Príbehy bojovníkov

Za svojím snom aj na vozíku

Príspevok: 3 000 € 

Mala celý život pred sebou, keď po dopravnej nehode ako 19-ročná ochrnula. Začal sa neustály boj o prežitie, nemocnice striedali rehabilitácie. Dnes vychováva dvoch zdravých synov, ktorým chce byť oporou aj napriek hendikepu.

Pred 21 rokmi sedela na mieste spolujazdca v aute, ktorého riadenie šofér nezvládol. Dopravná nehoda jej privodila viacero zranení, ktoré zanechali trvalé následky na jej zdraví. Ostala pripútaná na invalidný vozík. Z ničoho nič sa ocitla na rázcestí, či sa poddá melanchólii, alebo sa popasuje s osudom. Oľga si vybrala tú druhú možnosť.
Našla zmysel života
Po desiatich rokoch od úrazu som otehotnela a porodila som krásneho zdravého syna,“ začína svoj príbeh Oľga, ktorá sa napriek svojmu hendikepu rozhodla stať  matkou. Priznáva, že miestami to bolo pre ňu náročné. Zúfalo však potrebovala nový zmysel života. „Každý deň som musela bojovať s prekážkami. Takmer všade chýbali upravené bezbariérové miesta. Škola, škôlka, nemocnice, všetko sa javilo ako nedostupné,“ popisuje mladá mamička prekážky, ktoré zdolávala doslova na každom kroku. No potomok ju nabil šťastím a vierou, že zvládne všetko, ak po niečom túži. „Mala som vtedy 30 rokov. Radosť z prvého syna ma hnala vpred. Vyštudovala som vysokú školu a zamestnala som sa,“ pokračuje v rozprávaní Oľga. 

6.jpg Po prvom aj druhý
So štyrmi krížikmi na chrbte sa rozhodla pre druhé dieťa a priviedla na svet opäť chlapca, ktorý bol, rovnako ako prvý syn, zdravý. „Mať dve zdravé deti je neskutočná radosť a šťastie. Teším sa, že mám okolo seba ľudí, ktorí mi pomáhajú, pretože bez ich pomoci by som to nezvládla. Je veľmi veľa prekážok, s ktorými musíme bojovať, ale nevzdávame to,“ hovorí s odhodlaním dvojnásobná matka.

V kondícií vďaka rehabilitáciám
Pravidelným cvičením sa Oľga udržuje v kondícii. Intenzívne na sebe pracuje doma, v zariadeniach aj na špecializovaných pobytoch, ktoré však nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia. „Sú finančne náročné pre mňa a moju rodinu. Ale vždy sa po nich cítim silnejšia, menej kŕčovitá,“ vyznáva sa z problémov Oľga, ktorá sa rozhodla hľadať finančnú pomoc cez Bojovníkov za zdravie. Žiadosť o príspevok na 3-týždňový rehabilitačný pobyt jej zdravotní špecialisti zdravotnej poisťovne Dôvera schválili. „Aj keď sa už možno na svoje nohy nepostavím, chcem byť oporou pre moje dve deti,“ dodáva veľká bojovníčka.  

5.jpg

Výsledky aktuálneho kola vyhlásime o