Príbehy bojovníkov

Emka platí za zlyhanie rodičov

Príspevok: 3 078 € 

Krásne dievčatko prišlo na svet úplne zdravé. V piatom týždni života však nastal zvrat, o ktorý sa postarali jeho vlastní rodičia. Malej Emke fyzicky ublížili, čo zanechalo trvalé následky na jej zdraví. Opatrovateľmi sa zo dňa na deň stali starí rodičia, ktorí dnes bojujú spolu s Emkou o jej uzdravenie.

Ema bola veselé a usmiate dieťa, tešiace sa z každej chvíle. No nepochopiteľné zlyhanie  vlastných rodičov jej privodilo rozsiahle krvácanie do mozgu, čo spôsobilo hydrocefalus s epilepsiou a poškodením očného nervu. „Namiesto džavotajúceho bábätka nám v postieľke ležalo jej takmer nehybné telíčko. Dokonca sa miestami zdalo, akoby svoj boj o život už vzdala,“ spomína na chvíle hrôzy Emkina babička Renáta.

Emka_Sedmáková_s_tetou_Táničkou.jpg Diagnózu spôsobil úder
To najhoršie však ešte len prišlo. So zhrozením počúvali lekára, ktorý im oznámil, že súčasný stav jej privodil silný úder či otras a následky budú trvalé. „Jej vlastní rodičia boli aj trestne stíhaní. My sme ale nemohli dopustiť, aby sa pre ich nezodpovednosť ocitla v niektorom z ústavov,“ dodáva Renáta. Rozhodli sa preto prevziať zodpovednosť za Emkinu budúcnosť. Starí rodičia sa ocitli v úlohe opatrovateľov.

Kolotoč vyšetrení
Hneď ako sa Emin stav stabilizoval, nastal kolobeh vyšetrení, terapií a procedúr. „Dozvedeli sme sa, že najväčšie úspechy zaznamenali deti s podobnými problémami v súkromných rehabilitačných centrách, kde sa používajú rôzne špeciálne procedúry a pomôcky. Avšak cena za takýto pobyt vysoko presahovala naše finančné možnosti,“ vysvetľuje dôvod prihlásenia do grantového programu Bojovníci za zdravie Renáta. So žiadosťou o finančný príspevok uspela.

Úsilie sa oplatilo
Už po niekoľkých pobytoch bolo zrejmé, že snaha starých rodičov nebola márna. Emka začala robiť prvé pokroky. „Tá radosť, keď sama zdvihla a preložila hlavičku! Dodalo nám to nové sily a vieru, že sa Emka jedného dňa dokáže zaradiť do normálneho života,“ nádejá sa stará mama.
Doteraz opatrovatelia dievčatka absolvovali 24 rehabilitačných pobytov, pričom cena jedného  je  okolo 3 000 eur. Dnes má Emka už 3,5 roka a vďaka Bojovníkom za zdravie môže aj naďalej pokračovať vo svojej ceste za uzdravením.

19621327_1828697890778527_2308592918867526892_o.jpg  

Výsledky aktuálneho kola vyhlásime o