Baktérie vyhrávajú nad antibiotikami

Liečba bakteriálnych infekcií sa na Slovensku stáva vážnym problémom. Podľa vedcov sa totiž práve v našej krajine za posledných 11 rokov najviac zvýšila odolnosť baktérií voči antibiotikám spomedzi vyspelých krajín.

Pridané 25. 08. 2017
S nami sa k lekárovi objednáte zadarmo

Jednoduchší, ústretovejší a s lepšími výhodami pre našich poistencov. Taký je nový program DôveraPomáha, ktorý nahradil doterajší Plán MEDIPARTNER. Od 1. júla vám vďaka tomu vieme zabezpečiť ešte kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť.

Pridané 25. 08. 2017
Pracujete v Česku? Čo iným trvá týždne, vybavíme obratom

Ako prvá zdravotná poisťovňa na Slovensku sme začali komunikovať s českými zdravotnými poisťovňami elektronicky. Čakanie poistencov na „papiere“ tým skráti o tri až štyri týždne.

Pridané 21. 06. 2017
Lieky a slnko sa nemusia znášať

Svrbenie kože, začervenanie, opuchy, pľuzgiere. Stačí aj malá prechádzka po slnečnej pláži a je z vás pacient v kožnej ambulancii. Bez riadneho oblečenia chrániaceho pokožku sa pekný slnečný  deň môže skončiť bolestivo.

Pridané 20. 06. 2017
Chcete vedieť, koľko ušetrili poistenci Dôvery na doplatkoch za lieky a dietetické potraviny?

Už viac ako tri roky môžu poistenci Dôvery získať späť doplatky, ktoré v lekárni zaplatili za lieky na predpis. Vlani sme túto výhodu rozšírili aj na doplatky za dietetické potraviny na predpis.

Pridané 19. 04. 2017
Ako zaplatiť poistné palcom jednej ruky?

Stačí mať smartfón s internetom, mobilnú aplikáciu Dôvera a platobnú kartu. Nepotrebujete vedieť číslo účtu, platobné symboly a ani presnú sumu. Ak platíte zdravotné poistenie sami za seba, neexistuje jednoduchší spôsob, ako vyrovnať svoje záväzky.

Pridané 21. 02. 2017
Zdvihnite telefón a poraďte sa s lekárom

Moja dvojročná dcérka mala celú nedeľu horúčky do 39 stupňov, dvakrát zvracala. Nevedela som si ani predstaviť, aké by to bolo vybrať sa s ňou na pohotovosť 30 kilometrov od nášho domu.

Pridané 21. 02. 2017
Varili sme diabetikom s Anetou a Janicou

 V januári sme za vami prišli do piatich miest, varili sme spolu 36 hodín a na tanier sme vám naložili spolu 1080 porcií. To všetko s Anetou a Janicou z Jem iné, ktoré ste mohli vidieť aj v relácii RTVS Slovensko chutí.

Pridané 16. 02. 2017
DôveraLinka 24 pokorila hranicu 1000 volaní

Takmer v polovici prípadov si volajúci na DôveraLinku24 ušetrili čakanie na pohotovosti alebo v ambulancii svojho lekára. Skúsený personál im poradil s riešením zdravotného problému telefonicky. Išlo o prípady alergických reakcií, reakcií na lieky či potraviny, menšie úrazy. Možnosť poradiť sa s lekárom na telefóne využili aj na konzultáciu o naordinovanej liečbe.

Pridané 15. 12. 2016
Za deti sa oplatí bojovať

Každé euro darované celoslovenskej zbierke Hodina deťom prispieva na lepší a plnohodnotnejší život tým najmenším. Čas, ktorý im venujeme, sa vráti, preto projekt Nadácie pre deti Slovenska podporujeme už piaty rok po sebe. Šancu máte aj vy už túto sobotu.

Pridané 07. 12. 2016
Späť