DôveraPomáha diabetikom

Kvalitnejšia liečba, správna životospráva a overené informácie zabránia komplikáciám cukrovky alebo spomalia ich nástup. Tieto tri veci vám prinášame v unikátnom programe DôveraPomáha diabetikom. Poslaním programu je pomôcť našim pacientom žiť plnohodnotný život s cukrovkou. Viac o programe sa dočítate tu

Publikované: 28. 06. 2017

DôveraPomáha diabetikom

Máte cukrovku alebo zvýšené riziko vzniku cukrovky, tzv. prediabetes? Nie ste sami. Cukrovka je nevyliečiteľná choroba, ktorá ovplyvňuje život takmer 400 000 Slovákov. Dobrá správa je, že väčšine komplikácií cukrovky je možné zabrániť alebo aspoň spomaliť ich nástup pomocou včasnej a kvalitnej liečby, zdravým stravovaním sa a pravidelným pohybom. Dôvera vám tieto tri veci prináša v unikátnom programe Dôvera pomáha diabetikom.

Hlavnou výhodou pre našich pacientov je zlepšenie zdravotného stavu. V rámci programu sa naučia lepšie zvládať svoje ochorenie a vďaka tomu sa budú lepšie cítiť. Okrem toho ich ešte aj odmeníme.

Hlavné piliere programu:

Komplexná edukácia (vzdelávanie)

Okrem edukácie, ktorú lekár poskytuje u seba v ambulancii, zabezpečujeme pravidelnú a komplexnú edukáciu našich poistencov, aby sa naučili správne žiť so svojím ochorením. Edukácie sú založené na myšlienke „Povedz mi a zabudnem. Ukáž mi a ja si spomeniem. Ale nechaj ma zúčastniť sa a ja pochopím." (Konfucius)

Na sérii 3-4 edukačných stretnutí sa dozviete množstvo praktických informácií o tom ako viesť plnohodnotný život s cukrovkou. Bezplatnú edukáciu vám poskytnú špeciálne vyškolení edukátori diabetu.Pokračovať vo vzdelávaní môžete edukáciou po roku i po dvoch rokoch od skončenia základného cyklu.

Bezplatný objednávkový systém

Vedeli ste, že kvôli cukrovke má dnes na Slovensku poškodený zrak viac ako 60-tisíc ľudí, amputovanú končatinu viac ako 4-tisíc ľudí a viac ako 40-tisíc ľudí má poškodené obličky? Naši poistenci zapojení do programu DôveraPomáha diabetikom, majú jedinečnú možnosť bezplatne sa objednať k odborným lekárom na presne určený dátum a termín.

Očný lekár, neurológ, nefrológ, angiológ - všetci títo odborníci sú pre diabetika veľmi dôležití, pomôžu predísť komplikáciám cukrovky alebo zmierniť ich priebeh. S pripomienkami termínov vyšetrenia, uľahčujeme našim pacientom absolvovať potrebné vyšetrenia bez námahy a bez čakania.

Bonusový program

Za dodržiavanie liečebného režimu budú pacienti odmenení nálepkami z bonusového programu, ktoré môžu vymeniť za zaujímavé benefity a to predovšetkým zľavy na nákup tovaru v lekárňach Dr.Max. Pretože platí, že veľká časť úspechu liečby diabetika je plne v rukách pacienta, motivujeme a odmeňujeme zodpovedných pacientov, ktorí majú aktívny prístup k zvládaniu a kontrole svojho diabetu.

Nálepky získavate napríklad za pravidelnú kontrolu u diabetológa alebo očného lekára, za pravidelné meranie si cukru, ale aj za účasť na spoločných komunitných aktivitách, kde sa dozviete ďalšie užitočné informácie.

Najmodernejšia liečba

V spolupráci s našimi partnerskými lekármi vám prinášame najmodernejšiu zdravotnú starostlivosť. Zapojení lekári majú k dispozícii online nástroje, vďaka ktorým majú k dispozícii všetky dôležité informácie o vašej cukrovke, takže vás dokážu kvalitne a efektívne liečiť. Zároveň lekárov za kvalitnú liečbu pacientov odmeňujeme aj dodatočnou platbou: snažíme sa tak dosiahnuť to, aby sme v programe mali zapojených najkvalitnejších lekárov.

"Je to veľmi užitočný program. Lekár má istotu, že sa pacient dozvie všetko dôležité preto, aby sa naučil s cukrovkou žiť. Pacient je spokojný, že sa môže o svojom probléme pokojne porozprávať s inými diabetikmi a so skúsenými lekármi a edukátormi".

                                                    Mária Slovenská - diabetologička zapojená v programe

Kto sa môže registrovať do programu DôveraPomáha diabetikom?

  • poistenec Dôvery od 18 rokov ktorý nie je dlžníkom
  • má diabetes 2. typu alebo prediabetes
  • je z okresov Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Košice, Košice – okolie, Levice, Michalovce, Nové Zámky, Prešov, Skalica, Snina, Sobrance, Šaľa, Trnava, Vranov nad Topľou akebo z okolitých okresov

Ako sa registrovať do programu?

⦁    zavolajte na DIALINKU 0850 850 888 voľba č.2
⦁    navštívte POBOČKU Dôvery vo vyššie uvedených okresoch
⦁    ak ste diabetik 2. typu, požiadajte o registráciu DIABETOLÓGA zapojeného do programu DôveraPomáha diabetikom
⦁    ak ste prediabetik, požiadajte o registráciu VŠEOBECNÉHO LEKÁRA zapojeného do programu DôveraPomáha