Príbehy bojovníkov

Maxík rehabilituje aj s Tamarkou

Príspevok: 3000 € 

Predčasne narodenému chlapcovi krvácanie do mozgu spôsobilo posthemoragický 3-komorový hydrocefalus. Diagnóza sa tak postarala o predĺžený pobyt v nemocnici na ďalšie 4 mesiace. Dnes 3-ročný Maxík trávi čas s tabletom v ruke a objavuje čaro prvých slovíčok.

Prvý rok života malého Maximiliána bol ako na hojdačke. Jeho zdravotný stav nedovoľoval začať s fyzioterapeutickými úkonmi, rodičia museli čakať kým zosilnie. Po roku však nastal zvrat, nastavili si plán rehabilitácií a cvičenie začalo prinášať prvé ovocie. „Maxík nielen spevnel svalstvo, ale rozvíjal sa aj mentálne. Naplno sa u neho prejavila detská zvedavosť, zaujímalo ho všetko naokolo a dokonca sa naučil prvé slovíčka," teší sa mamina dnes už trojročného Maxíka.

Malý dirigent

Chlapček je napriek svojej imobilite plný života a vyžaduje si nesmiernu pozornosť a aktivitu. „Rád si volí spôsob hry, v jedle je prieberčivý, dokonca pri obliekaní kontroluje či farby spolu ladia. V kolektíve musí mať všetko pod kontrolou a ak mi niečo spadne na zem hneď ma na to upozorní," vymenúva úsmevné maniere svojho synčeka mama Denisa. Práve vďaka jeho vnímavosti mohli rodičia umiestniť Maxíka do bežnej škôlky s ostatnými deťmi bez fyzického obmedzenia.

Začína to sedením

Okrem mentálneho napredovania, sa účinky tréningového procesu naplno prejavili aj na jeho fyzickej zdatnosti. „Podarilo sa nám dosiahnuť samostatné sedenie. Je to signál toho, že máme veľkú šancu, aby sme prebudili každú bunku v jeho tele a dosiahli čo najväčšiu možnú samostatnosť," nádeja sa mamina.

Rehabilitujú aj s Tamarkou

Max2.jpg Rodičia malého bojovníka sú odhodlaní nepoľaviť, jedinou možnou brzdou sa ukazovali financie, keďže liečba je nákladná. Matka navyše musí neustále pomáhať synovi s cvičením, preto sa vzdala možnosti zamestnať sa. Vystačiť si musia len s jedným príjmom.

Vďaka grantu, ktorý sme získali budeme môcť pobyty opakovať. Veríme, že postupom času Maxík urobí aj svoje prvé krôčiky." Teší sa mladá mamička, ktorá na rehabilitáciách pravidelne stretáva aj malú Tamarku, ktorej získaný grant z predchádzajúceho kola Bojovníkov za zdravie rovnako umožnil pokračovať v účinnej liečbe.


Ďakujeme za váš záujem zapojiť sa do grantového programu Bojovníci za zdravie. Podávanie žiadostí prebiehalo v termíne od 5. apríla do 7. mája. Momentálne hodnotíme prijaté žiadosti. O spustení nového kola grantového programu vás budeme informovať na tejto stránke.