Pracovníci hematologicko-transfúzneho oddelenia vojenskej nemocnice nás už dobre poznajú. Mikulášsku kvapku krvi sme u nich organizovali tretí rok. Z fotiek vidieť, že celé dopoludnie vládla pohoda a najmä darcovia mali dobrú náladu. Poniektorí z nich prišli dokonca  v krojoch či v tematickom oblečení. Nechýbal čert ani Mikuláš, veľká vďaka patrí Belanským ľadovým medveďom, ktorí prišli hromadne darovať svoju krv.

MKK (2).jpg
Sme radi, že toľko našich poistencov vrátane našich zamestnancov pochopilo, že v závere roka sa lôžka v nemocniciach nevyprázdnia a pacienti budú potrebovať krv. Počet úrazov pri zimných športoch, ale aj tých, ktoré sa prihodia v domácnostiach, stúpne a s ním vzrastie aj dopyt po krvi, nenahraditeľnej tekutine pri operačných zákrokoch.

Založili sme tradíciu. V tomto roku takmer 40 darcov darovalo na Mikuláša svoju krv. A my sa už dnes tešíme ako ich opäť o rok v spolupráci s vojenskou nemocnicou pozveme, aby pomohli vytvoriť dostatočnú zásobu transfúznych jednotiek v krvnej banke na budúcu zimu.

Ako to vyzeralo na Mikulášskej kvapke pre rokom si môžete pozrieť v tomto videu.