Ste naším novým poistencom?

Vítame vás v Dôvere. Po zmene zdravotnej poisťovne vás čaká jediná povinnosť – oznámiť ju najneskôr do 10. januára svojmu zamestnávateľovi. Všetko ostatné, vrátane odhlásenia z predchádzajúcej poisťovne, vybavíme za vás. Preukaz poistenca vám pošleme automaticky.

Zmenu poisťovne nemusíte oznamovať praktickému lekárovi ani špecialistom, ktorých navštevujete. Naším poistencom sa stanete k 1. januáru 2022. Od tohto dátumu môžete začať využívať výhody Dôvery aj jej digitálne služby – mobilnú aplikáciu Dôvera a Elektronickú pobočku MojaDôvera.

Termíny, ktoré by vám nemali ujsť

1

december 2021 pošleme vám preukaz poistenca

2

1. január 2022 stanete sa naším poistencom

3

do 10. januára 2022  nahláste zmenu zdravotnej poisťovne zamestnávateľovi

4

do 10. januára 2022 oznámte prípadnú zmenu zamestnávateľa Dôvere

5

január 2022 dostanete prístupy do mobilnej aplikácie a Elektronickej pobočky (ak sa nezaregistrujete sami)

6

do 8. februára 2022 prvá platba poistného Dôvere od samoplatiteľov alebo SZČO

Digitálny preukaz poistenca v aplikácii Dôvera

Digitálny preukaz poistenca v aplikácii Dôvera

Preukaz poistenca

Pošleme vám ho na začiatku decembra 2021 doporučene na adresu alebo do pobočky, ktorú ste označili v prihláške. V mobilnej aplikácii Dôvera budete mať dostupný aj digitálny preukaz poistenca. Do aplikácie sa budete môcť zaregistrovať najskôr 1. januára 2022.

  • Ak nebudete v čase doručenia doma, môžete si list s preukazom prevziať do 10 dní na pošte. Ak ste v prihláške uviedli svoje telefónne číslo, pošleme vám SMS s podacím číslom pošty.
  • Ak túto lehotu nestihnete, preukaz poistenca vás počká v najbližšej pobočke Dôvery podľa miesta trvalého bydliska. Oznámime vám to e-mailom alebo v SMS – podľa toho, aký údaj ste uviedli v prihláške.

Ak nemáme vaše telefónne číslo, pretože ste ho neuviedli v prihláške poistenca, oznámte nám ho, prosím, v najbližšej pobočke alebo na Zákazníckej linke.

Časté otázky o Zubnom benefite

Od nového roka vám môžeme preplatiť až 150 eur ročne na zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu, ak ste boli v roku 2021 na preventívnej prehliadke u zubného lekára.

Novy poistenec

Časté otázky pri zmene poisťovne

Zmenu zdravotnej poisťovne stačí oznámiť svojmu zamestnávateľovi. Nám, prosím, oznámte, ak ste od podania prihlášky vymenili zamestnávateľa alebo ak ste sa stali samoplatiteľom poistného.

Novy poistenec

Časté otázky k mobilnej aplikácii a Elektronickej pobočke

Od januára 2022 môžete využívať našu mobilnú aplikáciu Dôvera a Elektronickú pobočku MojaDôvera.

Novy poistenec

Časté otázky k preukazu poistenca

Na Slovensku môžete u lekárov a v lekárňach používať svoj občiansky preukaz s čipom. Slúži ako alternatíva k preukazu poistenca. Plnohodnotnou náhradou preukazu poistenca je aj preukaz v mobilnej aplikácii Dôvera.

V mobilnej aplikácii Dôvera máte preukaz stále nablízku, zobrazí sa vám hneď po prihlásení. Ak máte v aplikácii pridané aj svoje deti, vidíte v nej aj ich preukazy. Preukaz v mobilnej aplikácii vo svojom telefóne môžete využívať u lekárov a v lekárňach aj v prípade, že práve nemáte pripojenie na internet.

Novy poistenec