Prečo sa poistiť u nás

Iba vy, poistenci Dôvery, môžete využiť nadštandardné služby, výhody a zdravotnú starostlivosť pre vás a vašich blízkych, ktoré zabezpečujeme nad rámec zákona.

Aktualizované: 16. 05. 2016

Menej za lieky a výživové doplnky

Prečo sa poistiť u nás Doplatky za lieky vedia pekne narušiť rodinný rozpočet. Preto preplácame našim  poistencom do dovŕšenia 18 rokov veku, ich mamám a otcom doplatky za lieky, každému až do výšky 200 eur.

Darcovia krvi dostávajú automaticky balenie vitamínov zdarma.

Ako ušetriť na liekoch, zistíte aj na stránke vyhodnelieky.sk. Stačí zadať názov vášho lieku a ihneď vidíte, či existuje liek s rovnakou účinnou látkou, ale s nižším, dokonca nulovým doplatkom.

Lacnejšie očkovania

Zabezpečíme vám cenovo dostupnejšie očkovanie. V očkovacej sezóne kompletne preplácame vakcínu proti chrípke.

Ak bývate v miestach s vyšším výskytom kliešťov, dajte sa zaočkovať proti kliešťovej encefalitíde. Uhradíme vám polovicu zo všetkých troch vakcín proti tomuto ochoreniu.

Nielen cestovateľom prispejeme na očkovanie proti hepatitíde A a B.

Kompletný prehľad očkovaní, ktoré vám preplatíme alebo vám na ne prispejeme, nájdete na tejto stránke.

Dostupnejšia starostlivosť

Zubárom platíme najvyššie jednotkové ceny zo všetkých zdravotných poisťovní. Poistenci Dôvery tak za ošetrenie u stomatológa doplácajú menej.

Dôraz na prevenciu

Mamografické vyšetrenie prsníkov, ktoré sa využíva na diagnostiku skorých štádií rakoviny prsníka, zabezpečíme poistenkám vo veku 40 až 69 rokov zrýchlene, už do 10 pracovných dní od objednania.

Zdravie online

Prezerajte si elektronickú zdravotnú kartu, zoznam vyšetrení, ktoré ste absolvovali vy alebo vaše deti u lekára. Zistite, kedy ste naposledy užívali antibiotiká.

Nechajte si pripomenúť preventívne prehliadky a pozrite sa, koľko ste mohli ušetriť na doplatkoch za lieky. Overte si, ktoré vaše lieky sa navzájom neznesú a na aké potraviny či nápoje by ste si mali dať pri ich konzumácii pozor.

Ak ste živnostník alebo si platíte odvody sami, zobrazíme vám aj prehľad vašich úhrad spolu s informáciou, či máte dlh alebo preplatok. Zriaďte si Elektronickú pobočku.

Máte iPhone alebo telefón s androidom? Stiahnite si mobilnú aplikáciu Dôvera. Je úplne zadarmo a iba poistenci Dôvery môžu využiť všetky jej funkcie naplno. Pomôže zábudlivým, ktorí nenosia so sebou preukaz poistenca alebo hľadajú pohotovosť či najbližšiu pohotovostnú lekáreň. Alebo chcú mať online prístup k svojej zdravotnej karte.

Rodičia v nej uvidia aj preukazy a zdravotné karty svojich detí. Tiež vám pripomenie preventívne prehliadky, upozorní vás na liekové interakcie a pošle informáciu o schválenej hospitalizácii. Všetky informácie o aplikácii sa dozviete na tejto stránke.

Iba Dôvera zverejňuje informácie o tom, koľko pacientov a ako dlho čaká na plánovanú hospitalizáciu v slovenských nemocniciach. Ak  máte ísť do nemocnice, viete si na webe pozrieť čakacie lehoty a vybrať si nemocnicu, kde vás hospitalizujú najrýchlejšie. 

Pre najmenších

Pomáhame nemocniciam, aby ich prostredie pre detských pacientov bolo čo najútulnejšie. Už niekoľko rokov spolufinancujeme zakladanie detských kútikov na detských oddeleniach, prispievame aj k zriaďovaniu návštevných miestností pre detských pacientov.

Pre rodičov novorodencov, ktorí prídu do ktorejkoľvek našej pobočky, máme pripravený Baby kufrík plný užitočných maličkostí, ktoré oceníte po návrate z pôrodnice.

Svoje dieťa musíte po narodení do 60 dní poistiť v niektorej zdravotnej poisťovni. Za nami nemusíte chodiť, my prídeme k vám a v pohodlí vášho domova vám vysvetlíme všetko ohľadom poistenia vášho dieťaťa a rovno môžete aj podpísať prihlášku.

Pre deti do desať rokov vydávame špeciálne detské preukazy poistencov.

Pomáhame zachraňovať životy

V spolupráci so Slovenským Červeným krížom podporujeme darcov krvi a informujeme ich o pravidelných aj akútnych odberoch krvi prostredníctvom Twitteru, Facebooku a špecializovaného newslettra na stránke mojakrvnaskupina.sk.


Súvisiace články

Keď sa vám narodilo dieťa
Ako podať prihlášku