Príbehy bojovníkov

Mladík so zápalom pľúc leží v kóme šesť rokov

Príspevok: 3 000 € 

Kde hľadať vinníka? V nesprávnej liečbe, v zlyhaní lekárov či v krutej hre osudu? Tieto a podobné otázky si kladie zronená matka 32-ročného Juraja, ktorého na prvý pohľad bežná choroba pred šiestimi rokmi natrvalo pripútala na lôžko.

Mal 26 rokov a od vysokoškolského titulu ho delil krôčik. Ostávalo len zložiť štátne skúšky. Niekedy v tom čase sa mladý študent začal sťažovať na bolesť v pľúcach. Rozhodnutý riešiť svoj problém so zdravotníkmi navštívil najbližšiu nemocnicu, odkiaľ už po vlastných neodišiel. Z dodnes nevysvetlených príčin mladík upadol do bdelej kómy a viac sa neprebral. Opateru mladšieho syna  v plnej miere prevzala jeho matka Eva.

Nad diagnózou visí otáznik

Aj odborníci si lámu hlavu nad tým, čo zapríčinilo stav, v akom sa momentálne Juraj nachádza. Zrútenej matke lekári dali len strohé odporúčanie: „Polohovať, kŕmiť a prebaľovať“. Zdalo sa, že ortieľ nad matkou so synom bol vynesený. Eva sa však rozhodla zabojovať a všetko stavila na jedinú kartu.

Pre liečbu rozpredali majetok

Snaha priviesť milovaného syna späť k aktívnemu životu stála rodinu už niekoľko desiatok tisíc eur. Rehabilitácie, fyziatrie, elektroliečby, kúpeľná liečba a masáže si za šesť rokov vyžiadali rozpredanie takmer celého majetku. Zúfala Eva speňažila auto, pozemky a jej príjmy sotva dosahujú úroveň životného minima. Vynaložené úsilie však stálo za to. „Posledné vyšetrenia ukazujú, že máme perspektívu, nakoľko Juraj začal reagovať na niektoré vonkajšie podnety, ako je svetlo, chlad, teplo, chute, aj na citové prejavy, ako je úsmev, hnev,“ teší sa Eva. Prvé známky zlepšenia v mladíkovom zdravotnom stave utvrdil nielen matku, ale aj lekárov v presvedčení, že terapie sú účinné a treba v nich pokračovať. Bremeno financovania drahej liečby tak opäť pristálo na pleciach Jurajovho brata a jeho mamy.

„Hľadám všetky možnosti, ako sa dostať na rehabilitáciu k vysokokvalifikovanému personálu, preto som sa prihlásila do Bojovníkov za zdravie. Vaša pomoc otvára cestu k víťazstvu. Zo srdca ďakujem,“ uzatvára Eva, ktorá pre syna získala 3 000 eur na rehabilitáciu.

Vľavo Juraj ako zdravý vysokoškolák, vpravo po tom, ako upadol do kómy.

Profilova fotka.jpg
 

O finančný príspevok nás opäť môžete požiadať v septembri