Renovácií nemocničných oddelení a zvyšovaniu komfortu pre pacientov sa venujeme dlhé roky. Investujeme čas aj nemalé financie, aby sa zdravotníctvo postupne menilo k lepšiemu. Našu snahu oceňujú mnohí pacienti priamo na vyšetrení alebo pri hospitalizácii, nech sú poistencami ktorejkoľvek poisťovne.

V tomto roku sme na zlepšenie podmienok v slovenských nemocniciach vynaložili viac ako 400-tisíc eur. Investovali sme do týchto projektov:

SZ_SK 091.jpg
Nové rehabilitačné pracoviská

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenia (FRO) vo svidníckej nemocnici a v Poliklinike ProCare Zvolen prešli kompletnou renováciou. Budú pomáhať pri rekonvalescencii pacientom po operáciách, po úrazoch alebo pri chronických ochoreniach. V nemocnici vo Svidníku je FRO úzko prepojené s oddelením neurológie tak, ako je to zvykom vo vyspelých krajinách. Spolupráca týchto dvoch oddelení a včasná rehabilitácia totiž zvyšujú celkovú úspešnosť liečby pacientov s náročnými diagnózami, napríklad po mozgových príhodách. Okrem toho sme na oddelení pomohli vybudovať pre pacientov novú telocvičňu a nadštandardnú izbu pre hospitalizovaného pacienta s vlastným sociálnym zariadením a komfortnou posteľou. Takéto vybavenie každý pacient pri zotavovaní určite ocení.

2019-09-12-SZ-MMC-Nova komunitna miestnost (8 of 8).jpg
Novinka pre onkologické pacientky

Pacientky, ktoré sa liečia v Mammacentre v Banskej Bystrici, môžu vďaka nám využiť novú komunitnú miestnosť. Poskytne im zázemie počas pravidelných odberov, pri podávaní chemoterapie aj pri konzultáciách a vzájomnej výmene skúseností. V zaraidení sa pacientky často zdržia niekoľko hodín a bez tohto priestoru boli predtým odkázané čakať na chodbách. V útulnom priestore sú pohodlné stoličky, gauč, jedálenský stôl a nápojový režim. Touto cestou chceme spríjemniť vyšetrenie ženám s vážnou diagnózou a zmierniť ich stres.

Dojcensky kutik a mamicka Dasa s dcerou.jpg
Moderné ambulancie aj pre deti

Najväčšej poliklinike v Prešove sme pomohli kompletne zmodernizovať dve detské ambulancie. Poliklinika v nich vymenila vonkajšie dvere, zakúpila nový nábytok pre lekárov a pre sestry, prebaľovacie pulty, liekové skrine a inštrumentálne stolíky. Steny sú skrášlené kreatívnymi tapetami. Vďaka renovácii priestorov vyšetrovní aj čakárne a novému medicínskemu vybaveniu pôsobia teraz na detských pacientov omnoho príjemnejšie.
Okrem toho vznikol v zrekonštruovanej časti polikliniky na pracovisku fyziatrie a rehabilitácie aj dojčenský kútik. Mamičkám, ktoré sú na vyšetrení so svojím bábätkom, poskytne komfort a súkromie v príjemnom priestore a v bezpečnej vzdialenosti od chorých pacientov.

SnV_CT 096.jpg
Pohodlné objednanie na CT vyšetrenie

Nemocnica v Spišskej Novej Vsi predstavila pacientom vylepšené rádiologické oddelenie. Okrem renovácie priestorov získalo pracovisko moderný CT prístroj. Pre pacientov je teraz vyšetrenie omnoho rýchlejšie a bezpečnejšie. Okrem toho ich na oddelení vybavujú priebežne a bez dlhých čakacích lehôt. Naša poisťovňa pomohla zvýšiť komfort a efektívnosť pri objednávaní a financovala vybudovanie modernej vstupnej recepcie. Nová recepcia na tomto frekventovanom pracovisku prispeje k osobnejšiemu a kultúrnejšiemu vybavovaniu návštevníkov.

Nemocnice samy povedali, čo potrebujú

V apríli sme prvýkrát predstavili jedinečný projekt – grantový program, v ktorom sme samotným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti umožnili uchádzať sa o príspevok až do výšky 20-tisíc eur. Sami si povedali, čo by potrebovali vylepšiť. Podmienkou bolo len to, aby sa zvýšila kvalita zdravotnej starostlivosti a na konci to ocenili priamo ich pacienti.

Zo všetkých zaslaných podnetov sme nakoniec vybrali 30 najlepších projektov, ktorým sme rozdelili viac ako 300-tisíc eur.

Nové pediatrie, pohodlné postele a moderné prístroje

odberové kreslá.jpg
Vďaka našej finančnej podpore viacero nemocníc zmodernizuje alebo už zmodernizovalo svoje priestory. Vznikne oddychová zóna pre pacientov na chirurgickom oddelení v Trstenej, rehabilitačný park v Lehniciach. Nový priestor pre darcov krvi v nemocnici v Starej Ľubovni, ako aj ortopedicko-protetická ambulancia v Bratislave už úspešne slúžia svojim pacientom. Renovujú sa pediatrické oddelenia v Lučenci a v Žiline, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Trenčíne, neonatologické oddelenie v Skalici. Do viacerých nemocníc sme pomohli zakúpiť polohovateľné postele a kreslá pre väčší komfort pacientov. Viaceré ambulancie si vďaka príspevku zakúpili potrebné medicínske prístroje na vyšetrenie cievneho systému, zraku aj pľúc tak, aby svojim pacientom poskytli odbornejšie vyšetrenie.