Diabetici nachodili s Matejom Tóthom neuveriteľných 598-tisíc krokov

19.01.2018

  DSC_5117.jpg

Počas dvoch septembrových dní sa diabetici zo západného a z východného Slovenska mohli presvedčiť, že pohyb im neškodí, práve naopak, pomáha. K tomu, aby sa rozhýbali, im pomohol olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth.

Diabetici získali nové a dôležité informácie

Vyše 270 diabetikov z Komárna, Levíc, Nových Zámkov, Košíc a okolia, Michaloviec, Sobraniec a Vranova nad Topľou sa o tom presvedčilo na vlastnej koži počas špeciálnej akcie 7. septembra v Komárne a 30. septembra v Košiciach.

Najskôr ich edukátori naučili množstvo dôležitých vecí, ktoré diabetikom uľahčujú život s ich ochorením. Rozdelení do skupín postupne prešli jednotlivé stanovištia, pričom každé z nich malo iné zameranie. Na jednom sa dozvedeli všetko o syndróme diabetickej nohy, o prevencii, liečbe, o diabetickej ponožke a obuvi. Na ďalšej zastávke im odborníci ukázali jednoduché cvičenia na prevenciu tohto problému. Každý z účastníkov prešiel aj ďalším stanovišťom, kde im zdravotníci zmerali glykémiu, tlak krvi, BMI index, saturáciu či zhodnotili zdravotný stav kvantovým analyzátorom.

Po absolvovaní všetkých zastávok ich čakalo stretnutie s Matejom Tóthom. Prešli sa spolu niekoľko okruhov po športovej hale, aby sa presvedčili, že chôdza nie je strašiakom, ale veľkým pomocníkom na ceste za lepším životom s cukrovkou.


Capture0002-3.jpg

Matej trénoval, debatoval, radil

Pätnásťminútová prechádzka bola síce pre niektorých náročná, no keď mali po boku svetoznámeho šampióna v chôdzi, donútili sa k pekným výkonom. Viacerí dokonca stíhali Matejovo tempo a aj debatu s ním. „Niektorí z týchto ľudí zvládnu podľa mňa aj 20 kilometrov v rezkom tempe, samozrejme, niektorí aj kvôli zdravotným hendikepom majú problémy. Takže sa im snažím prispôsobovať, ale je to príjemné a človek, keď prejde s piatimi skupinami po 15 minút, tak nakoniec je z toho aj slušný tréning,“ skonštatoval s úsmevom sympatický chodec Matej Tóth.

   DSC_6161.jpg