Dôvera Genio - pomocník pri riešení zdravotných problémov

Zdravotná poisťovňa Dôvera ponúka prvú službu pre svojich poistencov s využitím umelej inteligencie. Ide o pomocníka pri hľadaní informácií o chorobách, ktorý vyhodnotí zdravotné príznaky poskytnuté samotným používateľom a podľa ich naliehavosti a závažnosti odporučí, ako postupovať pri ich riešení.

Pridané 07. 03. 2018
Tri chyby pacientov, ktoré vedú k antibiotickej rezistencii

Za posledných 12 rokov sa odolnosť baktérií voči antibiotikám práve na Slovensku zvýšila najviac spomedzi vyspelých krajín sveta. Často k tomu napomáhajú chybné návyky pacientov. Ktoré to sú?

Pridané 20. 02. 2018
Lyžovačka v zahraničí bez poistenia? Hazard, ktorý vás môže zruinovať

Vôbec nemusíte byť rýchly, ani riskantný lyžiar, aby sa vám oplatilo poistiť sa pred lyžovačkou v zahraničí. Už obyčajná smola pri vystupovaní z lanovky vás totiž môže obrať o celoživotné úspory. Len Európsky preukaz zdravotného poistenia vás nezachráni.

Pridané 08. 02. 2018
Dôveru si vlani vybralo rekordne veľa ľudí

V minulom roku si prihlášku do Dôvery podalo 145-tisíc ľudí. To je najviac za posledné roky. Prečo sa tak rozhodli? Našim klientom neustále prinášame novinky a nadštandardné služby, ktoré im uľahčia život, pomôžu ušetriť čas alebo peniaze. Z bohatej ponuky vyberáme len zopár, ktoré patria k najobľúbenejším.

Pridané 08. 02. 2018
Lieky si vyberiete už aj cez mobilnú aplikáciu Dôvera

Mobilná aplikácia Dôvera má opäť novú funkcionalitu - v lekárni si ňou vyberiete predpísané lieky či zdravotnícke pomôcky. Aj bez papierového predpisu či poukazu.

Pridané 08. 02. 2018
Robíme pre vás VIAC ako len musíme

Zaplatili sme špeciálnu liečbu 250 poistencom, podporili 30 nadácií, vynovili 11 nemocníc a naďalej sme najdôležitejším partnerom detí. Prierez toho najdôležitejšieho nájdete v tomto videu.

Pridané 12. 12. 2017
Prišli sme za vami aj do Sniny a do Humenného

Už aj v Snine a v Humennom môžete využívať výhody nášho projektu DôveraPomáha. Od októbra sme totiž nadviazali spoluprácu so 17 všeobecnými lekármi z týchto okresov. 

Pridané 15. 11. 2017
Ste stále unavení, smädní a často chodíte „na malú“?

Jednou z príčin môže byť cukrovka. Podľa odborníkov žije na Slovensku až tretina ľudí
s cukrovkou, ktorí o svojom ochorení zatiaľ nevedia. Je dôležité, aby ho lekár zistil čím skôr. Na preventívnu prehliadku však príde odhadom len tretina pacientov. A čo je ešte horšie, niekedy je prehliadka len na papieri, bez odberu krvi, ktorý je potrebný na naozaj dobré zhodnotenie zdravotného stavu pacienta.

Pridané 15. 11. 2017
Už viac ako tisíc poistencov mesačne využíva bezplatné objednávanie

Už viac než tisícka pacientov získala v bezplatnom objednávkovom systéme DôveraPomáha nečakať významnú výhodu. Nemuseli zbytočne čakať u lekára a mohli sa venovať rodine, koníčkom alebo práci. Nemuseli namáhavo hľadať špecialistu, ktorý ich vyšetrí. Nemuseli čakať dlhé týždne, kým ich lekár prijme. Nemuseli sedieť od skorého rána v čakárni, aby získali časenku. To je menej stresu, strachu a bolesti z choroby.

Pridané 15. 11. 2017
Skúsenosti so samodiagnostickým nástrojom (Symptom Checker) v zahraničí

Hneď na úvod treba povedať, že preklad anglického názvu Symptom Checker (ďalej len SCH), nie je jednoduchý. Najbližšie k podstate má definícia, podľa ktorej ide o nástroj na vykonanie triáže. Triáž je proces slúžiaci na stanovenie medicínskej závažnosti zdravotných ťažkostí. Dôvera plánuje svoje služby na báze umelej inteligencie postupne rozširovať a zastrešovať ich bude názov Dôvera Genio.

Pridané 03. 11. 2017
Späť