Zistite svoje CRP v lekárni so zľavou

Trápi vás infekcia dýchacích ciest a zvažujete, či je vhodné liečiť sa antibiotikami? Hladina CRP v krvi pomôže rozlíšiť bakteriálnu od vírusovej infekcie a nastaviť vhodnú liečbu. Naši poistenci starší ako 10 rokov môžu absolvovať stanovenie hladiny CRP v každej lekárni Dr. Max za zvýhodnenú cenu 3,99 eura.

Čo je to CRP

CRP ( C r eaktívny p roteín) je bielkovina, ktorá sa v tele tvorí pri zápalovej reakcii. Jej množstvo v krvi pomáha rozlíšiť, či bojujete s vírusovou alebo s bakteriálnou infekciou a k tomu prispôsobiť liečbu. Pri bakteriálnej infekcii je potrebné navštíviť lekára a liečiť sa antibiotikami. Pri vírusovej nákaze si vo väčšine prípadov vystačíte aj s voľnopredajnými liekmi. Antibiotiká sú na vírusy neúčinné a ich zbytočné užívanie môže ohroziť vaše zdravie.

Ako prebieha vyšetrenie

  1. Vyšetrenie môžu absolvovať všetci naši poistenci starší ako 10 rokov. Pre mladšie deti odporúčame pri akýchkoľvek zdravotných komplikáciach návštevu lekára.

  2. Stanovenie hladiny CRP môžete absolvovať v ktorejkoľvek z lekární Dr. Max na Slovensku. V každej z nich majú k dispozícii diagnostický prístroj, aký nájdete vo väčšine ambulancií všeobecných lekárov.

  3. Vyšetrenie prebieha z odobratej kvapky krvi z prsta, je rýchle a minimálne bolestivé. Výsledok máte do 3 minút.

  4. Ako poistenec Dôvery za vyšetrenie zaplatíte zvýhodnenú cenu 3,99 eura. Cena pred zľavou je 8,99 eura.

Ako získate zľavu

Stačí, ak priamo v lekárni predložíte svoj preukaz poistenca alebo občiansky preukaz, aby bolo možné overiť, že ste poistencom Dôvery. Použiť môžete aj elektronický preukaz poistenca v mobilnej aplikácii Dôvera.

Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!