte viac, ako je takzvaný limit spoluúčasti, peniaze vám vrátime raz za štvrťrok.

Nové pravidlá preplácania doplatkov za lieky Nové pravidlá preplácania doplatkov za lieky Pridané 30. 10. 2015

Doplatky za lieky na predpis vraciame našim poistencom už od júna 2013. Keďže od 1. novembra 2015 dochádza k zmene zákona, boli sme nútení upraviť staré kritériá na preplatenie doplatkov. Zmena sa však týka len niektorých skupín poistencov.

Ako užívať lieky. Praktické rady Ako užívať lieky. Praktické rady Pridané 09. 07. 2015

Lieky užívajte, len keď je to nevyhnutné. Ak ich máte viac, môžu sa vzájomne ovplyvňovať, dokonca vylučovať alebo sa môžete predávkovať. Komunikujte preto so svojím lekárom. Na liekoch možno aj bezpečne šetriť.

Keď potrebujete zdravotnícku pomôcku Keď potrebujete zdravotnícku pomôcku Pridané 08. 07. 2015

Barly, vozíčky, chodítka a iné pomôcky. Súvisia s liečbou ochorení a máte na ne nárok po splnení zákonných podmienok. Niektoré zo zákona prepláca vaša zdravotná poisťovňa, iné si hradíte čiastočne alebo v plnej výške.

Elektronické recepty Elektronické recepty Pridané 08. 07. 2015

Predpísal vám lekár liekový recept s čiarovým kódom a neviete prečo? Ide o našu službu Bezpečné lieky online, ktorá sa od 1. januára 2018 stala súčasťou štátneho elektronického systému zdravotníctva ezdravie. Poistenci Dôvery, ktorých lekári túto službu využívali už od jej spustenia pred tromi rokmi sa s čiarovými kódmi na receptoch nestretávajú prvýkrát. Novinkou je zobrazovanie a možnosť výberu elektronických receptov cez mobilnú aplikáciu Dôvera.

5 krokov k vráteniu doplatkov za lieky a dietetické potraviny 5 krokov k vráteniu doplatkov za lieky a dietetické potraviny Pridané 07. 07. 2015

Doplatky za lieky a dietetické potraviny vám pošleme priamo na bankový účet, nepotrebujete žiadne bločky. Stačí vám na to pár klikov v Elektronickej pobočke. Ako na to?

Očkovanie proti chrípke Očkovanie proti chrípke Pridané 06. 07. 2015

Od októbra do konca februára vám kompletne preplatíme očkovanie proti chrípke. Zaočkuje vás váš všeobecný lekár, deti pediater.

Očkovanie proti kliešťovej encefalitíde Očkovanie proti kliešťovej encefalitíde Pridané 06. 07. 2015

Výlety do prírody v lokalitách s vysokým výskytom kliešťov môžu byť nebezpečné. Pred kliešťovou encefalitídou vás ochráni očkovanie, ktoré sa skladá z troch očkovacích látok. Od 1. apríla vám po novom preplatíme polovicu každej dávky.

Očkovanie proti hepatitíde A a B Očkovanie proti hepatitíde A a B Pridané 06. 07. 2015

Od 1. apríla poskytneme všetkým našim poistencom nad 16 rokov príspevok na všetky tri dávky vakcíny proti žltačke A a B.

Očkovanie proti vírusu HPV Očkovanie proti vírusu HPV Pridané 06. 07. 2015

Ak chcete ochrániť svoje deti pred vírusom HPV, dajte ich zaočkovať. Niektoré typy vírusu môžu spôsobiť rakovinu krčka maternice u dievčat a žien. Vírus spôsobuje zdravotné komplikácie aj u mužov.

Očkovanie proti pneumokokom Očkovanie proti pneumokokom Pridané 06. 04. 2015

Pneumokoky sú baktérie, ktoré sa bežne nachádzajú v našich ústach a v nose. Pneumokoková infekcia však spôsobuje zápaly stredného ucha, prínosových dutín, priedušiek, ale aj zápaly pľúc.

Očkovanie proti hepatitíde typu A Očkovanie proti hepatitíde typu A Pridané 06. 04. 2015

Od 1. apríla poskytneme našim poistencom do 18 rokov aj príspevok na očkovanie proti hepatitíde typu A.

Prvá online služba v slovenskom zdravotníctve Prvá online služba v slovenskom zdravotníctve Pridané 23. 10. 2014

Začiatkom októbra 2014 sme spustili novú službu Bezpečné lieky online. Ide o prvú online službu v slovenskom zdravotníctve, ktorá spojila poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, pacienta a zdravotnú poisťovňu. V roku 2018 sa služba čiastočne spája aj s Národným zdravotníckym informačným systémom a stáva sa súčasťou národného elektronického zdravotníctva ezdravie.

Aby boli vaše lieky bezpečné Aby boli vaše lieky bezpečné Pridané 03. 04. 2013

Mnohí pacienti užívajú viacero druhov liekov a nepamätajú si ich presné názvy. Patríte medzi nich? Potom pozor, môže vám to spôsobiť zdravotné ťažkosti. Máme pre vás pomôcku - bezplatné elektronickú službu Bezpečné lieky.