Zoznam noviniek

Prihláste sa do programu pre diabetikov

Prihlásiť sa do programu
21.05.2018

Máme za sebou prvé Dni zdravia a prevencie

Od 12. mája 2018 sme odštartovali šnúru podujatí pod názvom Dni zdravia a prevencie.
Čítajte ďalej
09.05.2018

Na odhalenie cukrovky stačí kvapka krvi

Ste z rodiny, kde sa vyskytla cukrovka? Trápi vás vysoký krvný tlak, nejaké to kilo navyše alebo stresujúca práca? Príďte si na Dni zdravia a prevencie dať zmerať cukor v krvi a overiť si, či nie ste jedným z tých, čo o svojej cukrovke ani netušia.
Čítajte ďalej
19.02.2024

Na otázky o cukrovke odpovie Linka pre zdravie

Máte otázky ohľadom cukrovky, tehotenskej cukrovky, obezity, vysokého krvného tlaku či srdcového zlyhávania? Neviete si rady? Zavolajte edukátorke! Linka pre zdravie je tu pre vás.
Čítajte ďalej
15.11.2017

Únava, smäd a plný mechúr. Poznáte to?

Jednou z príčin môže byť cukrovka. Podľa odborníkov žije na Slovensku až tr ...
Čítajte ďalej
28.05.2024

Na zlepšenie kvality života diabetikov prispejeme sumou 25 000 eur

Len na Slovensku žije vyše 400-tisíc diabetikov a ich počet neustále rastie. Už vyše dvoch rokov pre nich prinášame kvalitnejšiu liečbu, bezplatné vzdelávanie, objednávkový systém a odmeňovanie poistencov v rámci programu DôveraPomáha diabetikom. Tentoraz sme sa rozhodli podporiť aj komunity, ktoré tak ako my hľadajú účinné zbrane proti cukrovke, a preto sme vyhlásili Grantový program DôveraPomáha diabetikom.
Čítajte ďalej
12.04.2024

Diabetici nachodili s Matejom Tóthom neuveriteľných 598-tisíc krokov

V rámci programu DôveraPomáha diabetikom sa snažíme formou edukácií a zaujím ...
Čítajte ďalej
23.08.2017

Každý piaty diabetik má poškodený zrak

Strata zraku ako dôsledok cukrovky je na Slovensku stále častejšia. Kým pred 20-timi rokmi mal poškodený zrak každý šiesty diabetik, dnes už je to každý piaty*. Pritom potrebné vyšetrenie zraku, ktoré vie strate predísť, absolvuje len polovica diabetikov.
Čítajte ďalej
23.08.2017

Máme už 600 absolventov a pomáhame im ďalej

Už viac ako šesťsto diabetikov úspešne zvládlo celý cyklus ôsmich edukácií v rámci programu DôveraPomáha diabetikom. Tým však náš záujem o ich zdravie nekončí, sprevádzame ich životom s cukrovkou aj ďalej.
Čítajte ďalej
23.08.2017

Príďte na komunitnú akciu s Matejom Tóthom

Pozývame vás na veľmi príjemné popoludnie s Matejom Tóthom, olympijským víťazom v chôdzi. Príde do Komárna a do Košíc špeciálne iba za vami - našimi diabetikmi zapojenými do programu DôveraPomáha diabetikom. Poďte sa s ním poprechádzať, porozprávať a zasúťažiť si.
Čítajte ďalej
24.05.2017

Poďte sa prejsť s olympijským víťazom

Po spoločnom varení s Anetou a Janicou a spoločnom nakupovaní potravín pre vás na jeseň pripravujeme ďalšiu zaujímavú aktivitu. O tom, že aj obyčajná chôdza môže byť príjemným a zdraviu prospešným zážitkom sa vás bude snažiť presvedčiť priamo olympijský víťaz v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro Matej Tóth.
Čítajte ďalej