Zistite svoje CRP v lekárni so zľavou

Trápi vás infekcia dýchacích ciest a zvažujete, či je vhodné liečiť sa antibiotikami? Hladina CRP v krvi pomôže rozlíšiť bakteriálnu od vírusovej infekcie a nastaviť vhodnú liečbu. Pre toto vyšetrenie nemusíte chodiť k lekárovi. Naši poistenci môžu absolvovať stanovenie hladiny CRP v každej lekárni Dr.Max za zvýhodnenú cenu 3,99 eura.

Čo je to CRP

CRP (Creaktívny proteín) je bielkovina, ktorá sa v tele tvorí pri zápalovej reakcii. Jej množstvo v krvi pomáha rozlíšiť, či bojujete s vírusovou alebo s bakteriálnou infekciou a k tomu prispôsobiť liečbu. Pri bakteriálnej infekcii je potrebné navštíviť lekára a liečiť sa antibiotikami. Pri vírusovej nákaze si vo väčšine prípadov vystačíte aj s voľnopredajnými liekmi. Antibiotiká sú na vírusy neúčinné a ich zbytočné užívanie môže ohroziť vaše zdravie.

Ako prebieha vyšetrenie

Stanovenie hladiny CRP môžete absolvovať v ktorejkoľvek z lekární Dr.Max na Slovensku. V každej z nich majú k dispozícii diagnostický prístroj, aký nájdete vo väčšine ambulancií všeobecných lekárov. Vyšetrenie prebieha z odobratej kvapky krvi z prsta, je rýchle a minimálne bolestivé. Výsledok máte do troch minút.

Vyšetrenie CRP v lekárňach Dr.Max môžu absolvovať všetci naši poistenci starší ako 10 rokov. Pre mladšie deti odporúčame pri akýchkoľvek zdravotných komplikáciách návštevu  lekára.

Zľava pre poistencov Dôvery

Len poistenci Dôvery môžu absolvovať CRP vyšetrenie v ktorejkoľvek lekárni Dr.Max na Slovensku za zvýhodnenú cenu 3,99 eura. Cena pred zľavou je 8,99 eura.

Ako získate zľavu

Stačí, ak priamo v lekárni predložíte svoj preukaz poistenca alebo občiansky preukaz, aby bolo možné overiť, že ste poistencom Dôvery. Použiť môžete aj elektronický preukaz poistenca v mobilnej aplikácii Dôvera.

Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!