Únava, smäd a plný mechúr. Poznáte to?

15.11.2017

Ak máte tieto príznaky vy, dajte článok do pozornosti aj svojim deťom. Diabetes je totiž dedičný. Každé siedme dieťa, ktorého aspoň jeden rodič mal diabetes, tiež bojuje s touto chorobou. Čím skôr sa ochorenie zistí, tým má človek väčšiu nádej, že predíde závažným komplikáciám.


Otestujte sa

Ak máte príznaky spomenuté v titulku alebo ste iba zvedavý, odporúčame vám vyplniť tento dotazník* Ak vám v ňom vyjde vyššia hodnota, odporúčame vám zájsť čím skôr k všeobecnému lekárovi na bežnú preventívnu prehliadku a upozorniť ho pri nej na to, že máte zvýšené riziko vzniku diabetu. Alebo ak je váš všeobecný lekár zapojený v DôveraPomáha, môžete sa objednať na jednoduchý a rýchly skríning glykémie.


V DôveraPomáha sa o vás postaráme

Keďže nám v Dôvere záleží na zdraví našich poistencov, pripravili sme pre vás v spolupráci s lekármi zapojenými v DôveraPomáha projekt lepšej starostlivosti o pacientov so zvýšeným rizikom vzniku cukrovky.
Ak vám nameria všeobecný lekár zapojený v projekte DôveraPomáha vysokú hladinu cukru v krvi, rovno vás objedná k diabetológovi cez náš objednávkový systém DôveraPomáha nečakať, takže si nemusíte sami namáhavo hľadať dobrého špecialistu. V prípade, že sa potvrdí diagnóza diabetes, môžete sa rovno u diabetológa zapojiť do programu DôveraPomáha diabetikom. Získate tak prístup ku kvalitnej liečbe, ale aj k edukáciám, ktoré sú u nových pacientov najúčinnejšie.

Ak vám lekár nameria len mierne zvýšenú hladinu cukru, zostanete v jeho starostlivosti a on vás bude ďalej sledovať. Tiež vám poradí, ako si sami zlepšíte zdravotný stav.

V budúcnosti by sme chceli zaviesť špecializované edukácie aj pre takýchto pacientov, tzv. prediabetikov, pretože naši poistenci hovoria, že im to veľmi pomáha:

Dozvedel som sa veľa nového, som na začiatku ochorenia, chcem predchádzať chybám. Oceňujem ľudský prístup edukátora aj možnosť vypočuť si skúsenosti  spoluúčastníkov, ktorí žijú s cukrovkou dlhšie,“  potvrdil náš 51-ročný poistenec z Košíc.

* Dotazník pripravila Fínska diabetologická spoločnosť a bol schválený Slovenskou diabetologickou spoločnosťou.