Vrátime vám doplatky za lieky do výšky 200 eur


Sme jediná poisťovňa na trhu, ktorá nad rámec zákona vracia doplatky za lieky i dietetické potraviny na predpis. Deťom do 18 rokov a ich rodičom vrátime doplatky až do výšky 200 EUR.

Aktualizované: 18. 04. 2016

Vrátime vám doplatky za lieky do výšky 200 eur

Novinka: preplatíme doplatky aj za dietetické potraviny na predpis!

Od 1. 4. 2016 vrátime doplatky nielen za lieky ale aj za dietetické potraviny, ktoré deťom do 18. rokov predpísal lekár a zdravotná poisťovňa ich čiastočne prepláca, To isté platí aj pre ich rodičov.

Kedy máte nárok na vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny?


1) Ak máte dieťa (deti) do 18 rokov veku (alebo ste jeho/ich zákonný zástupca)
Ak ste naším poistencom vy aj vaše dieťa (deti), prípadne druhý rodič, máte právo na vrátenie doplatkov za každého z vás až do výšky 200 eur. Spolu pri štvorčlennej rodine teda až do výšky 800 eur. Ak je naším poistencom len vaše dieťa (deti), vrátime doplatky len jemu/im.

2) Ak máte vy alebo vaše dieťa (deti) zriadenú Elektronickú pobočku
Ak ste naším poistencom a ešte ju nemáte, zriadiť si ju môžete zadarmo podľa tohto návodu. Ak nie ste naším poistencom, zriaďte Elektronickú pobočku svojmu dieťaťu (deťom).

Zistite, za čo všetko vám môžeme vrátiť doplatky:

DOPLATKY PREPLÁCAME
NAPRÍKLAD ZA:

DOPLATKY NEPREPLÁCAME
NAPRÍKLAD ZA:
 
 • často predpisované lieky
 • viaceré antibiotiká
 • lieky proti alergiám
 • očkovacie látky proti vírusom HPV u dievčat v 13.roku veku
 • dietetické potraviny (teda aj umelé mlieko)
 
 • zdravotnícke pomôcky
 • voľnopredajné lieky a dietetické potraviny, ktoré su na recept, ale pocient si ich v plnej výške hradí sám 
 • hormonálnu antikoncepciu 

Ako prebieha vrátenie doplatkov?

Doplatky za lieky na predpis vám vrátime bankovým prevodom priamo na váš účet.
Žiadosť o vrátenie doplatku treba podať cez vašu Elektronickú pobočku , kde ju vyplníte online a odošlete. Na preplatenie však musíte mať sumu minimálne 3 eurá.

Informácie o vydaných liekoch a dietetických potravinách sa k nám do poisťovne z lekárni dostanú s niekoľkotýždňovým odstupom. Preplatiť vám preto môžeme doplatky za lieky s posunom 4 až 6 týždňov.


Ako požiadať o vrátenie doplatkov?

 • Prihláste sa do svojej Elektronickej pobočky . Ak ju ešte nemáte, vytvorte si svoje konto jednoducho podľa tohto návodu.
 • Po prihlásení do Elektronickej pobočky sa na úvodnej stránke vpravo zobrazí časť "Moje deti a doplatky". V prípade, ak ste prihlásený v Elektronickej pobočke svojho dieťaťa, táto časť má názov "Moje doplatky".
 • V nej nájdete položku "Na preplatenie" , kde nájdete zobrazenú sumu doplatkov za lieky a dietetické potraviny, na ktorej vrátenie máte vy aj vaše dieťa (deti) nárok.
 • Žiadosť o vrátenie doplatku stačí odoslať kliknutím na „Preplatiť".
 • Žiadosť spracujeme do 5 pracovných dní . Ihneď po jej schválení odošleme peniaze priamo na váš účet.

Elektronická pobočka

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

 • Viete, že informácie o doplatku a úhrade zdravotnej poisťovne nájdete na stránke www.vyhodnelieky.sk alebo u vášho lekára či lekárnika?
 • Viete, že od 1. novembra 2015 sa na základe zmeny zákona upravili aj kritériá na preplatenie doplatkov za lieky pre držiteľov preukazov ZŤP, invalidov, dôchodcov a deti do 6 rokov ? Viac sa dozviete na tejto stránke.
 • Viete, že našim poistencom vrátime doplatok za lieky a dietetické potraviny maximálne vo výške doplatku, ktorú nájdete v Zozname kategorizovaných liekov a Zozname kategorizovaných dietetických potravín ?

Najčastejšie sa pýtate

Čo ak je moje dieťa poistencom Dôvery od januára 2018?

Výhodu môže čerpať od januára 2018, t. j. za lieky vydané od 1.1.2018.

Čítať celú odpoveď
Týka sa táto výhoda aj umelého mlieka?

Áno, vydaného na recept od 1.1.2017.

Čítať celú odpoveď
Ak mám aktuálny zostatok dve eurá, ale doplatok za liek dosiahol štyri eurá, akú sumu mi preplatíte?

Doplatky na lieky a dietetické potraviny vydané do 31.3.2017 preplácame do výšky maximálne 200 €. To znamená, že ak už ste čerpali výhodu vo výške 198 € a uhradili ste ďalší doplatok vo výške 4 €, preplatíme vám dve eurá.

Čítať celú odpoveď
Ak nepožiadam o preplatenie doplatku tento rok, môžem aj na budúci?

Áno, o doplatky zaplatené v roku 2017 môžete požiadať aj v roku 2018, v zásade až do ukončenia akcie – najneskôr však do 31.marca 2018. O preplatenie doplatkov uhradených do 31.12.2016 však bolo treba požiadať do 31.3.2017, ak ste tak neurobili, nárok na ich preplatenie vám zanikol.

Čítať celú odpoveď
Nevidím svoje dieťa v Elektronickej pobočke? Ako si ho pridám?

Svoje dieťa by ste mali vidieť na hlavnej stránke vo svojej Elektronickej pobočke ako "Moje deti". Ak ho tam nevidíte, môžete si ho pridať cez Pridať dieťa. Vyplňte registračný formulár a uveďte termín, kedy vás môže kontaktovať Zákaznícka linka Dôvery pre overenie vašej totožnosti v prípade neúspešného pridania dieťaťa.

Čítať celú odpoveď
Kedy dostanem peniaze na účet?

Doplatky preplatíme do jedného týždňa, odkedy pošlete elektronickú žiadosť a skontrolujeme vami uvedené údaje.

Čítať celú odpoveď
Nie som vaším poistencom. Ako zaregistrujem svoje dieťa v Elektronickej pobočke?

Na stránke www.dovera.sk/ep mu aktivujete prístup do Elektronickej pobočky. Zadáte jeho identifikačné údaje a svoje kontaktné údaje.

Čítať celú odpoveď
Pošlete mi peniaze aj poštovou poukážkou?

Nie, peniaze uhrádzame výhradne na bankový účet.

Čítať celú odpoveď
Zaplatil som za liek v lekárni, no nevidím ho v Elektronickej pobočke. Prečo?

Preplatenie doplatku za lieky sa týka iba liekov na predpis so spoluúčasťou pacienta. Je možné, že vo vašom prípade ide o liek, na ktorý neprispieva zdravotná poisťovňa a plne si ho hradí pacient. Mohlo sa stať aj to, že sme ešte údaje o lieku z lekárne nedostali alebo sme ich ešte nespracovali. Spravidla v Elektronickej pobočke vidíte lieky s odstupom 4 – 6 týždňov. Skúste sa, prosím, pozrieť do svojej Elektronickej pobočky neskôr.

Čítať celú odpoveď

Súvisiace články

Elektronická pobočka pre poistenca
Prečo sa poistiť u nás
Ako podať prihlášku