2019-09-12-PC-ZV-Nove FRO-Dominika Nestarcova.jpg
Dve nové rehabilitačné pracoviská

Od začiatku septembra môžu pacienti využívať dve vynovené fyziatricko-rehabilitačné oddelenia (FRO) vo Svidníku a vo Zvolene. Ich úlohou je pomáhať ľuďom pri rekonvalescencii po operáciách, úrazoch alebo pri chronických ochoreniach.

Rehabilitačné oddelenie v Poliklinike ProCare Zvolen denne navštívi aj 120 pacientov. V rámci modernizácie sme kompletne vymenili podlahy, maľovky, do čakární pribudli nové lavičky a celý priestor sa tak zatraktívnil. Poliklinika má ambíciu poskytovať zdravotnú starostlivosť aj mladším pacientom, aktívnym aj rekreačným športovcom.

SZ_SK 014.jpg
Nové rehabilitačné oddelenie vo svidníckej nemocnici ošetruje bezplatne zatiaľ len poistencov Dôvery. Nové pracovisko je úzko prepojené aj s oddelením neurológie. Práve úzka spolupráca týchto dvoch oddelení a včasná rehabilitácia má výrazne zlepšiť celkovú úspešnosť liečby pacientov s náročnými diagnózami.Na oddelení je všetko kompletne vynovené. Vznikla tu vďaka našej finančnej podpore aj nová telocvičňa a nadštandardná izba pre hospitalizovaných pacientov s vlastným sociálnym zariadením a komfortnou posteľou.

SZ_SK 031.jpg

Nové priestory pre onkologické pacientky

Pacientky, ktoré sa liečia v Mammacentre v Banskej Bystrici, môžu pri svojej návšteve využívať novú komunitnú miestnosť. Tá im poskytne zázemie počas pravidelných celodenných návštev (ranné odbery, diagnostika, chemoterapia, konzultácie), ktoré trvajú aj niekoľko hodín. Bez tohto priestoru boli predtým odkázané na čakanie na chodbách. Pacientky aj so svojím sprievodom si tu môžu odpočinúť, najesť sa a neraz si navzájom vymieňajú skúsenosti zo svojej onkologickej liečby.

2019-09-12-SZ-MMC-Nova komunitna miestnost (8 of 8).jpg
Pri otvorení komunitnej miestnosti. Zľava: I. Turčan – primár, M. Hronská – riaditeľka Mammacentra, M. Kultan – generálny riaditeľ Dôvery a M. Gogolová (olympionička).

„V Dôvere si uvedomujeme, že aj prostredie lieči. Verím, že vďaka novej komunitnej miestnosti bude ošetrenie pre pacientky bojujúce s ťažkým ochorením príjemnejšie a menej stresujúce,“ povedal pri slávnostnom odovzdaní Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Nové CT pracovisko podporila aj Dôvera

MG1_9337.jpg
Nemocnica v Spišskej Novej Vsi predstavila vylepšené rádiologické oddelenie. Okrem renovácie priestorov získalo pracovisko moderný CT prístroj, vďaka ktorému majú lekári oveľa presnejšie výstupy a nové možnosti pri diagnostike ochorení ciev, pri mozgových príhodách aj ochorení hrubého čreva. Pre pacientov je dobrou správou, že vyšetrenie je omnoho rýchlejšie a bezpečnejšie. Okrem toho ich na oddelení vybavujú priebežne a bez dlhých čakacích lehôt.

Pri príležitosti otvorenia nového CT pracoviska nemocnica prestavila ešte jednu významnú novinku, ktorú financovala Dôvera. Ide o vybudovanie modernej recepcie priamo na rádiologickom oddelení. Pacienti sa doteraz na vyšetrenie objednávali pri neosobnom okienku. Nová recepcia na tomto frekventovanom pracovisku však prispeje k osobnejšiemu a kultúrnejšiemu vybavovaniu návštevníkov.

SnV_CT 096.jpg

Zrenovované pediatrické ambulancie aj kútik pre mamičky

Najväčšia poliklinika v Prešove ProCare na sídlisku Sekčov predstavila svojim pacientom dve novinky. Kompletne zmodernizovala ambulancie pre deti a dorast a pre mamičky vznikol v poliklinike dojčenský kútik. Obe s finančnou podporou Dôvery.

Vynovene pediatricke ambulancie v ProCare Presov.jpg
Vďaka renovácii priestorov a novému medicínskemu vybaveniu pôsobia priestory pediatrických ambulancií aj čakárne omnoho príjemnejšie. Poliklinika vymenila vonkajšie dvere, zakúpila nový nábytok pre lekárov a pre sestry, prebaľovacie pulty do čakárne, liekové skrine a inštrumentálne stolíky. Steny sú skrášlené kreatívnymi tapetami.

Okrem toho poliklinika vyšla v ústrety mamičkám a na pracovisku fyziatrie a rehabilitácie na prvom poschodí zriadila priestor na dojčenie. Matkám, ktoré potrebujú ísť na vyšetrenie so svojím bábätkom, tak dopraje komfort a súkromie v príjemnom prostredí a v bezpečnej vzdialenosti od chorých pacientov. Nájdu v ňom pohodlné kreslo či prebaľovací pult s paravánom. V blízkosti sa nachádza sociálne zariadenie vybavené hygienickými potrebami.

Dojcensky kutik a mamicka Dasa s dcerou.jpg